Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Torf

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • coder
    Senior
    • 10-2006
    • 1347

    Torf

    Chciałbym uwędzić trochę słodu na torfie (na szkockie ale).
    Gdzie w dużym mieście (W-wa) dostanę torf w formie nadającej się do spalenia? Słyszałem o czymś takim jak brykiety torfowe do kominka, ale nigdzie ich nie spotkałem...
  • mapajak
    Senior
    • 12-2002
    • 1187

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
    Chciałbym uwędzić trochę słodu na torfie (na szkockie ale).
    Gdzie w dużym mieście (W-wa) dostanę torf w formie nadającej się do spalenia? Słyszałem o czymś takim jak brykiety torfowe do kominka, ale nigdzie ich nie spotkałem...
    Powinien być w sklepie ogrodniczym.

    Comment

    • Tomek-Pasieka
      Senior
      • 10-2005
      • 197

      #3
      kurde... gdybym miał łopatę to poszedłbym i wykopał Ci ile chcesz, ale ja miastowy i takowego osprzętu nie mam, a na łąki z torfem mam pewnie 10 min pieszo...

      Comment

      • kham
        Senior
        • 01-2006
        • 751

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
        Chciałbym uwędzić trochę słodu na torfie (na szkockie ale).
        Gdzie w dużym mieście (W-wa) dostanę torf w formie nadającej się do spalenia? Słyszałem o czymś takim jak brykiety torfowe do kominka, ale nigdzie ich nie spotkałem...
        Sklepy zoologiczne jako podkład dla gadów.

        Comment

        • Tomek-Pasieka
          Senior
          • 10-2005
          • 197

          #5
          na allegro jest brykiet http://www.allegro.pl/item259486490_...zny_torf_.html
          raptem 360 zł za tonę. może wynegocjujesz mniej.

          moim zdaniem torf "podkładowy" nie nadaje się do wędzenia - będzie zbyt luźny (o ile nie rozdrobniony). Z tego co kojarzę opowieści nt. torfu jako opału, był on kopany w kostkach i suszony.

          Comment

          • coder
            Senior
            • 10-2006
            • 1347

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomek-Pasieka Wyświetlenie odpowiedzi
            na allegro jest brykiet .
            "Przy spalaniu brykietów nie wydziela się dym" .. hmm, ale ja własnie potrzebuję dymu. To może spróbuję z tym ogrodniczym, tylko go podsuszę.

            Comment

            • jkocurek
              Senior
              • 12-2006
              • 1030

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
              Chciałbym uwędzić trochę słodu na torfie (na szkockie ale).
              Gdzie w dużym mieście (W-wa) dostanę torf w formie nadającej się do spalenia?
              Niedawno kupowałem w Obi. Wór 80 litrów 9,9zł.
              Last edited by jkocurek; 22-10-2007, 18:05.
              Pozdrawiam,
              Jacek
              Świentechlywiki

              Comment

              • coder
                Senior
                • 10-2006
                • 1347

                #8
                No, udało mi się nie bez trudu uwędzić na torfie ogrodniczym. Rozpaliłem porządnie grilla i nasypałem na węgle cienką warstwę torfu - dym był nikły, ale przez 3 godziny ładnie naaromatyzował 1/4 kg słodu.

                Comment

                • bogdan62
                  Senior
                  • 10-2004
                  • 173

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                  Chciałbym uwędzić trochę słodu na torfie (na szkockie ale).
                  Gdzie w dużym mieście (W-wa) dostanę torf w formie nadającej się do spalenia? Słyszałem o czymś takim jak brykiety torfowe do kominka, ale nigdzie ich nie spotkałem...
                  najbardziej naturalnym torfem w sprzedaży jest torf ogrodniczy nieodkwaszony. Jest to poprostu torf wykopany, rozdrobniony i wysuszony - takim torfem kiedyś palono w piecach (bez rozdrabniania), nie pali się pełnym płomieniem tylko tli.

                  Comment

                  • tomcio83
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 258

                    #10
                    W jaki sposób wędziłeś ten słód? na jakiejś aluminiowej tacce, czy zawiesiłeś w woreczku?
                    Też jakiś czas temu zastanawiałem się nad uwędzeniem słodu pszenicznego, żeby zrobić grodziskie.
                    rowarek esoła

                    Comment

                    • coder
                      Senior
                      • 10-2006
                      • 1347

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomcio83 Wyświetlenie odpowiedzi
                      W jaki sposób wędziłeś ten słód? na jakiejś aluminiowej tacce, czy zawiesiłeś w woreczku?
                      Też jakiś czas temu zastanawiałem się nad uwędzeniem słodu pszenicznego, żeby zrobić grodziskie.
                      Miałem z tym niezły zgryz, w końcu wziąłem taką metalową okrągłą gęstą siatkę jakiej używa się do zasłaniania patelni, żeby tłuszcz nie pryskał. Umieściłem ją bardzo nisko nad torfem, bo tlił się słabo i dymu było niewiele. Aż się trochę przypiekł, ale dla szkockiego Ale to bardzo dobrze.
                      Last edited by coder; 28-10-2007, 10:10.

                      Comment

                      • hasintus
                        Senior
                        • 07-2006
                        • 850

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomcio83 Wyświetlenie odpowiedzi
                        W jaki sposób wędziłeś ten słód? na jakiejś aluminiowej tacce, czy zawiesiłeś w woreczku?
                        Też jakiś czas temu zastanawiałem się nad uwędzeniem słodu pszenicznego, żeby zrobić grodziskie.
                        http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=71456

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎