Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Meteor, Meteor Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Meteor, Meteor Lager

    zaw. alk. 4,6%, but. 0,33 l
    dostępne w sieci Bomi

    Meteor to średniej wielkości browar z Alzacji (500 tys. hl/rocznie), dzielnie stawiający czoła francuskim piwnym gigantom, których ma dosłownie pod bokiem: Heinekenowi, Kronenbourg'owi, a nawet niezależnemu, ale koncernowemu Fischerowi (nie mówiąc już o pobliskich niemieckich browarach po drugiej stronie Renu). Od chwili powstania w 1640 r. znajduje się w rękach tej samej rodziny Metzger-Haag. Browar szczyci się tym, że w dobie postępującej kocentracji kapitału, fuzji, przejęć i konsolidacji wciąż pozostaje niezależny. Największym sukcesem Meteora było wprowadzenie na rynek w 1927 r. pilsa, do dziś cieszącego się niesłabnącym powodzeniem. Niestety, z braku laku... trzeba cieszyć się lagerem:
    Kolor - ciemnozłoty, wyraźnie wpadający w lekki pomarańcz, w sumie taki trochę nietypowy;
    piana - nic specjalnego: drobna, sycząca i szybko się wygazowuje, w efekcie pozostaje cieniutki wianuszek;
    nasycenie - bardzo mocne;
    zapach - niezły: mocny, chlebowy słód i odrobina aromatu chmielowego dla równowagi;
    smak - delikatny (i niestety, lekko wodnisty) smak, którego główną składową pozostaje dobry, chlebowy słód w charakterystycznym odcieniu smakowym kaszy gryczanej - dobry smaczek, mimo że spotykałem go najczęściej w piwach ryżowych, do tego dużo kukurydzianej słodzyczy i sporo owocowej lekkości i świeżości; goryczki chmielowej tyle, co kot napłakał Szkoda, smak byłby pewnie trochę pełniejszy - tak pozostaje lekki, sprawiający wrażenie lekko aromatyzowanego - słodowy lager.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwko to jakieś 3- 4 lata temu, było dostępne w Lider Price. Pamiętam że sprzedawane było tylko w kartonach (pakowane po 10 albo 12 szt) Nie mozna było kupić 1 sztuki.
    Oczywiście kupiłem kartonik. Buteleczki miały pojemnośc 0,25 litra.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #3
      Od 29.06. w Kauflandzie jest jakiś "tydzień francuski". W gazetce jest oferta tego piwa po 3,99zł/butelka 0,33.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
        Od 29.06. w Kauflandzie jest jakiś "tydzień francuski". W gazetce jest oferta tego piwa po 3,99zł/butelka 0,33.
        Właśnie takie tam w tej cenie nabyłem

        Aromat - lekki chmiel, słodu jeszcze mniej
        Piana - wysoka, umiarkowanie trwała, po paru minutach opada do obwódki
        Barwa - ciemna słomka
        Wysycenie - umiarkowane, ciut gryzie
        Smak - dość wyraźny kwasek, potem wychodzi bardziej wyraźna goryczka, która dłużej zalega w ustach. Poza tym dość wodniste, mało smaków odsłodowych.
        Treściwość - niska

        Chyba od czasów Dreamera piwo nieco się zmieniło. Ogólnie dość bezpłciowe. Gasić pragnienie można czymś tańszym.

        Comment

        • QuaD
          Junior
          • 10-2008
          • 3

          #5
          Też się skusiłem i podzielam zdanie poprzednika - wodniste, nic specjalnego.

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #6
            Zapach - lekki skunksik, do tego świeży ziołowy chmiel, słodowość też wyraźnie wyczuwalna
            Smak - całkiem przyjemne lekkie piwo na lato, goryczki mało, ale podbita ciekawym kukurydziano-ziołowym aromatem słodowośćjest całkiem przyjemna i fajnie orzeźwiająca. nieco wodniste, ale w sumie wrażenia pozytywne. poprawny lekki lagerek, na grilla czy inny chill-out w miłych okolicznościach przyrody wręcz idealny

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              #7
              Lekkie piwo, szału nie ma, trochę lepsze niż nasze koncerniaki.
              Jak ktoś pil to mam pytanie - wyczuliście kukurydzę w tym piwie?

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎