Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ziberta, Kłasycznyj Anglijśkyj Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Ziberta, Kłasycznyj Anglijśkyj Porter

    Butelka 0,5 litra, alkohol 7,2 %, eks. 17,5%, kapsel firmowy Kolekcija Ziberta
    Kolor - rubiniwo-brązowy, klarowny
    Piana - drobna, beżowa, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - karmelowo-kawowy wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - karmelowy wyraźny plus spore nuty kawowe, mocno słodkie, lekka goryczka
    Smaczne, dobre piwko, nie do gaszenia pragnienia

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1219 ( 739 opisane na forum ) 639 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Porter:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ten porter to następca Obolonia portera. Przeleżakowałem go dwa lata bez jednego miesiąca i efekty są bardzo zadowalające.

      Barwa pod światło rubinowa, klarowna.
      Piana po nalaniu jest obfita i drobna, dość szybko redukuje się do cienkiej warstwy.
      Zapach ciemnych owoców (zarówno leśnych jak i tych suszonych), czekolady, lekkiej wanilii.
      W smaku zdecydowanie wytrawny, wręcz 'suchy'. Piwo ma tylko 17,5 % ekstraktu ale jest pełne smaku, treści. Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek pił portera w takim typie którego można by określić mianem 'dry baltic porter'.

      Z poprzedzającej recenzji sibarha i lektury składu można wnioskować, że stosunkowo duża ilość cukru/słodyczy w tym porterze wskutek leżakowania zanikła. O to właśnie chodzi

      Foto dostępne tutaj.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎