Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grecja, Ateny, Leof Alexandras 205, Craft

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    Grecja, Ateny, Leof Alexandras 205, Craft

    Browar restauracyjny w Atenach. Warzą aż 7 gatunków piwa: pilsner, red ale, pale ale, pszeniczne, ciemne, smoked lager i athens lager. I to koniec dobrych wiadomości. Ceny zabójcze dla naszych kieszeni, 0,45l za 4,5 euro. Wszystkie piwa z wyjątkiem pszenicznego są filtrowane, co mnie bardzo niemile zaskoczyło. No i nie są niestety rewelacyjne, choć przyzwoite. Jedyne, które mi naprawdę smakowało to red ale.
    Generalnie lokal dość wykwintny i drogi.
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Wystrój - zero. Wnętrza typowo klubowo-zunifikowane. Za to obsługa i piwo na wielki plus.
    Pilsner - wyczuwalna goryczka. Red Ale - typowe kwiatowo-owocowe piwo górnej fermentacji. Black lager - treściwe ciemne piwo. I ....HIT piwo "wędzone" o nie tak wyraźnym co prawda wędzeniu (aromat i smak) jak w klasycznych niemieckich Rauchbierach ale mimo to wyraźne w smaku i zapachu. Wypiłem tego 3 litry i nie miałem dosyć.
    Naprawdę smaczne piwa. Ponieważ trafiliśmy na Happy Hours więc cenowo wyszło dobrze.

    ps. całkiem przypadkowo okazało się, że było też w jednym barku w Koryncie (starym, niewielkim miasteczku położonym pod wjazdem na ruiny).
    Last edited by VanPurRz; 01-04-2011, 10:34.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      a jakie w promocji były ceny?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Nie umiem tak powiedzieć bo płaciliśmy jeden rachunek i nie wnikaliśmy specjalnie w pojedyńcze ceny ale za trzy małe (ciemne, red, smoked) plus dwa duże smoked plus duże i małe smoked i za dwa duże black plus coś jeszcze zapłaciliśmy 27 euro chyba.
        Ceny chyba zostały takie same jak u Piokla a HR polegało na tym, że za dwa piwka płaciło się jak za jedno. Dowiedzieliśmy się o tym dopiero przy płaceniu - szkoda bo byśmy więcej czasu zaplanowali tam.
        Acha - lokal ma fajne firmowe szkło oraz podstawki. Bez problemu tez kupiłem piwo z nalewaka na wynos (mają litrowe pety) i zapłaciłem za 2 litry 6 euro.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • karin861
          Senior
          • 02-2006
          • 597

          #5
          Browar zamknął swoją działalność.
          Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎