Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kupuję kamere cyfrową

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • supersklep
    PiwBiz
    • 01-2005
    • 982

    Kupuję kamere cyfrową

    Chcę kupić kamerę i może ktoś mi pomoże odnależć się w gąszczu podobnych do siebie parametrami kamer.Teraz trochę konkretów- chodzi mi o zupełną amatorszczyznę a konkretnie kręcenie kilka razy do roku i dlatego nie zamierzam dać powyżej 1200. Na razie zdecydowany jestem na kamerę na mini kasetki i ktoś mi polecił jeden model Panasonic NV-GS 80 to model z tego roku ale tańszy z tamtego roku NV-GS37 ma podobne parametry a gdzie jeszcze Sony , Samsung ,JVC i inne


  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    a komputer zakupiłeś ?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #3
      Jeśli chcesz kręcić kilka razy do roku, to w zupełności powinien Ci wystarczyć porządny aparat cyfrowy, z bezgłośnym zoomem działającym również w trybie kamery.
      Last edited by jerzy; 26-10-2007, 18:50.
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • Stasiek
        Senior
        • 02-2007
        • 608

        #4
        Około dwa miesiące temu miałem podobny dylemat. Tyle że kupowaliśmy kamerę "zrzutkową" (kilka rodzin) na prezent ślubny. Założeniem było: nie wydać więcej niż 2500.
        Przeanalizowałem wtedy różne opracowania, zestawienia i fora. I... po pierwsze postawiłem na kamerę nagrywającą na DVD, a po drugie na Sony.
        Tak więc w końcu kupiłem: Sony DCR-DVD506E. Przetestowałem ją od razu, nagrywając ślub i wesele. Z czystym sumieniem mogę polecić.
        Tobie również radzę się zastanowić nad kamerą nagrywającą od razu na płytki DVD. Największą zaletą tego typu nośnika jest to, że po nagraniu, wyjmujesz płytkę z kamery, wkładasz do dowolnego odtwarzacza i oglądasz. Przy miniDV, trzeba albo podłączać kamerę do TV, albo przegrać na komputer i konwertować do DVD - czasochłonne i zasobożerne zajęcie.
        Widzę, że Sony ma jakiś wcześniejszy model (DCR-DVD106E) który prawie się łapie w założonej przez ciebie cenie. Ale nie bawiłem się tym modelem więc nie wiem co on wart...

        Comment

        • supersklep
          PiwBiz
          • 01-2005
          • 982

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          a komputer zakupiłeś ?
          Ale Art ma pamięć ze względu na to że już mamy od niedawna trójkę dzieci ,to zakup komputera niestety będzie kiedyś tam a teraz chcę zakupić kamerę żeby było póżniej co oglądać jak dzieci dorosną


          Comment

          • Stasiek
            Senior
            • 02-2007
            • 608

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeśli chcesz kręcić kilka razy do roku, to w zupełności powinien Ci wystarczyć porządny aparat cyfrowy, z bezgłośnym zoomem działającym również w trybie kamery.
            Raczej nie polecam tego rozwiązania.
            Co prawda nigdy nie kręciłem filmu aparatem cyfrowym, ale moim zdaniem aparat jest do robienia zdjęć. I film na nim nigdy nie będzie miał "akceptowalnej" jakości.
            Natomiast kamera jest do kręcenia filmów. I mimo, że potrafi również robić zdjecia, to jakość ich będzie słaba. To akurat przetestowałem w tej kamerze o której pisałem niżej. Jakość filmu - bardzo dobra. Jakość zdjęć - niższa niż z kompaktu.

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stasiek69 Wyświetlenie odpowiedzi
              Co prawda nigdy nie kręciłem filmu aparatem cyfrowym
              A ja kręciłem - Canonem z odchylanym ekranem. Filmy wychodzą super. 640×480@30fps.
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                #8
                niezłe bajery wychodzą. nasze wnuki będą się zastanawiać o co dziadkom chodziło z tym kręceniem filmu kamerą cyfrową
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • supersklep
                  PiwBiz
                  • 01-2005
                  • 982

                  #9
                  Widzę że można kupić sporo tańszego sprzętu w necie z USA tylko że system jest NTSC a nie PAL tak jak u nas


                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    #10
                    A przeglądałeś ostatnią oferte Makro ?
                    Sony DCR-SR32N z obiektywem Carl Zeissa, zoomem optycznym x40 , slotem na kartę pamięci i twardym dyskiem 30GB (!) za jedyne 1780 zł ? Dodatkowe -10% z karta kredytowa Makro, albo 20 rat.
                    Co prawda to wiecej niz wspominałeś , ale obejrzeć chyba warto.

                    Comment

                    • supersklep
                      PiwBiz
                      • 01-2005
                      • 982

                      #11
                      Faktycznie jak na twardy dysk to cena jest przystępna


                      Comment

                      • Stasiek
                        Senior
                        • 02-2007
                        • 608

                        #12
                        Kamera z twardym dyskiem ma tą zaletę, że zmieści się na niej kilkanaście (a nawet -dziesiąt) minut nagrania.
                        Ale ma jedną wadę: kiedyś to miejsce się skończy i tak trzeba to będzie przegrać na płyty.
                        To ja chyba jednak wolę od razu nagrać na płytę.
                        Porównywalną jakość co DCR-SR32E (matryca, obiektyw, dzwięk) ma DCR-DVD106E a kosztuje z 500zł mniej.
                        A za tą cenę co DCR-SR32E można mieć DCR-DVD306E z większą rozdzielczością i lepszym dzwiękiem.

                        Comment

                        • crizz
                          ...
                          • 02-2003
                          • 1255

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stasiek69 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kamera z twardym dyskiem ma tą zaletę, że zmieści się na niej kilkanaście (a nawet -dziesiąt) minut nagrania.
                          Ale ma jedną wadę: kiedyś to miejsce się skończy i tak trzeba to będzie przegrać na płyty.
                          To ja chyba jednak wolę od razu nagrać na płytę.

                          Chyba chodziło Ci o godziny, a nie minuty?

                          Moim zdaniem, HDD to obecnie najlepsze rozwiązanie. To miejsce kończy się znacznie później, niż płytka DVD. Zakładam też, że większość filmów wymaga obróbki (skrócenia) przed pokazaniem, więc małe posiedzenie przed kompem i tak jest wskazane.

                          Comment

                          • Stasiek
                            Senior
                            • 02-2007
                            • 608

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crizz Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chyba chodziło Ci o godziny, a nie minuty?
                            Oczywiście. Sorry.
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crizz Wyświetlenie odpowiedzi
                            Moim zdaniem, HDD to obecnie najlepsze rozwiązanie. To miejsce kończy się znacznie później, niż płytka DVD. Zakładam też, że większość filmów wymaga obróbki (skrócenia) przed pokazaniem, więc małe posiedzenie przed kompem i tak jest wskazane.
                            A ja stawiam jednak na DVD.
                            Po pierwsze, za tą samą cenę co z HDD można mieć kamerę z DVD z dużo lepszymi parametrami.
                            Po drugie, jeśli już trzeba obrabiać, to łatwiej się zebrać do tego, gdy masz godzinne nagranie do obróbki, niż 20-godzinne.
                            Po trzecie (co już pisałem): po nagraniu na DVD, wyjmujesz płytkę, wkładasz do otwarzacza i oglądasz. A z HDD, jeśli chcesz dać komuś do obejrzenia film, to musisz i tak nagrać to na płytę. Albo dać całą kamerę.

                            Comment

                            • remfire
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 1334

                              #15
                              Każde rozwiązanie ma plusy i minusy.
                              W obu przypadkach kiedyś miejsce się skończy , a po obróbce i tak trzeba nagrać nową płytkę

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎