Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bosman - powstaje katalog

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pivaria
    Senior
    • 03-2001
    • 1538

    Bosman - powstaje katalog

    W przyszłym roku browar "Bosman" (d. Bohrisch) będzie obchodził rocznicę 160-lecia istnienia.
    Z tej okazji planuje się wydanie książki (albumu?) dot. historii browaru. Wydawcą będzie piwny magazyn PIVARIA. Intencją wydawcy jest, aby książkę rozszerzyć o katalog etykiet i podkładek tegoż browaru od Bohrischa począwszy.
    Proszę koleżanki i kolegów kolekcjonujących tego typu gadżety o kontakt ze mną w celu umożliwienia publikacji lub przesyłanie skanów tych materiałów bezpośrednio na mój adres e-mail: pivaria@silesianet.pl - czasu jest mało i dlatego prośba o szybkie reakcje.
    Planowany termin wydania książki to marzec 2008 roku. Jej edycja zbiegnie się z terminem Giełdy w Szczecinie, której termin przypadnie tradycyjnie w marcu lub kwietniu.
    Wówczas nastąpi też debiut książki, która będzie jednym z gadżetów dla uczestników tejże.
    Licząc na współpracę już dziś zapraszam wiosną 2008 roku do Szczecina
    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
    www.pivaria.pl
    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490
  • pivaria
    Senior
    • 03-2001
    • 1538

    #2
    Jaka rozdzielczość?

    Są już pierwsi pomagierzy. DZIĘKI!
    Jeśli chodzi rozdzielczość skanów- sądzę, że dobra będzie rozdzielczość od 300-do 400 DPI. Full Kolor.
    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
    www.pivaria.pl
    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Skany etykiet z kolekcjonerstwa są w dobrej dla Ciebie rozdzielczości? Jesli tak to czemu ich nie można by wykorzystać?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • pivaria
        Senior
        • 03-2001
        • 1538

        #4
        Rozdzielczość 300-400 DPI to waga około 1,5 MGB. A te z kolekcjoerstwa mają około 100 KB. To stanowczo za mało. Chyba, że ktoś chce znaczki pocztowe drukować, to tak...
        PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
        www.pivaria.pl
        https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

        Comment

        • remfire
          Senior
          • 03-2004
          • 1334

          #5
          Etykiety , podstawki .... a puszki ?
          Puszki to tez element historii, a Bosman ma przecież w dorobku bardzo ładne puszeczki.
          No i chyba nie ma ich az tak duzo jak etykiet z owych 150 lat ?

          Comment

          • ARTHUR
            Senior
            • 07-2004
            • 2338

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
            Etykiety , podstawki .... a puszki ?
            Puszki to tez element historii, a Bosman ma przecież w dorobku bardzo ładne puszeczki.
            No i chyba nie ma ich az tak duzo jak etykiet z owych 150 lat ?
            Moze kapsle tez,sa przeciez ladne,a duzo ich nie bylo?

            Comment

            • pivaria
              Senior
              • 03-2001
              • 1538

              #7
              A gdzie puszki i kapsle?

              Wiedziałem, że padną takie pytania. No to zapytać też należy o pokale, kufle, szklanki i co tam jeszcze.
              Acha! Beczki i kontenery oraz pojazdy dostawcze itd.tp.
              Odpowiedź jest prozaicznie prosta: nie da rady wszystkiego wsadzić do skromnej książeczki. Podobna ona będzie do analogicznej, a wydanej ostatnio z okazji Giełdy Tyskiej.
              pzdr i czekam na współpracę
              PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
              www.pivaria.pl
              https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

              Comment

              • lukiper
                Senior
                • 02-2003
                • 163

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pivaria Wyświetlenie odpowiedzi
                Wiedziałem, że padną takie pytania. No to zapytać też należy o pokale, kufle, szklanki i co tam jeszcze.
                Acha! Beczki i kontenery oraz pojazdy dostawcze itd.tp.
                Odpowiedź jest prozaicznie prosta: nie da rady wszystkiego wsadzić do skromnej książeczki. Podobna ona będzie do analogicznej, a wydanej ostatnio z okazji Giełdy Tyskiej.
                pzdr i czekam na współpracę
                Masz rację - wszystkiego nie da rady upchnąć w jednej publikacji (teraz), ale skoro rzuciłeś hasło (Bosman - powstaje katalog), i są chętni by przesyłać skany innych bibelotów - to ja bym zbierał je również . a nóż widelec kiedyś będzie kasa i możliwość wydania czegoś większego, a wtedy będziesz dysponował "materiałem" to takiej publikacji

                to tylko moje skromne zdanie - oczywiście zrobisz jak Tobie pasuje. Za samą inicjatywę stworzenia takiej publikacji Twoje
                www.pilsdeckchen.za.pl
                www.wkk.free.ngo.pl

                Comment

                • pivaria
                  Senior
                  • 03-2001
                  • 1538

                  #9
                  Lukiper - to co mówisz ma sens. Ale obawiam si, że mogę nie dożyć 170-lecia browaru...
                  Bo kasa jest najczęściej przy tego rodzaju wydarzeniach jak rocznice.
                  Generalnie: Ok - przysyłajcie. Może dożyję 165-lecia?
                  PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                  www.pivaria.pl
                  https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                  Comment

                  • danio_145
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 723

                    #10


                    Myślę, że Paweł zgodzi się na ewentualne wykorzystanie skanów.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎