Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mahou, Mahou Clásica

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Mahou, Mahou Clásica

    Mahou S.A. PoIMPERIAL, 32- Madrid
    Mahou Clásica
    Alk 4,8%.
    Mnie się trafiła butla litrowa.
    Piwo typowe dla cieplejszych krajów, nic specjalnie zachwycającego ale też nie można rzec, że złe.
    Piana słaba zanikająca szybko. Bardzo jasne, słomkowe. Nagazowanie prawidłowe.
    Smak - ot zwykły pilsik, zrównoważony, taki w sam raz na upały. Szkoda, że nie mogłem go wychylić w Madrycie - pewnie byłoby lepsze w paszczy lwa
    Last edited by adam16; 04-09-2007, 21:11.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Piłem raz w wersji butelkowej podczas pobytu w Hiszpanii. Nie zanotowałem nic szczególnego, czyli był to po prostu zwykły, nie wyróżniający się niczym szczególnym śródziemnomorski pilsik.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Słomka. Biała, drobna, średniotrwała piana. Pachnie kwaskowato i kukurydzianie. W smaku głównie mdławy słód. Sporo gazu. Zielono-złota puszka, w miarę czytelna. Nic specjalnego, ot, napój orzeźwiający do wprowadzenia.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Wersja 0,25 litra:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Alkohol nadal 4,8 %, brak informacji o ekstrakcie i składzie. Jedynie informacja, że zawiera słód jęczmienny. Skąd my to znamy
          Puszka 0,33 l.
          Barwa słomkowa.
          Piana początkowo wysoka, ale szybko opada. Grube pęcherzyki. Po chwili nie ma śladu.
          W zapachu i smaku absolutnie nic szczególnego. Typowy koncernowy produkt, płaski , nijaki.
          Nagazowanie spore.
          Spróbowane, pewnie na plaży w Hiszpanii smakuje znacznie lepiej.
          Attached Files

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Nadal 4,8% alkoholu. Podstawowy skład i kaloryczność podane na kontrze.

            Barwa złocista, całkowicie klarowna.
            Króciutka biała piana. Po minucie od nalania kołnierzyk wokół szkła i mikroskopijne naśnieżenie na powierzchni. Delikatnie osadza się resztkami na ściankach.
            Aromat mocno ziarnisty, z dużym udziałem siana, a także płatków kukurydzianych.
            Smak mocno przepłukany, wybitnie przesunięty w kierunku ziarnistej, nieco kartonowej słodowości. Również tutaj mamy jakby kukurydziane wsparcie, choć na opakowaniu o tym ani słowa. Gdzieś na finiszu cień goryczki a także obora.
            Nasycenie gazem na dość wysokim poziomie.
            Buteleczka 250ml z banalną, piwną etykietą i przypisanym piwu kapslem.

            Piwo, które nie zrywa czapek z głów, ani nawet kalesonów z tyłka. Koncernowa masówka, o mocno słodowym profilu z nieco dziwnymi nutami w posmakach. Z racji objętości jednorazowy shot do gaszenia pragnienia. 6 w skali 1-10.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎