PDA

Wersja pełna: : Bosman - powstaje katalog

pivaria
06-09-2007, 07:43
W przyszłym roku browar "Bosman" (d. Bohrisch) będzie obchodził rocznicę 160-lecia istnienia.
Z tej okazji planuje się wydanie książki (albumu?) dot. historii browaru. Wydawcą będzie piwny magazyn PIVARIA. Intencją wydawcy jest, aby książkę rozszerzyć o katalog etykiet i podkładek tegoż browaru od Bohrischa począwszy.
Proszę koleżanki i kolegów kolekcjonujących tego typu gadżety o kontakt ze mną w celu umożliwienia publikacji lub przesyłanie skanów tych materiałów bezpośrednio na mój adres e-mail: pivaria@silesianet.pl - czasu jest mało i dlatego prośba o szybkie reakcje.
Planowany termin wydania książki to marzec 2008 roku. Jej edycja zbiegnie się z terminem Giełdy w Szczecinie, której termin przypadnie tradycyjnie w marcu lub kwietniu.
Wówczas nastąpi też debiut książki, która będzie jednym z gadżetów dla uczestników tejże.
Licząc na współpracę już dziś zapraszam wiosną 2008 roku do Szczecina :stout:

pivaria
06-09-2007, 12:44
Są już pierwsi pomagierzy. DZIĘKI!:stout:
Jeśli chodzi rozdzielczość skanów- sądzę, że dobra będzie rozdzielczość od 300-do 400 DPI. Full Kolor.

becik
06-09-2007, 12:57
Skany etykiet z kolekcjonerstwa są w dobrej dla Ciebie rozdzielczości? Jesli tak to czemu ich nie można by wykorzystać?

pivaria
06-09-2007, 13:10
Rozdzielczość 300-400 DPI to waga około 1,5 MGB. A te z kolekcjoerstwa mają około 100 KB. To stanowczo za mało. Chyba, że ktoś chce znaczki pocztowe drukować, to tak...:stout:

remfire
06-09-2007, 17:40
Etykiety , podstawki .... a puszki ? ;)
Puszki to tez element historii, a Bosman ma przecież w dorobku bardzo ładne puszeczki.
No i chyba nie ma ich az tak duzo jak etykiet z owych 150 lat ? ;)

ARTHUR
06-09-2007, 19:37
Etykiety , podstawki .... a puszki ? ;)
Puszki to tez element historii, a Bosman ma przecież w dorobku bardzo ładne puszeczki.
No i chyba nie ma ich az tak duzo jak etykiet z owych 150 lat ? ;)

Moze kapsle tez,sa przeciez ladne,a duzo ich nie bylo?

pivaria
07-09-2007, 07:02
Wiedziałem, że padną takie pytania. No to zapytać też należy o pokale, kufle, szklanki i co tam jeszcze.
Acha! Beczki i kontenery oraz pojazdy dostawcze itd.tp.
Odpowiedź jest prozaicznie prosta: nie da rady wszystkiego wsadzić do skromnej książeczki. Podobna ona będzie do analogicznej, a wydanej ostatnio z okazji Giełdy Tyskiej.
pzdr i czekam na współpracę :stout:

lukiper
07-09-2007, 07:58
Wiedziałem, że padną takie pytania. No to zapytać też należy o pokale, kufle, szklanki i co tam jeszcze.
Acha! Beczki i kontenery oraz pojazdy dostawcze itd.tp.
Odpowiedź jest prozaicznie prosta: nie da rady wszystkiego wsadzić do skromnej książeczki. Podobna ona będzie do analogicznej, a wydanej ostatnio z okazji Giełdy Tyskiej.
pzdr i czekam na współpracę :stout:

Masz rację - wszystkiego nie da rady upchnąć w jednej publikacji (teraz), ale skoro rzuciłeś hasło (Bosman - powstaje katalog), i są chętni by przesyłać skany innych bibelotów - to ja bym zbierał je również :) . a nóż widelec kiedyś będzie kasa i możliwość wydania czegoś większego, a wtedy będziesz dysponował "materiałem" to takiej publikacji :)

to tylko moje skromne zdanie - oczywiście zrobisz jak Tobie pasuje. Za samą inicjatywę stworzenia takiej publikacji Twoje :stout:

pivaria
07-09-2007, 14:22
Lukiper - to co mówisz ma sens. Ale obawiam si, że mogę nie dożyć 170-lecia browaru...
Bo kasa jest najczęściej przy tego rodzaju wydarzeniach jak rocznice. :stout:
Generalnie: Ok - przysyłajcie. Może dożyję 165-lecia?

danio_145
09-09-2007, 22:09
http://www.kapsle.xon.pl/brow/szc.htm

Myślę, że Paweł zgodzi się na ewentualne wykorzystanie skanów.