Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Feuillien, Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    St. Feuillien, Blonde

    Nabyte w BOMI - butelki 0,33 l, choć na Grójeckiej są także i to w butelkach 0,75 l.

    Marka piw klasztornych, powołujących się na tradycję opactwa Św. Feliana. Jako producent figuruje Browar St. Feuillien S.A.; adres sugeruje browar Friart w Le Roeulx leżący między Charleroi i Mons. Działa od 1873 r. Zamknięty w latach 1977-88 wznowił produkcję w.w. marki. W okresie zamknięcia robił ją browar Du Bock. Aktualnie, jeśli wierzyć temu co przeczytałem oba produkują to piwo. No i do rzeczy:

    Blonde - 7,5 % alk.
    Kolor jasnosłomkowy; mętne. Piana (ART wybacz) ZAJEBISTA !!!
    Po nalaniu rosła i rosła, aż powstał stożek wystający parę centymetrów powyżej brzegu szklanki. Zapach lekki - korzenny. Smak wspaniały, złożony, z wyraźną goryczką, lekko cierpkawy.
    Last edited by sibarh; 14-10-2007, 23:39. Powód: porządki
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23790

    #2
    Blonde - 7,5 % alk

    swoje nabyłem we wrocławskim Piwoszu, mają również butelki 3/4l - ale na te trzeba zabezpieczyć sporą ilość środków płatniczych.

    potwierdzam: wspaniała piana!

    jeśli piwo po podróży się odstało to w trakcie nalewania pozostaje klarowne - dopiero gdy zmieszaną z osadem z dna resztkę dolejemy doń zrobi się mętne. Można wpatrywać się przez wieczność (no może trochę krócej) na wędrówkę bąbelków gazu i zawirowania cząsteczek osadu drożdżowego. Cóż za przedstawienie.

    zapach silny orzeźwiający, piana gęsta - z góry jak bita śmietana poniżej ziarnista.
    w smaku: moc 7,5 vol. rozmieszcza się równomiernie. lepka, lecz nie ciężka, konsystencja. pozostająca na podniebieniu silna ale nie narzucająca się goryczka. wszystkie elementy smakotwórcze powoli narastają i opadają w swej intensywności.

    rozkosz o poranku :-)

    mimo wysokiej ceny, warte wydatku,
    również oceniam na 5+
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      A co na to Czesi?

      St. Feulien Blonde je jantarove zbarvene svrchne kvaśene klaśterni pivo, ktere dokvasi v lahvich. Jeho chut' je neutralni
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        Nie będę powtarzał opisów, a więc tylko parę dodatkowych uwag :

        Blonde - mimo deklarowanej obecności cukru dość gorzkawe.

        Triple - cierpkie, gorzkie, ale coś w sobie ma.

        Brune - jeszcze nie kosztowałem.

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #5
          St. Feuillien BLONDE

          Dosyć cierpkie piwko, piana niereguralna, opada po ok.2-3 minutach, pozostawiając kręgi. Bordzo klarowne, jak na piwo niefiltrowane i refermentowane w butelce. Ocena: 4+
          Attached Files
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • piwo
            Senior
            • 08-2001
            • 810

            #6
            Wczoraj kupiłem ponownie Blond.

            W to jak resztki drożdży z dna butelki czynią piwo z klarownego w mętne można się po prostu wpatrywać. Zapach bardzo orzeźwiający, smak też.

            Na pewno warte powrotu.

            Comment

            • marcopolok
              Senior
              • 10-2001
              • 2334

              #7
              Blonde Pycha
              jak wracałem do Polski kumple kupili mi buteleczkę dziewięcio litrową

              Jest tylko delikatna różnica: Na mojej butli pisze że 8,5 alk

              o cenie nawet nie będę wspominał
              bez brody...

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #8
                FCJP!

                Dziewięciolitrową! To się pisze razem. Uuuuj zapomniało się w tej Holandii zasady ojczystego jęzora, co? Za dużo łażenia po Coffee-Shop'ach
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Aktualna fotka:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Kupione w Carrefourze w belgijskim Tournai za ok. 1€.

                    Kolor: Złocisty, leciutko opalizujący. Drożdży w butelce niewiele, do pokala w ogóle nie wpadły.
                    Piana: Ładna, wysoka i gęsta. Opada do grubej kołderki i sporo osadza się na ściankach.
                    Zapach: Dość charakterystyczny dla blondów - są cytrusy, goździki, trochę estrów owocowych. Orzeźwiający i bardzo przyjemny. W tle odrobina alkoholu.
                    Smak: Anglicy powiedzieliby "crispy". Piwo jest bardzo nagazowane i dzięki temu stwarza wrażenie orzeźwiającej lekkości. W tle czuć jednak całą blondową potęgę - słodowość, lekką chlebowość, owocowe estry, leciutką goryczkę i miłe alkoholowe ciepełko.
                    Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha.
                    Uwagi: Całkiem udane piwo. W swojej kategorii wypada lepiej, niż brązowy St. Feuillien w swojej.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19163

                      #11
                      Twilight_Alehouse zapach określił dość szeroko, dla mnie wyraźne są na pierwszym planie cytrusy, potem owoce po ociepleniu, ale goździków nie czułem. Mimo to ten zapach blonda uwielbiam. Piana jak już wspomnieli przedmówcy sympatyczna i obfita, choć nie "wyłaziła". Trwała. W smaku cytrusy i po przełknięciu goryczka. Rozgrzewające. U mnie również drożdże, w postaci smugi na dnie butelki, nic więcej. Może i dobrze.
                      Dobre, orzeźwiające piwo z przyjemnym aromatem.
                      Cena jednak nie zachęca do ponownych degustacji - ponad 2 krotnie wyższa niż w rodzinnym kraju.

                      Comment

                      • wpadzio
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 2645

                        #12
                        Barwa złota, wpadająca w lekki pomarańcz. Taka jakaś fajnie radosna. Lekko opalizuje.
                        Piana wysoka przy nalewaniu stabilizuje się do dwumilimetrowej, drobnoteksturowej kołdry na powierzchni.
                        Bardzo przyjemny aksamitny aromat, w którym na pierwszy plan wysuwają się owocowe estry, przede wszystkim pomarańczy. Charakter owocowo-perfumowy o delikatnym słodkim muśnięciu i słodowym tle.
                        Również wrażenia smakowe są pierwszorzędne. Piwo, które uderza bogactwem nut smakowych. Mamy tutaj i cytrusowe estry i lekko przyprawowe, pieprzowe fenole. Wyczuwalna też lekka odchmielowa ziemistość a także kwas mlekowy. Goryczka umiarkowana, ale szlachetna, miesza się swą wytrawnością z gładkimi alkoholowymi nutami, które pozostają wraz z cytrusami w posmaku. Przyjemny orzeźwiający i okrągły finisz. Po czymś takim nie chce się sięgać po inne piwo
                        Nagazowanie jest dość wysokie, co przy profilu smakowym doskonale współgra i podkreśla wyjątkowy charakter tego piwa.
                        Pękata buteleczka 0,33l. Opakowanie uległo małej modyfikacji, dlatego pozwolę sobie tutaj wkleić link do fotki polskiego dystrybutora piw belgijskich: http://smakpiwa.pl/_var/gfx/d4d20359...6a69aaeba9.jpg

                        Świetne piwo. Dawno już nie piłem tak doskonałego belgijskiego ejla. W zasadzie wszystko tutaj jest dopasowane do siebie idealnie i najnudniej wypada, skądinąd sympatyczna... etykietka
                        9,5 w skali 1-10.
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12148

                          #13
                          Alk. 7,5%

                          Przez chwilę było w ofercie sieci Aldi za ok 12 PLN za 0,75 l. szybko zeszło.


                          Aromat - owocowo-perfumowy jak opisywał Wpadzio, nuta mieszanki ziołowej łączy się ze słodkim biszkoptem, generalnie o takim słodszym profilu
                          Piana - wysoka, dość szybko się dziurawi pozostawiając trwalszy kożuszek
                          Barwa - złoto-jasnopomarańczowa, lekkie zmętnienie
                          Wysycenie - umiarkowanie wysokie, jak w tego typu piwach szczypie przyjemnie
                          Smak - lekka cytrusowa cierpkość, potem wyraźniejsze tony ziołowe, przyprawowe, łączące się karmelowymi tonami od słodu, co nieco przypomina smak ziołowych cukierków na gardło , z tyłu też trochę ciastkowe, minimalna korzenna goryczka. Finisz smukły, lekko cierpki, trochę korzenny, przyjemny
                          Treściwość - pełne piwo, treściwe, nie jest ciężkie

                          Złożone, bardzo dobre piwo, szkoda że blondy nie są moimi ulubionymi piwami z belgów, ale może Aldi pójdzie w tym kierunku... Ciekawostką jest, że wydrukowali kontrę po polsku (plus angielski).

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12148

                            #14
                            Foto kolejnej wersji ety z butli 0,75 l.:
                            Attached Files

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12148

                              #15
                              Znowu promocja w Aldi (ok 12 PLN za dużą butle)

                              Ciekawi mnie czy to PL na korku jest związane z dostawą do Polski?
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎