PDA

Wersja pełna: : Oszukany na Allegro

Andi
07-10-2007, 11:42
Nie wiem czy to miejsce na takie sprawy ale sprobuje.
Bardzo chetnie sprzedaje i Kupowalem na Allegro ale niestety musze stwierdzic ze sie bardzo zawiodlem bo coraz wiecej tam Oszustow i Cwaniakow.
Zakupilem kilka Zeczy tz Nowosci Kapsli Polskich i juz po raz kkorys nic nie otrzymalem.
Nie chodui mi o tych 100 Zlotych ale o reguly iZasady.
Moj post zamieszczam po rozmowie z kilkoma Kolekcjonerami w Polsce i wlasnie oni mi doradzili podanie do publicznej wiadomosci danych nieuczciwych Osobnikow a podobno juz sa oni znani z tych praktyk.
Pisalem rowniez do Allegro ale bez skutku i Ci radza mi podac sprawe na Policje co w moich oczach jest Smieszne
Podajac te wiadomosci na Browarze Biz uwazam ze To lepiej poskutkuje
Na poczatek najbardziej mnie irytujace Postacie

Dane kontaktowe Kontrahenta
Sprzedający: Dingusiek101
Adam K*********
32-825 Borzęcin
małopolskie
Polska
dingus101@interia.pl
661******

Dane kontaktowe Kontrahenta
Sprzedający: piwosz23air
Sebastian T*****
32-800 Brzesko
małopolskie
Polska
piwosz23air@interia.pl
661******

I w zasadzie musze powiedziec ze chyba te dwie osoby bardzo ze soba wspolpracuja bo otrzymywalem wiadomosci od jednego z nich piszacy w immieniu tego innego.

A wiec kto zna tych Osobnikow niech sie wypowie albo podaje inne przyklady

danio_145
07-10-2007, 14:26
piwosz21air to już chyba 6 z koleji nick na allegro. Poprzednie były stopniowo usuwane właśnie ze względu na oszustwa. Występował napewno jako sebus21air oraz sebek21air.

kishar
07-10-2007, 15:48
Pisalem rowniez do Allegro ale bez skutku i Ci radza mi podac sprawe na Policje co w moich oczach jest Smieszne

Uważam, że zdecydowanie powinneś to zgłosić na Policję, to jest najlepszy sposób na oszustów i skuteczny, wykrywalność tych przestępstw jest bardzo duża a i dowody są najczęściej mocne i nie wiem co jest śmiesznego w radzie udzielonej przez Allegro od ścigania jest policja a sadze że Allegro ze swojej strony też zareaguję.

danio_145
07-10-2007, 17:16
No i zapomniałem o jeszcze jednym. Z tego co słyszałem mama 21air'a pracuje w Can Packu w Brzesku. Stąd ma kapsle, na których robi przekręty. Idąc tym tropem łatwo byłoby go namierzyć.

Andi
07-10-2007, 17:38
Uważam, że zdecydowanie powinneś to zgłosić na Policję, to jest najlepszy sposób na oszustów i skuteczny, wykrywalność tych przestępstw jest bardzo duża a i dowody są najczęściej mocne i nie wiem co jest śmiesznego w radzie udzielonej przez Allegro od ścigania jest policja a sadze że Allegro ze swojej strony też zareaguję.

Zapomniales chyba o tym ze mieszkam poza Granicami Polski i Allegro o tym tez wie.
Allegro nic nie zaraagowalo i mi nie pomogli w tych przypadkach a jedynie wysylaja Maile zeby im odpowiedziec czy jestem zadowolony z Obslugi Allegro

Andi
07-10-2007, 17:40
No i zapomniałem o jeszcze jednym. Z tego co słyszałem mama 21air'a pracuje w Can Packu w Brzesku. Stąd ma kapsle, na których robi przekręty. Idąc tym tropem łatwo byłoby go namierzyć.

Moze w tym cos jest prawdy bo zwracalem sie w tej sprawie do Can Packu i mi nawet na moj E-Mail nie odpisali

kishar
07-10-2007, 18:50
Zapomniales chyba o tym ze mieszkam poza Granicami Polski i Allegro o tym tez wie.
Allegro nic nie zaraagowalo i mi nie pomogli w tych przypadkach a jedynie wysylaja Maile zeby im odpowiedziec czy jestem zadowolony z Obslugi Allegro

Nie zapomniałem o tym, ale zawiadomić Policję możesz pisemnie (tak będzie najprościej), poprzez Polska ambasadę/konsulat lub też złożyć zawiadomienie do niemieckiej policji.

kangurpl
07-10-2007, 19:32

A po co go namierzać?
Jego dane Andi podał w pierwszym poście.

dzidek1960
07-10-2007, 23:03
dingus101@interia.pl
66*****56

piwosz23air@interia.pl
066*****52

Zwróćcie uwagę na numery tel. Wygląda to jak by zakupiono numery na kartę z jednej serii, a więc równocześnie. Nie zdziwiłbym się gdyby należały do jednej osoby.

mr-perez
08-10-2007, 00:57
Sebek23air, patryk23air, sebus23air, piwosz23air... to tylko niektóre z jego nicków na Allegro. Często blokowano mu konto. Kilku kapslarzy skarżyło się na tego typa, że ma problemy z wysyłką. Osobiście omijałem go szerokim łukiem i nigdy nie połasiłem się na jego kapsle. Oszustów trzeba eliminować, Andi nie odpuszczaj.

Tu jest temat o tym cwanym gapie :)
http://www.kapsle.xon.pl/phpBB/viewtopic.php?t=522

żąleną
08-10-2007, 01:03
Kompletnie nie kumam, dlaczego gość w każdej ksywce umieszcza 23air. Oszust z ambicjami, lubi dawać autografy?

mr-perez
08-10-2007, 01:13
Kompletnie nie kumam, dlaczego gość w każdej ksywce umieszcza 23air. Oszust z ambicjami, lubi dawać autografy?

Może z założenia nie chciał oszukiwać, tylko jakoś tak wyszło ;) . Poza tym, jak mu blokowali konto i zmieniał nick to dzięki charakterystycznej końcówce "23air" można było łatwo trafić do ulubionego i sprawdzonego sprzedawcy z dobrym towarem. Sporo tego chłopak pogonił, to się później pogubił z wysyłkami. Tak sobie myślę ;) .

Latarnik
08-10-2007, 01:33
Ta sprawa ma jeszcze jeden aspekt.
Otóż ten ktoś sprzedaje kapsle, które jego mamusia wynosi z fabryki (kradnie).
Wszyscy od dawna o tym wiedzieli i mimo to kupowali kradziony towar.
Pozostawię to bez komentarza. :p

Andi
08-10-2007, 17:19
Ta sprawa ma jeszcze jeden aspekt.
Otóż ten ktoś sprzedaje kapsle, które jego mamusia wynosi z fabryki (kradnie).
Wszyscy od dawna o tym wiedzieli i mimo to kupowali kradziony towar.
Pozostawię to bez komentarza. :p

Ja tego nie wiedzialem a czy kradnie czy tez nie to inna sprawa.
Znam wielu sprzedawcow na Ebay ktorzy maja dostep do Fabryk Kapsli i po prostru je sprzedaja i nikt im nie zarzuca ze cos Kradna.
Otrzymanie z Fabryki Kapslidla Kolekcjonera jest prawie nierealne a niektore fabryki same wystawiaja je na EBAY bo maja dosc odpisywania na kazdy Mail.
Sam myslalem ze tak wlasnie jest z Com Pack bo ostatnio bardzo duzo reklamowych Kapsli i nietylko pojawialo sie na EBAY i Allegro i wyslalem do nich E-Maila ze ich przedstawiciel albo pracownik nie wysyla Zakupionych i Zaplaconych Kapsli.
W E-Mailu do Con Pacu poruszylem kilka Spraw zwiazanych z Kapslami,Allegro,Nieuczciwymi Sprzedawcami itd itp ale nawet nie otrzymalem potwierdzenia odbioru Poczty i pomimo ze minely juz 2.3 Miesiece jest Cisza od Can-Pack