Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alhambra, Premium Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Alhambra, Premium Lager

    Butelka 0,33 litra, alkohol 4,8 %, eks. brak
    Kolor - jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, nie zbyt trwała
    Zapach - słodowo - chmielowy, wyraźny i taki świeży
    Gaz - okey
    Smak - wyraźny słód + konkretny chmiel, lekka słodycz, wyraźna goryczka
    Orzeźwiające lekkie piwo.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1041 ( 724 opisane na forum ) 624 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Piwo jest bladziutkie, jak polski turysta na początku urlopu na Costa Brava...
      Piana za to - imperialna, jak budynki w Madrycie - jak ci Hiszpanie to robią...? Choć opadła szybko.
      W zapachu, jak i w smaku wyczuwam goryczkę chmielową, ale i - niestety - warzywa...
      Wysycenie spore, choć nieco mniejsze niż inne popularne piwa hiszpańskie.
      Butelka o wakacyjnej pojemności 1,0l, kolorystyka mistrzów Europy - złoto-czerwona!
      Jednak chyba konkurenci (San Miguel i Estrella Damm) smakują mi bardziej...

      Comment

      • chromi
        Member
        • 05-2007
        • 33

        #4
        Pewna ciekawostka - na imprezie rodzinnej miałem możliwość spróbowania tego piwa z butelki 1l, podobnej do butelki po ptysiu. Na etykiecie podano skład w kilku językach, w tym w polskim, z którego dowiadujemy się, że prócz słodu jęczmiennego użyto ryżu i kukurydzy. Godna pochwały szczerość w kontekście powszechnego: „zawiera słód jęczmienny”.

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #5
          Kolor: Jasnozłoty.
          Piana: Bujna, średniopęcherzykowa, zostaje po ok. 5 minutach kożuszek. Później obręcz, która zostawia dość znaczne ślady na szkle.
          Zapach: Średniointensywny, mocno słodowy. W tle specyficzny aromat jakby ziołowy. Bardzo przypomina mi Staropolskie Mocne.
          Smak: Delikatny, słodki początek zakończony specyficzną ziołową goryczą, która prawdę mówiąc niezbyt mi odpowiada.
          Wysycenie: Średniowysokie, choć na końcu nie jest wygazowane.
          Opakowanie: Litrowa butla z zakrętką.
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎