Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Berdycziwśkyj, Berdycziwśke Chmilne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Berdycziwśkyj, Berdycziwśke Chmilne

    Pełna nazwa: Berdyczewskij Piwowarnij Zawod
    Butelka euro 0,5 litra, alkohol 3,7 %,eks.11%, kapsel firmowy browaru
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, wysoka, średniotrwała
    Zapach - wyraźny słodowy
    Gaz - za duzo , przy otwarciu zaczeło uciekać
    Smak - wyraźnie słodowy, średnio słodkie, delikatny chmiel i goryczka, lekki kwasek
    Poprawne lekkie piwo z dużą ilością bąbelków

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1233 ( 750 opisane na forum ) 650 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Brakująca fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Leopolis
      Member
      • 12-2008
      • 34

      #3
      Calkiem niezle piwo, przez jakis czas bylo moim faworytem Jednak dodawanie cukru do wszystkich gatunkow piwa stosowane w browarze Berdyczewskim nie bardzo mi sie podoba.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4310

        #4
        Czy jest szansa, że ktoś opisze inne piwa z tego browaru? Mnie njaciekawsze wydaje sie "Kompromis", ale piłem tylko raz, tak że nie czuję się kompetenty.... Trzeba byłoby powtórzyć....

        Comment

        • Leopolis
          Member
          • 12-2008
          • 34

          #5
          Szansa jest, sprzedaja kilka rodzajow Berdyczewskiego w sklepie obok. Oby tylko czas sie znalazl...

          Pilem procz "Chmilnogo" takze "Lager" i "Karmelickie" (czy jakos podobnie). Wszystko na poziomie, jedynie cukier wrazenie psuje.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4310

            #6
            Co do cukru jeszcze taka uwaga: czy podają go w składzie na etykietce? W niektórych czeskich piwach, także tych uważanych przez forumowiczów za znakomite, cukier znajduje się w składzie, i choć wszyscy chyba jesteśmy przeciwnikami takiej produkcji, nie wydaje się, by za bardzo szkodził tym czeskim piwom... Tu jest inaczej?

            Comment

            • Leopolis
              Member
              • 12-2008
              • 34

              #7
              Cukier: pro et contra

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
              Co do cukru jeszcze taka uwaga: czy podają go w składzie na etykietce? W niektórych czeskich piwach, także tych uważanych przez forumowiczów za znakomite, cukier znajduje się w składzie, i choć wszyscy chyba jesteśmy przeciwnikami takiej produkcji, nie wydaje się, by za bardzo szkodził tym czeskim piwom... Tu jest inaczej?
              Cukier jest podany w skladzie na etykiecie, czyli wszystko jest uczciwie pod tym wzgledem. Co do tego, szkodzi czy nie - moim zdaniem, w tych lzejszych piwach z Berdyczewa (Chmilne, Lager) nie jest zupelnie na miejscu, a w tych gestszych i mocniejszych jest calkiem spoko. Ale oczywiscie "De gustibus non est disputandum"

              Comment

              • kruger_nr1
                Senior
                • 11-2005
                • 801

                #8
                Nowa odsłona piwa, butelka 0,5 litra zakręcana dedykowaną piwu zakrętką stożkową jak np. maggi. Piwko całkiem smaczne, zakupione do pociągu podczas powrotu z Krymu od dworcowych handlarzy. Schłodzone było dobrze i dopiero podczas spożywania doczytałem się, że ma 3,7% alkoholu , ze smaku nie dało się tego odczuć - wydawało się znacznie bardziej treściwe.
                Attached Files
                Kolekcja puszek piwnych:
                http://puszkikrugera.web-album.org/

                Comment

                • Leopolis
                  Member
                  • 12-2008
                  • 34

                  #9
                  I tak wlasnie powinno smakowac dobre piwo - nie jak woda, ale jednoczesnie nie jak spirytus

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎