Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Ostrava, Přívozská ulice 367/34, Biovar / Hobit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Czechy, Ostrava, Přívozská ulice 367/34, Biovar / Hobit

    W knajpce Hobit można zakupić warzone piętro niżej piwko z nowego browarku Biovar.

    Sympatyczna obsługa, swojski klimat w knajpce, pomocni klienci - to atuty tego miejsca.

    Poza Biovarem z beczki za 21 CK można tu przede wszystkim napić się Bernarda.

    Browar był akurat niedostępny podczas naszej wizyty. Nie jest on też jakkolwiek oznaczony, także na nalewaku nie ma żadnej informacji.

    Piwko sympatyczne - utrzymane w takim owocowo-aleowym klimacie z wydatną goryczką.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    W niewielkim lokalu jest kilka nieheblowanych dębowych stołów, z głośników płynie podobnie szorstka muza a w centralnym miejscu na ścianie namalowana jest postać kosiarza. Aż nie do pomyslenia jest żeby w Polsce w tak niszowym miejscu urządzono minibrowar. A tu jak najbardziej! Do wyboru jest:
    Miejscowy Quasek 12 i 13 (oba polotmave), Ciemna 12 z Vojkovic oraz 10 Bernard.

    Quasek jest piwem z dobrze zaznaczoną owocowością ale i wyraźną aromatyczną goryczką co raczej jest rzadkością w przypadku polotmavych. Piwa były dobre, szkoda tylko ze tak mało się od siebie róźniły.

    No i właściwie wszystko byłoby fajnie gdyby nie zadymienie lokalu. Absurdem dla mnie jest, żeby w tego typu miejscu nie było wydzielonego miejsca dla niepalących (np. przy barze). Wskutek tego przyjemność z kosztowania wyjątkowego piwa szybko ustąpiła irytacji spowodowanej zadymieniem wszystkiego dookoła

    W Hobicie rozmawiałem z inż. Milanem Starecem z Černokosteleckego pivovaru. Niestety nie potwierdził on informacji że browar ruszy od nowego roku z regularną produkcją lecz będzie opierać się na dotychczasowej metodzie czyli okazjonalnego warzenia na 'akce'.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Jurandofil
      Senior
      • 10-2007
      • 976

      #3
      Czechy 7-9.11.2008 - część VI

      Z Letohradku przemieściliśmy się tutaj, właścicie bez wiary, że będzie otwarte, ponieważ dotychczasowe doświadczenia nie były przyjemne. Zasadniczo nie udawało się ustalić godzin otwarcia lokalu, a gdy nawet pojawiły się jakieś informacje zasięgnięte telefonicznie, to i tak najbliżej byliśmy stwierdzeniu, że otwierają jak popadnie

      8 listopada w sobotę przybyliśmy do lokalu o 15:20. Zamknięte. Jednakże jako sukces należy przedstawić znalezienie przy wejściu oficjalnego terminarza otwarć.
      Oto on:
      PN - CZW 10:00 - 24:00;
      PT 14:00 - 24:00;
      SB 16:00 - 24:00;
      ND zamknięte.

      Nie czekaliśmy tych 40 minut do otwarcia lokalu, bo mieliśmy chrapkę na wizytę v Zameckym Pivovaru (Ostrava Zabreh).
      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

      Comment

      • Jurandofil
        Senior
        • 10-2007
        • 976

        #4
        Czechy 3-4.I.2009 - część VI

        Z ulicy Zahradni, gdzie wizyta w knajpie "Garage" skończyła się niepowodzeniem, przeszliśmy do Hobita. Lokal nieduży, ale mimo licznej obecności czeskiej młodzieży, znaleźliśmy wolne miejsca. Duże zadymienie, ale atmosfera klawa

        Trafiliśmy na bardzo ciekawą ofertę Piv:
        ~tmava 11 (22Kc / 0,5l)
        ~jantarova 13 (24Kc / 0,5l)

        Jantarove - coś pomiędzy jasną 12 a polotmavou 14 (i w smaku, i w barwie)


        Wizytę w męskiej toalecie trzeba poprzedzić wzięciem klucza z baru. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że klucz jest w postaci klamki
        Wszystkich gości obsługiwała jedna pani, która nasze prośby realizowała z uśmiechem i zaangażowaniem (mimo czaso- i pracochłonności). Między innymi napełnialiśmy lahvy po Bernardzie Pivem na wynos (długo się lało, ale operacja zakończona sukcesem!)

        Około 23 pożegnaliśmy się z klimatem minibrowaru Biovar i udaliśmy się do hotelu, gdzie przed snem opróżnilismy PETy z hobitovskimi Pivami.
        Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

        Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
        Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Z wypitych na tej wyprawie czeskich piw, to właśnie Quaski smakowały mi najbardziej, zwłaszcza 13, ale 12 tylko minimalnie jej ustępowała. Dla mnie idealne. Tmavej 11 nie było tego dnia (18 maja).

          W lokalu jednym uchem wychwyciłem polską mowę, wiec po chwili już miałem towarzystwo
          Dwóch młodzieniaszków z Podlasia zabłądziło aż tam. Pogadaliśmy trochę, opowiedziałem im co w okolicy można jeszcze dobrego wypić (znali tylko Hobita), zareklamowałem browar.biz i już uciekali na pociąg. W tym zamieszaniu okazało się, że zapłacili za mnie jedno piwo, co wyszło dopiero gdy chciałem już opuścić lokal. Tak więc jeśli to czytacie, to jeśli się tam jeszcze gdzieś spotkamy, to stawiam piwo
          Last edited by Maggyk; 08-06-2009, 13:50. Powód: Wycięto wstawkę o innym lokalu, gdyż była niezgodna z zasadami działu.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Jurandofil
            Senior
            • 10-2007
            • 976

            #6
            Wczoraj był dostępny Qasek medovy (11). Bardzo ciekawe Pivo, ale czy aby nie za mało prichuti medu?...
            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Na miodowe się już nie załapałem. Z Quasków dostępne były tmava 11, svetla 12 i polotmava 13. Piwo jasne wręcz wyborne - dobrze zbalansowane, orzeźwiające i pełne smaku.
              Chłopaki zza baru sprezentowali mi plakat "Bernard na stráži proti europivu". Z szacunkiem ale ten jasny Quasek bił na głowę piwo z Humpolca!
              Hobit jest minibrowarem "rockowym" więc trzeba byc przygotowanym na solidną dawkę ciężkiej muzy i pełną zajętość stołów nawet w poniedziałek o 23!
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Jurandofil
                Senior
                • 10-2007
                • 976

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                Hobit jest minibrowarem "rockowym" więc trzeba byc przygotowanym na solidną dawkę ciężkiej muzy i pełną zajętość stołów nawet w poniedziałek o 23!
                Za to jak się zajrzy kole południa (i trafi, że otwarte), to można mieć cały lokal dla siebie
                Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                Comment

                • funt
                  Junior
                  • 01-2005
                  • 27

                  #9
                  Mi8nusem jest jedynie to, że człowiek gdy zgłodnieje po paru wysmienitych piwach musi się przenieść do innej knajpy, żeby zjeść.
                  Last edited by funt; 19-09-2009, 14:23.

                  Comment

                  • woosaa
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 1548

                    #10
                    Pojawiła się 10 "Kuneticky Hejkal"(24 Kč za 0.5 l).Oprócz tego dostepne były:Qasek 11 Tmave(27 Kč za 0.5 l),Qasek 12 Svetly (27 Kč) i Qasek 13 Polotmave (28 Kć).W lokalu duży ruch,na początku pustki by po kilkudziesięciu minutach zapełnił się maksymalnie.
                    mb WOS

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      No i te puste butelki z polskich piw. Np. Amber Żywe, Lubuskie, Łomża Export (a może Perła) i kilka innych.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12171

                        #12
                        Tak się składa, że miałem przyjemność służbowo wyjechać do Ostrawy i byłem zameldowany w hotelu Maria, który znajduje się dokładnie naprzeciwko Hobita. To się nazywa szczęście.
                        Sam lokal przypomina mieszkanie w starej kamienicy. Do spróbowanie stosunkowo duży wybór piw:
                        10° světlé Kunětický Hejkal
                        11° tmavé Qásek
                        12° světlé Qásek
                        13° polotmavé Qásek
                        był też Bernard, ale nie reflektowałem

                        Wszystkie piwa wyborne i godne polecenia! Mi szczególnie przypadła do gustu półciemna trzynastka. Miałem przyjemność poznać szefa i piwowara, którym jest Jiří Štverka. Jirka pokazał mi browar, który znajduje się w piwnicy pod lokalem. Jest to bardzo prosty minibrowarek, ciekawe czy w Polsce można byłoby dostać zezwolenie na niego?
                        Jest możliwość zakupienia piwa w krachlach /kaucja za firmową butelkę z logiem wynosi 40 kc/.

                        Mają swoją stronę:

                        Doména www.hobitclub.net je parkována u služby Český hosting. Vlastník k doméně neobjednal hostingové služby.


                        Polecam!
                        Attached Files

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika funt Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mi8nusem jest jedynie to, że człowiek gdy zgłodnieje po paru wysmienitych piwach musi się przenieść do innej knajpy, żeby zjeść.
                          Aha, na miejscu jest nakladany hermelin i utopence, pizzę chyba da się zamówić

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jest to bardzo prosty minibrowarek, ciekawe czy w Polsce można byłoby dostać zezwolenie na niego?
                            Nie można Zakazano.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23792

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie można Zakazano.
                              Co zakazano?
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎