Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Katowice, Leśnego Potoku 121, Bolina

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    Katowice, Leśnego Potoku 121, Bolina

    Przypuszczam, że właścicielka tego lokalu ma o mnie nie najlepsze zdanie. Pochwaliłem się naszą stroną i faktem, że umieszczę wzmiankę o tym lokalu, a tu mija wiele dni i nic się nie dzieje. Spieszę więc naprawić to opóźnienie. Przypuszczam, że ortodoksyjni forumowicze nie pozostawią na mnie suchej nitki, ale lepsza krytyka niż nieobecność.
    W lokalu jest tylko Okocim za to w trzech rodzajach. Jak dla mnie wystarczający wybór. Wspomniane piwa to Jasne, Harnaś i Carlsberg. Oczywiście mówię tylko o piwach lanych. Cena typowa 3.50 za ? litra. Trochę ponad 4 zł kosztuje tylko Carlsberg, ale jego jeszcze nie próbowałem.
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    #2
    Teufel Wiese

    Wróciłem znowu z degustacji piwa w tym lokalu. Po trzech dniach ulewnych deszczów z niezwykłą przyjemnością wyżłopałem dwa okocimskie piwa. Dodatkowo uciąłem sobie dłuższą pogawędkę z właścicielem.
    Aktualną sprawą był dzisiejszy rajd rowerowy, który zorganizował prezydent Katowic - Uszok i którego jedna z czterech tras zaczyna się właśnie koło tego lokalu. Meta na "3 stawach"-Stauwajerach.
    Nadmienię tylko, że ceny 0.4 i 0.3 litra lanego okocimia to 3.00 i 2.50 zł.
    Najbardziej rozbroił mnie barman gdy chciał mi postawić piwo. Uniosłem się honorem i odmówiłem .
    Nie wiem czy będę miał długo tak silną wolę
    Attached Files

    Comment

    • boku
      Senior
      • 09-2002
      • 444

      #3
      Tojfka

      Właścicielka chwilowo nie ma 'sieci' więc pomimo mojego gryzmolenia, nalała mi piwo z uśmiechem. Nazwę tego lokalu podałem z paragonu. Jest to nazwa oficjalna. Nazwa używana to 'Bar Leśny Bolina'. Lokal istnieje około 10 lat. Ostatnio tak się zmienia, że trudno będzie starym bywalcom go rozpoznać. Aktualnie bardzo się rozbudowuje i niebawem nastąpi uroczyste otwarcie jako baru całorocznego.

      Comment

      • boku
        Senior
        • 09-2002
        • 444

        #4
        Big Day

        Jutro wypiję piwo słuchając tytułowego zespołu. Czekam na ten koncert 14 lat. Może w końcu posłucham na żywo. Koncert ten też zorganizował prezydent Uszok. Zespół wystąpi o 15:30.
        Pijac piwo w tym lokalu wyraziłem swoją opinię, aby postarali się o okocimski Porter. Ponadto zasugerowałem, aby na ladzie był dzwoneczek. Lokal robi się tak duży, że ten zakup byłby wskazany
        Na zewnątrz jest 11 okocimskich parasoli. 8 to Harnaś, a pozostałe 3 Okocim.

        Comment

        • boku
          Senior
          • 09-2002
          • 444

          #5
          sala

          Temperatura spada, więc cieszę się, że można pić piwo wewnątrz. Sala zrobiła na mnie wrażenie. Nie spodziewałem się, po zewnętrznych robotach, iż jest tak duża. Na fotografii piwosz którego, mam nadzieję, wciągnę na nasze forum. Ogólnie mówiąc zawsze wolę lokal, w którym można porozmawiać z przypadkowo spotkanymi piwoszami, a nie obawiać się "latających kufli".
          Jak widać na fotce, nie pije się z plastików, a z firmowych pokali.
          Attached Files

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #6
            motor

            Dzisiaj kolejny raz zawitałem do tego lokalu. Wysoki żywopłot powoduje, że jesteśmy odcięci od lasu, który jest wokół. Czy to dobrze - nie wiem. Właściciel motoru zaraz zaznaczył, że nie przyszedł na piwo. Dźwięk tego silnika mocno mnie zafrapował. To musiała być mocna maszyna. Szkoda, że na tym się nie znam.
            Dzisiaj też powiedziałem, tym kilku osobom, które poinformowałem o naszej stronie, a którzy na nią nie weszli, co o nich myślę
            Dla piwoszy podam tylko, że z centrum Katowic jedzie się autobusem 109. Nie przeoczy się tego ośrodka, gdyż jest to ostatni przystanek w lesie.
            Attached Files

            Comment

            • boku
              Senior
              • 09-2002
              • 444

              #7
              Bolina

              Zniknęły parasole. Teraz przed lokalem jest pusto. Nadmienię tylko, że w powszechnej opinii, jak i barmanów lokal ten nazywa się Bolina chociaż nigdzie nie znalazłem tej nazwy. Teraz jest tu pustawo. Przypuszczam, że tylko zabawy napędzają interes.
              Na zdjęciu piwoszki z ciepłych dni. Nie miały obiekcji gdy je fotografowałem, a ze zdjęcia były zadowolone.
              Attached Files

              Comment

              • boku
                Senior
                • 09-2002
                • 444

                #8
                Bolina

                Wczoraj jak zwykle w niedzielę zrobiłem sobie spacerek na Bolinę. Pod tą nazwą funkcjonuje ten lokal w świadomości współczesnych Janowian. Dla niewtajemniczonych Janów to dzielnica, która jest większa od niejednego powiatowego miasta i dodatkowa leży na terytorium Katowic i Mysłowic
                Niestety nie wypiłem lanego piwa, gdyż instalacja zamarzła.

                Comment

                • boku
                  Senior
                  • 09-2002
                  • 444

                  #9
                  Dzisiaj zawitałem na Bolinę. Po drodze minąłem dwa inne, niestety zamknięte lokale. Tutaj pełna kultura. Piwo idealnie podane, a ponadto trafiłem na rozgrywki Skata. Miejsce do tego typu sportu idealne.

                  Comment

                  • boku
                    Senior
                    • 09-2002
                    • 444

                    #10
                    Dzisiaj po dłuższym czasie, co uzmysłowiła mi barmanka, zawitałem do tego lokalu. Piłem piwo, ze względu na pogodę, na zewnątrz. Trochę zmian, ale jakby mniej przytulnie. Na zewnątrz znowu plastikowe kubki. Ja po starej znajomości dostałem piwo w firmowym pokalu. Oczywiście obiecałem, że w przypadku nalotu, oświadczę, że pokal jest mój
                    Piwo od miesiąca kosztuje 3,80.

                    Comment

                    • Camillus
                      Junior
                      • 04-2008
                      • 1

                      #11
                      A maja tam jakies ciekawe piwo w butelce poza tym Carslbergiem i Harnasiem? Gdyby mieli np Pszeniczny Okocim to moze nawet wpadlbym odwiedzic lokal, bo od czasu do czasu bywam w tej okolicy.

                      Comment

                      • boku
                        Senior
                        • 09-2002
                        • 444

                        #12
                        BOLINA

                        Nie potrafię sobie przypomnieć pszenicznego okocimia. Może jakiś inny forumowicz zaradzi?
                        Ja dzisiaj znowu zjawiłem się w tym lokalu. Może to moje przewrażliwienie, ale jakby chłodniejsze przyjęcie. Powinienem już dawno napisać Adam Depta radny Katowic. Dzisiaj też się z nim przywitałem Lepiej teraz niż wcale wspomnę, że to dzięki niemu Bolina rozkwita. Rada miasta wydała ponad 3 mln zł na rekultywację tego terenu. To już trzecia próba zorganizowania tutaj ośrodka. Poprzednie zapadły się pod ziemię.
                        Wracając do spraw piwnych jestem rozczarowany, że nie ma lanego "palonego". Byłby to czwarty gatunek piwa, lany w tym lokalu. Najgorsze, że piwo to było dostępne od kilku miesięcy, a ja nawet nie spróbowałem. Proszę sobie wyobrazić, że hurtownia odradza prowadzenia tego piwa. Takiej polityki ja nie rozumiem.
                        Apel do Maggyk! Proszę zmienić nazwę lokalu na 'BOLINA'.

                        Comment

                        • zdrajczyk
                          Junior
                          • 12-2008
                          • 14

                          #13
                          Wracając do spraw piwnych jestem rozczarowany, że nie ma lanego "palonego". Byłby to czwarty gatunek piwa, lany w tym lokalu. Najgorsze, że piwo to było dostępne od kilku miesięcy, a ja nawet nie spróbowałem. Proszę sobie wyobrazić, że hurtownia odradza prowadzenia tego piwa. Takiej polityki ja nie rozumiem.
                          Niestety kolego, to nie hurtownia odradza wprowadzenia Okocimia Palonego, tylko browar wycofał się z produkcji tego piwa w KEGu :/ Tłumaczyli to nierentownością uruchamiania produkcji w skali kraju, a były lokale (pod Wrocławiem) które sprzedawały 100KEG/mc.
                          Co się tyczy samego lokalu... Cicha i spokojna okolica sprawia że ogród latem jest oblegany, właściciele to bardzo mili i ugodowi ludzie z czystym sercem polecam knajpkę do spokojnej konsumpcji złocistego napoju...
                          PzDr

                          Comment

                          • boku
                            Senior
                            • 09-2002
                            • 444

                            #14
                            Cena lanego to aktualnie 4 zł.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎