PDA

Wersja pełna: : Praca dyplomowa - potrzebna pomoc !

Browarmistrz
14-09-2007, 19:09
Szanowni Browarnicy i Browarniczki,
W imieniu mojego znajomego, który pisze/wykonuje w tym roku pracę inżynierską na wydziale Architektury, jako że jego tematem jest zaprojektowanie Browaru (w sensie zespołu budynków :) ) zwracam się z gorącą prośbą o zgłaszanie się, w miarę możliwości, z materiałami takimi jak: projekty techniczno-budowlane browarów, technologia browarów przemysłowych (jako że technologię warzenia domowego jako tako znam), specyfikacje techniczne... być może ktoś miał bezpośrednią styczność/pracuje w takim browarze i wie na co zwracać uwagę? proszę się zgłaszać tutaj bądź na PW. Z góry wszystkim dziękuję i Wasze zdrowie ! :stout:

dori
14-09-2007, 20:03
Trochę popracowałam w browarze przemysłowym, technologię znam dość dobrze, więc w tym względzie mogę pomóc. W razie czego proszę o kontakt na PW

Browarmistrz
19-09-2007, 22:13
Jak na razie odzew znikomy, skontaktowała się ze mną jedna osoba (bardzo zresztą pomocna - dzięki Dori :) ). Czy nie ma już nikogo kto mógłby się podzielić uwagami na ww. temat?

ergie
20-09-2007, 16:09
Jak na razie odzew znikomy, skontaktowała się ze mną jedna osoba (bardzo zresztą pomocna - dzięki Dori :) ). Czy nie ma już nikogo kto mógłby się podzielić uwagami na ww. temat?

Bo dałeś zły tytuł wątku. Trza było napisać:
Pomocy - potrzebna praca magisterska.

A na poważnie polecam Neuferta i konsultacje z prowadzącym. Powinno wystarczyć.

cyborg_marcel
20-09-2007, 21:07
Kurka, trochę mnie na forum nie było, a tu zmian praktycznie żadnych ;)

Browarmistrzu, nie dziw się brakiem chętnych - po pierwsze, nie jesteś pierwszą (ani zapewne ostatnią) osobą, która ogłasza na Browarze takowy apel; po drugie zaś, w większości wypadków zjawiają się tu osoby pracujące, dla których ich czas jest cenny, a Ty nie zaproponowałeś żadnego "dowodu wdzięczności", napisałeś jedynie: zwracam się z gorącą prośbą o zgłaszanie się, w miarę możliwości, z materiałami takimi jak: projekty techniczno-budowlane browarów, technologia browarów przemysłowych (jako że technologię warzenia domowego jako tako znam), specyfikacje techniczne...
Brzmi to tak jakoś...

Niemniej jednak powodzenia w pisaniu pracy, a przede wszystkim w researchu! :)

Browarmistrz
20-09-2007, 22:39
Bo dałeś zły tytuł wątku. Trza było napisać:
Pomocy - potrzebna praca magisterska.

A na poważnie polecam Neuferta i konsultacje z prowadzącym. Powinno wystarczyć.

W Neufercie są fabryki, ewentualnie młyny, ale konkretnie browarów już się trzeba domyślać. A jeśli promotor też na co dzień nie projektuje browarów ;) to pojawia się pytanie skąd te informacje wziąć.

Patrząc z drugiej strony, wobec tak niecodziennego tematu powinno być łatwiej pracę obronić :)

Piotr4
03-10-2007, 08:41
Tamat swoją drogą bardzo ambitny - zaprojektować cały browar, łącznie z budynkami, instalacją itd. Zwykle nad takim projektem siedzi kilku ludzi, każdy będąc specjalistą od czego innego. No ale na początek polecam książkę Kunzego "technologia piwa i słodu" i trochę wycieczek po browarach (z reguły są darmowe np w Tyskim czy Poznaniu). Jak byś miał jakieś pytania odnośnie technologii to daj znać, postaram się pomóc w miarę mojego czasu.

Browarmistrz
03-10-2007, 08:56
Tamat swoją drogą bardzo ambitny - zaprojektować cały browar, łącznie z budynkami, instalacją itd. Zwykle nad takim projektem siedzi kilku ludzi, każdy będąc specjalistą od czego innego. No ale na początek polecam książkę Kunzego "technologia piwa i słodu" i trochę wycieczek po browarach (z reguły są darmowe np w Tyskim czy Poznaniu). Jak byś miał jakieś pytania odnośnie technologii to daj znać, postaram się pomóc w miarę mojego czasu.

Obawiam się, że nad każdym większym projektem (np. dworce, lotniska, stadiony, młyny, fabryki, inne obiekty użyteczności publicznej) siedzi cały sztab osób, jednak dyplomant musi sobie z tematem poradzić sam, jednocześnie nie wymaga się od niego bardzo detalicznego rozwiązania problemów instalacji na któych się znać nie może na tym etapie edukacji.

Pytania zadam jak tylko się pojawią :) dzięki !