Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Zakopiańska 105, Bomi (C. H. Solvay Park) [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Kraków, Zakopiańska 105, Bomi (C. H. Solvay Park) [zamknięte]

    W tym markecie jest piękny zaułek z piwem. Na regale z piwami importowanymi znajdziemy buteleczki z Mongolii, Karaibów, Maroka, Izraela i Australii. Oczywiście dominują jednak piwa europejskie. Wybór klasztorniaków (także w tańszych objętościach) większy niż w Almie. Dużo piw z mniejszych browarów duńskich i niemieckich. Troszkę opakowań ze szkłem - np. ze szklaneczką do Papst Bier. Z polskich piw poza koncernowych tylko Kama Sutra z GAB'a za 2,69 zł.

    Warto odwiedzić. Ceny nieznacznie niższe niż w Almie ale myślę, że jest to tylko czasowy stan związany z debiutem tej sieci w Krakowie (sklep działa od 4 X).
    Last edited by Shlangbaum; 22-10-2007, 08:29.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
    buteleczki z Mongolii,....
    Ta Mongolia to tak bardziej Zielona Wyspa niż Azja środkowa.... w tym typie jest tam jeszcze japońskie Asashi rodem z kraju za Olzą. Z egzotyki jeszcze (bez patrzenia na faktyczny kraj pochodzenia) jest jeszcze: Taiti, czyli taka daleka Francja; Japonia, Wietnam, USA, Sri Lanka (Lion), Chiny, Tajlandia, Wietnam,... i pewnie jeszcze coś. Nie miałem czasu sprawdzać i nie wiem co faktycznie jest z tych krajów a co tylko udaje egzotyczne pochodzenie, jak "mongolski" BAADOG.

    Z ciekawszych piw można kupić niemieckie:
    Weltenburg Klosterbrauerei Weltenburger Asam-Bock; Andechs Klosterbrauerei Andechser Bergbock Hell (są jeszcze inne piwa z tego browaru); Reissdorf Kölsch; Flensburger w 4 odmianach, Jever Dark, jakieś piwo EKO,....

    Sklep fajny pod względem zagranicy, jeśli chodzi o polskie piwo to gorzej niż w kiepskim osiedlowym markecie. Tak jak pisał Shlangi, tylko Kamasutra....
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Ostatnio w dziale piwnym pojawił się pod ścianą koszyk z piwami przecenionymi, ze względu na kończący się termin ważności.

      W piątek zakupiłem tak:
      -Marston's Pedigree Bitter przecenione z 9,99 zł na 4,99 zł
      -Augustiner Edelstoff przecenione z 9,29 zł na 4,49 zł

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Mniej więcej tak jak było. Udało mi się jednak kupić ostatnią butelkę 0,75l tego Koźlaka (wcześniej go tam nie było).
        Last edited by Maggyk; 03-12-2007, 09:27.
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
          Mniej więcej tak jak było. Udało mi się jednak kupić ostatnią butelkę 0,75l tego Koźlaka (wcześniej go tam nie było).
          Był od samego początku działalności sklepu obok innych piw z Koningshoeve Dokładnie na półce narożnej na wprost, jak się wychodzi na dział piwo z działu wód mineralnych
          Last edited by Shlangbaum; 28-11-2007, 20:12. Powód: Poprawiłem link MarcinKi ;)

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            Nie da się ukryć, że dział piwny jest bardzo sympatyczny. W chwili obecnej zatrzęsienie pszenicy w tym Weihehstephaner w trzech postaciach (HefeWeizen, Dunkel i Kristall). Papst Bier nadal obecne. Umiarkowany wybór ejlaczków, z rzadkich warto zwrócić uwagę na Suffolk Vintage Strong Ale. Są też jakieś Festbiery. Ceny faktycznie przyjazne.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Jeśli dział piwny jest sympatyczny to nie chce mówić nic o winiarskim. Byłem dziś i jestem zawiedziony stoiskiem piwnym. Owszem pszenic niemieckich i egzotycznych piw a la wodnisty lager bez liku, ale aby coś fajnego kupić to nie ma. W sąsiednim Carefourze półka piwna prezentowała się dużo ciekawiej.
              Polecam jednak kącik winiarski, zwłaszcza teraz przed sylwestrem. Cavy Codroniu i Freixenet w zaiste znośnych cenach. Moet & Chandon i Piper Heidsieck też są jakby ktoś chciał coś ekskluzywniejszego.

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Belgijskie lambiki i krieki z Lindemans. W tym w opakowaniach z pięknymi szklenicami Z nowości również zimowa wersja Papst-Bier i Papst-Bier w butelce 2 l z zamknięciem patentowym.

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  Pojawił się piwa z Grudziądza: Gotyckie Krzepkie i jedno z jasnych. Jest też Krajan Złoty Strong. W mini kegach Flesenburger (ale po ok 60 zł ). Są też zestawy krachlowanych piw niemieckich w ładnych drewnianych skrzyneczkach - nie pamiętam już marki. Jest też oryginalny Maximator z Augustiner-Bräu.

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • Qbasmuggy
                    Member
                    • 06-2005
                    • 82

                    #10
                    z krajana jest również irlandzkie mocne i irlandzkie zielone

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Krajan Porter, Irlandzkie Mocne i Złoty Strong; Grudziądzkie Dobra Dziewiątka, Żywe i Koźlak z Ambera, Gab Stout i Kamasutra to z polskich chyba wszystko.
                      Trochę zestawów z szkłem w tym belgijskie (niestety dość drogo i tylko w zestawach). Poza tym cała paleta Flensburgera w kabłąkowych bączkach: Radler, Golden, pszenica, Witerbock i Dunkel. Weihenstefan w dwu wersjach, Shoferhoffer również... jeszcze jakieś pszenice były.
                      Ceny znacznie wyższe nic gdzie indziej, no ale to sklep specjalistyczny (btw, znów jestem rozczarowany brakiem obfitości piw do wyboru ).
                      Niektóre piwa miały kończące się terminy ważności w ciągu tygodnia, dwu zatem dobrze jest "filować" czy nie będą wyprzedawać jak nie wzieli w komis tych piw.

                      Comment

                      • Qbasmuggy
                        Member
                        • 06-2005
                        • 82

                        #12
                        Z Grudziądza - dobra dziewiątka, dobre i kujawskie żywe niepasteryzowane
                        Z Gaba - stout, kamasutra
                        Amber - żywe, złote lwy
                        pszenica z faustusa
                        z krajana - irlendzkie mocne i zielone
                        jest też oczywiście cała gama zagranicznych i kilka fajnych zestawów - Faustusx2+szklanka(22 zł.), Heban, La trappe z ładnym pokalem (49zł.), Grolsch

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          No właśnie... ta cała gama to zwykle piwa, które się już piło, ale dla laika to raryasy. Mnie ciagle tam brakuje dobrych piw. Winiarsko mógłbym dużo wybrać

                          Comment

                          • Qbasmuggy
                            Member
                            • 06-2005
                            • 82

                            #14
                            Żywe w promocji za 3.19 zł.

                            Comment

                            • relaksio
                              Member
                              • 01-2009
                              • 96

                              #15
                              Z nowości-Amber naturalny i Harde jakby kto chciał.
                              POLAKIEM jestem i dobre
                              PIWO nie jest mi obce...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎