Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolekcja serwetek – czyli: www.pilsdeckchen.za.pl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lukiper
    Senior
    • 02-2003
    • 163

    Kolekcja serwetek – czyli: www.pilsdeckchen.za.pl

    No to w końcu znalazłem czas by co nieco napisać o mojej kolekcji.
    Najpierw kilka słów wstępu. Birofilią interesuję się od 1999 roku – a więc trochę lat już upłynęło Przede wszystkim zbieram etykiety piwne z całego świata oraz wszystkie inne „buble” które wpadają przy okazji zdobywana etykiet. W śród tych rzeczy są podstawki, widokówki, kapsle, otwieracze i inne bibeloty. Na początku tego czerwca, jak co roku przystąpiłem do sortowania tychże rzeczy na poszczególne „przydatności” tj. kolektybilia dla innych kolegów, okazy na ozdobę mieszkania, fanty na przyszłość i pozostałe (czytaj: na śmietnik ) w śród tych rzeczy znalazłem takie małe fajniusie papierki które tak mi się spodobały że postanowiłem je zbierać – i tak to się zaczęło.


    Na początek co to jest serwetka piwna. (z niem. pilsdeckchen lub ang. dropcatcher) Jest to nic innego jak kawałek papierka (zwykle o średnicy 9 cm) na którym jest napis ,logo reklamujące jakiś browar. Również, tego typu serwetki zbieram od kawy, herbat i inne. Tak więc można by rzec w skrócie, zbieram wszelakie serwetki na których jest nadruk reklamujący jakikolwiek produkt, markę, lokal, hotel, instytucję itp. Takie serwetki są kładzione pod szklanki, filiżanki czy pokale z nóżką Pod spodem załącznik z przykładowymi serwetkami tego typu.
    www.pilsdeckchen.za.pl
    www.wkk.free.ngo.pl
  • lukiper
    Senior
    • 02-2003
    • 163

    #2
    załącznik
    Attached Files
    www.pilsdeckchen.za.pl
    www.wkk.free.ngo.pl

    Comment

    • lukiper
      Senior
      • 02-2003
      • 163

      #3
      cd.

      Dodatkowo oprócz takich małych serwetek, zbieram serwetki gastronomiczne (zwykle wymiary 15x15) które jak to napisał Cooper służą do wycierania otworu paszczowego.
      I analogicznie, każda serwetka musi mieć jakiś nadruk firmowy bym mógł włączyć ją do zbioru - (czystych serwetek nie zbieram).
      www.pilsdeckchen.za.pl
      www.wkk.free.ngo.pl

      Comment

      • lukiper
        Senior
        • 02-2003
        • 163

        #4
        cd.

        i kolejny załącznik
        Attached Files
        www.pilsdeckchen.za.pl
        www.wkk.free.ngo.pl

        Comment

        • lukiper
          Senior
          • 02-2003
          • 163

          #5
          podsumowanie

          Podsumowując. Obecnie moja kolekcja liczy 208 serwetek piwnych oraz 55 serwetek dotyczących innej tematyki. Być może dzięki Tobie (czytelniku) moja kolekcja się powiększy? Czekam na wszelakie informacje, namiary dotyczące serwetek. Pod adresem www.pilsdeckchen.za.pl można obejrzeć całą moją kolekcję tychże rzeczy. Zapraszam do oglądania, komentowania i pomagania w powiększaniu zbioru.
          www.pilsdeckchen.za.pl
          www.wkk.free.ngo.pl

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            No proszę. Fajnie to pokazaleś. Teraz wygląda to zupełnie inaczej Na początku myslałem że zbierasz tylko i wyłącznie dropcatchery. Tą serwetkę z logo Trabanta to rozumiem że podkłada się pod miskę olejową w przypadku nieszczelności tejże ?
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • lukiper
              Senior
              • 02-2003
              • 163

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              ...Tą serwetkę z logo Trabanta to rozumiem że podkłada się pod miskę olejową w przypadku nieszczelności tejże ?
              też się zastanawiałem jak ją dostałem, jakie ona mogła mieć zastosowanie
              www.pilsdeckchen.za.pl
              www.wkk.free.ngo.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                fantastycznie to wygląda na Twojej stronie, GRATULUJę szkoda, że tak późno dowiedziałem się o Twoim zbieractwie bo parę egzotyk poszło do kosza.......
                Teraz będę mieć to na względzie.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • pirackamuza
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1903

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukiper Wyświetlenie odpowiedzi
                  też się zastanawiałem jak ją dostałem, jakie ona mogła mieć zastosowanie
                  Służyła do wycierania kropli potu z czoła, gdy się pędziło z górki i to z wiatrem...
                  Toruń przeprasza za Radio Maryja
                  www.bobofruty.pl

                  Comment

                  • lukiper
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 163

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    fantastycznie to wygląda na Twojej stronie, GRATULUJę szkoda, że tak późno dowiedziałem się o Twoim zbieractwie bo parę egzotyk poszło do kosza.......
                    Teraz będę mieć to na względzie.
                    dzięki za pozytywne opinie co do strony. mam nadzieję że uda mi się ją prowadzić w miarę na bieżąco. dodatkowo co mnie motywuje, to fakt iż w necie niema strony poświęconej konkretnie serwetką - tak więc muszę być pionierem

                    za wszelką pamięć ( ze zbieram takie rzeczy) na przyszłość - serdeczne dziękuję
                    www.pilsdeckchen.za.pl
                    www.wkk.free.ngo.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎