Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kto pije jaki typ browara i dlaczego? jak wypuścić lokalne browary na rynek ogólnopol

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • endriu3000
    Member
    • 11-2007
    • 31

    Kto pije jaki typ browara i dlaczego? jak wypuścić lokalne browary na rynek ogólnopol

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
    po cichu liczę, że w powstałą niszę wkręci się po jakimś czasie na przykład taki Amber czy Gab

    AMBER się nie wkręci to pewne, mają inny Target. Stawiają na piw raz: zdrowa żywność (Żywe) - niepasteryzowane.
    dwa: Koźlak jest na pół piwem ciemnym, więc jeśli postawili na piwo typu bock, nie będą wchodzić jeszcze w portera, bo to nieopłacalne i marketingowo bez sensu.

    trzy: Złote lwy - to piwko jasne, lager i reklamuje się tradycją, tradycyjnym ważeniem i świeżością, mimo że pasteryzowane.

    wniosek: mają te gatunki, które albo cechuje oryginalność, albo wyjątkowość, albo tradycja. Pozostałe 2 rodzaje (HARde i Amber to siki), więc o nich nie chce pisac nawet. Sam browar tak uważa. Wiem, bo mam z nimi kontakt. Nie liczyłbym więc na portera Z aMBERA W NAJBLIŻSZYM CZASIE.

    A mam pytanka do ankiety, pomóżcie mi prosze jeśli zalezy wam na promocji polskich piw (serio mówie) i większej dostępności browaru AMBER:

    1. Dlaczego pijecie koźlaka? I dlaczego jak głównie wy (smakosze) wy go pijecie powinjni zapoznać się znim także inni "użytkownicy"? Czy jeśli promować, do kogo najlepiej trafiać?

    2. To samo pytanie co powyżej, tylko do piwa "ŻYWE" (wiecie że jest rekomendowane przez SLOW FOOD? - jedyne w PL.)

    3. To samo pytanie co powyżej, tylko do piwa "Złote LWY" (jest regionalne, a ma szanse na bycie ogólnopolską marką. Nie chcilibyście? To samo tyczy się Pozostałych dwóch marek!) ?


    ps. wiecie, że koźlak jest jednym z kilkudziesięciu piw importowanych przez danię, a uznanych za jedno z 10 najlepszych? I wychodzi teraz na USA!!! Czy nie byłoby fajnie poza uznaniem zagrniacznym mieć także taka markę dostępną w całej Polsce?


    oraz 3 pytanak ostanie (bardzo propszę, pomóżcie - ZA NASZĄ I WASZĄ WOLNOŚĆ!):


    1. dLACZEGO PIJECIE PIWO CIEMNE? I kTO JE GŁÓWNIE PIJE? kobiety chyba nie...

    2. TO SAMO pytanie, DO PIWA JASNEGO.

    3. To samo do piwka rubinowego (łamańca)

    4. To samo do piwa PASTERYZOWANEGO - bo czemu niby pasteryzowane jest lepsze, bo świeższe, zdrowsze??[/B]
  • endriu3000
    Member
    • 11-2007
    • 31

    #2
    Kto pije jaki typ browara i dlaczego? jak wypuścić lokalne browary na rynek ogólnopol

    mam pytanka , pomóżcie mi prosze jeśli zalezy wam na promocji polskich piw (serio mówie) i większej dostępności browaru AMBER I INNYCH PIW REGIONALNYCH (tylko nie żulerskich marek za zeta!) :

    1. Dlaczego pijecie koźlaka? I dlaczego jak głównie wy (smakosze) wy go pijecie powinjni zapoznać się znim także inni "użytkownicy"? Czy jeśli promować, do kogo najlepiej trafiać?

    2. To samo pytanie co powyżej, tylko do piwa "ŻYWE" (wiecie że jest rekomendowane przez SLOW FOOD? - jedyne w PL.)

    3. To samo pytanie co powyżej, tylko do piwa "Złote LWY" (jest regionalne, a ma szanse na bycie ogólnopolską marką. Nie chcilibyście? To samo tyczy się Pozostałych dwóch marek!) ?


    ps. wiecie, że koźlak jest jednym z kilkudziesięciu piw importowanych przez danię, a uznanych za jedno z 10 najlepszych? I wychodzi teraz na USA!!! Czy nie byłoby fajnie poza uznaniem zagrniacznym mieć także taka markę dostępną w całej Polsce?


    oraz 3 pytanak ostanie (bardzo propszę, pomóżcie - ZA NASZĄ I WASZĄ WOLNOŚĆ!):


    1. dLACZEGO PIJECIE PIWO CIEMNE? I kTO JE GŁÓWNIE PIJE? kobiety chyba nie...

    2. TO SAMO pytanie, DO PIWA JASNEGO.

    3. To samo do piwka rubinowego (łamańca)




    I USTOSUNKUJCIE SIĘ DO TEGO CO NAPISAŁEM W JAKIŚ SPOSÓB, JAK MOŻECIE I MACIE OCHOTE CZAS, BLA BLA BLA

    ZDROWIE! WSZYTSKICH

    4. To samo do piwa PASTERYZOWANEGO - bo czemu niby pasteryzowane jest lepsze, bo świeższe, zdrowsze??

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #3
      Mam na wstępie kilka pytań do Ciebi:

      1. Robisz jakąś ankietę na zlecenie Browaru Amber?
      1b. Wiesz kim jest użytkownik Simon?

      2. Co to jest piwo rubinowe (łamaniec)?

      3. Jakie znasz żulerskie marki za zeta?
      3b. Czy do tej kategorii zalicza się np. Amber Harde Mocne lub Gryf?

      4. Czy wiesz, że to nie jest właściwy Dział?
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
        wniosek: mają te gatunki, które albo cechuje oryginalność, albo wyjątkowość, albo tradycja.
        Porter pasuje tu jak ulał

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
        A mam pytanka do ankiety
        To chyba nie w tym miejscu. Załóż odrębny temat tam gdzie trzeba.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
        2. To samo pytanie co powyżej, tylko do piwa."ŻYWE" (wiecie że jest rekomendowane przez SLOW FOOD? - jedyne w PL.)
        Wiemy, wystarczy spojrzeć na etykietę, ew. reklamę na stronie głównej browar.biz
        A czy ty wiesz, że piwo "Żywe" nie jest żywe a tym samym Browar Amber wprowadza klientów w błąd?
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
        3. To samo pytanie co powyżej, tylko do piwa "Złote LWY" (jest regionalne, a ma szanse na bycie ogólnopolską marką. Nie chcilibyście? To samo tyczy się Pozostałych dwóch marek!) ?
        Normalnie mówisz jak nasz "prezydęt" o Joaninie. Ale o co chodzi..?

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy nie byłoby fajnie poza uznaniem zagrniacznym mieć także taka markę dostępną w całej Polsce?
        Mam wrażenie, że Koźlak już jest ogólnopolską marką.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
        2. TO SAMO pytanie, DO PIWA JASNEGO.
        Oj nie wytrzymałem <rotfl> Forumowicze piją piwo jasne bo lubią. "Ta sama odpowiedź" do pytań dotyczących pozostałych piw

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
        4. To samo do piwa PASTERYZOWANEGO - bo czemu niby pasteryzowane jest lepsze, bo świeższe, zdrowsze??[/B]
        Chyba chodziło o niepasteryzowane.
        Ankietę powinieneś sobie przemyśleć, bo na razie jest ona trochę nie teges...

        P.S.Radziłbym rzadziej używać shifta, bo czytanie takiego tekstu jest mocno irytujące.
        P.P.S. Czyżby Koźlak był "łamańcem" (piwem półciemnym)? No no no...
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • endriu3000
          Member
          • 11-2007
          • 31

          #5
          odp dla kolege

          nie robie dla ambera. Robie generalnie dla siebie do resesrchu, który jest mi potrzebny do badań. A Ambera marki koźlak i Żywe to moje ulubione polskie piwka. Co to jest rubinowe? typu BOCK. CO to jest łamaniec? połamanie piwa porter i jasnego. czyli to pośrednie - mówie o kolorze nie o walorach smakowych. O co mi chodzi? Piszę pewną prace i prowadze badania... nie dla żadnej spółki, ani browaru ani w ogóle. Oni mają swoich researcherów. Piszę pracę powiedzmy typu Akademickiego. Portal browar.biz jest fajnym miejscem na zrobienie czegoś takiego. Po co mi to wszystko? Ano po to by znaleźć sposób na to, by prywatne polskie browary miały szansę wśród browarów z obcym właściuciel;em. NIe chodzi o żadną ksenofobię. Chodzi o mój gust. NIe lubię masowej produkcji browarów zachodnich, które rozlewają polskie marki jasnych piw, któe mi nie smakują i do tego są przesycone masą konserwantów, których jakoś nie chce i nie lubie nie ruszam, bo zgubię pozdro!

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            To ja się dołączę tak na szybko
            5. Czy wiesz, że nieładnie jest używać wersalików w temacie dyskusji?
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              #7
              A czy wiesz, że właściwy bock nie jest rubinowy?

              Comment

              • endriu3000
                Member
                • 11-2007
                • 31

                #8
                KTO I DLACZEGO PIJE KONKRETNY TYP BROWARU?

                1. dLACZEGO PIJECIE PIWO CIEMNE? I kTO JE GŁÓWNIE PIJE? kobiety chyba nie...

                2. TO SAMO pytanie, DO PIWA JASNEGO - lAGER, PILS..., PRZENICZNE.

                3. To samo do piwka TYPU bock.


                DZIĘKI ZA POMOC I

                ZDROWIE! WSZYTSKICH

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Robie generalnie dla siebie do resesrchu, który jest mi potrzebny do badań.
                  Poważna sprawa
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Co to jest rubinowe? typu BOCK. CO to jest łamaniec? połamanie piwa porter i jasnego.
                  Ciekawe.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piszę pracę powiedzmy typu Akademickiego.
                  Napisz coś więcej to zapewnie łatwiej uzyskasz pomoc.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ano po to by znaleźć sposób na to, by prywatne polskie browary miały szansę wśród browarów z obcym właściuciel;em.
                  Za pomocą tej ankiety na pewno nie znajdziesz takiego sposobu.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                  NIe chodzi o żadną ksenofobię.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #10
                    Chyba do ciebie nie dociera.
                    NIE UŻYWAJ WERSALIKÓW BEZ POTRZEBY!!!
                    NA PEWNO ZAŚ NIE W TEMACIE DYSKUSJI!!!
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • StaryKocur
                      Senior
                      • 01-2002
                      • 1521

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                      mam pytanka , pomóżcie mi prosze jeśli zalezy wam na promocji polskich piw (serio mówie) i większej dostępności browaru AMBER I INNYCH PIW REGIONALNYCH (tylko nie żulerskich marek za zeta!) :

                      1. Dlaczego pijecie koźlaka? I dlaczego jak głównie wy (smakosze) wy go pijecie powinjni zapoznać się znim także inni "użytkownicy"? Czy jeśli promować, do kogo najlepiej trafiać?

                      2. To samo pytanie co powyżej, tylko do piwa "ŻYWE" (wiecie że jest rekomendowane przez SLOW FOOD? - jedyne w PL.)

                      3. To samo pytanie co powyżej, tylko do piwa "Złote LWY" (jest regionalne, a ma szanse na bycie ogólnopolską marką. Nie chcilibyście? To samo tyczy się Pozostałych dwóch marek!) ?


                      ps. wiecie, że koźlak jest jednym z kilkudziesięciu piw importowanych przez danię, a uznanych za jedno z 10 najlepszych? I wychodzi teraz na USA!!! Czy nie byłoby fajnie poza uznaniem zagrniacznym mieć także taka markę dostępną w całej Polsce?


                      oraz 3 pytanak ostanie (bardzo propszę, pomóżcie - ZA NASZĄ I WASZĄ WOLNOŚĆ!):


                      1. dLACZEGO PIJECIE PIWO CIEMNE? I kTO JE GŁÓWNIE PIJE? kobiety chyba nie...

                      2. TO SAMO pytanie, DO PIWA JASNEGO.

                      3. To samo do piwka rubinowego (łamańca)




                      I USTOSUNKUJCIE SIĘ DO TEGO CO NAPISAŁEM W JAKIŚ SPOSÓB, JAK MOŻECIE I MACIE OCHOTE CZAS, BLA BLA BLA

                      ZDROWIE! WSZYTSKICH

                      4. To samo do piwa PASTERYZOWANEGO - bo czemu niby pasteryzowane jest lepsze, bo świeższe, zdrowsze??
                      Mie osobiscie i mojemu bratu bardzo, , zależy na propocji piw polskich i cieszy mnie, twoja, w tym temacie, kolego, inicjatywa oddolna.
                      Jeszcze bardziej mie zależy na na dostępności ambera i innych piw regionalnych, więc jakże, Ci nie odpowiedzieć na to pytanie szczerze, jak tyko potrafię.
                      1. koźlaka piję, bo zbieram kapsle tylko z koźlaków i jak tylko coś trafie, to od razu musze
                      kupić, otworzyć i sobie kapsla odłożyć. W tym celu noszę ze sobą specjalny magiczny box
                      na kapsle, co to go mam wspólnego z Kolegą Bahtolem i jeździ na giełdy.
                      Koźlaki mają bardzofajne kapsle nawet jak nie są dobre w smaku i dlatego uważam, że inni użytkownicy tez powinni spróbować.

                      2,. piwa żywego nie piję, bo raz kupiłem, ale wypiła mi żona, bo jej posmakowało, więc
                      poleciałem do sklepu, ale był zamknięty, a potem to już wykupili wszystko i teraz nie
                      ma. Pytam codziennie w sklepie, i pani mówi że dowiozą niedługo. Bardzo je chwali, bo podobno zdrowe jest. Czy Ty też tak uważasz? Bo jak zdrowe, to wypiję.

                      3. Mie się nazwa "Złote lwy" bardzo podoba i bardzo chce, żeby to była marka ogólnopolska. tym bardziej, że lubię zwierzęta i filmy oglądać, a zdaje się że jest taka nagroda filmowa. pozostałe dwie marki też.

                      O kożlaku w Danii wiem, bo mam kolegę tam, co się na kapsle wymieniamy - ostatnio wysłałem mu w prezencie 100 kapsli takich samych z koźlaka, bo był przeterminowany w sklepie i chcieli wyrzucić, to ja te kapsle zabrałem i mu wysłałem. Chodziły w Danii po 0,5 euro, a w zamian dostałem kapsel i etykietę z koźlaka z Górnego Karabachu.

                      teraz tak - Piwa ciemne pije tylko jak jasnych nie ma, a jak są to mieszam i robimy z bratem rubinowe, bo bardzo je lubimy i nasze żony też.
                      Pozdrawiam Cię i życzę udanej promocji
                      Piwo pite z umiarem
                      nie szkodzi w żadnych ilościach.

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                        1. dLACZEGO PIJECIE PIWO CIEMNE? I kTO JE GŁÓWNIE PIJE? kobiety chyba nie...

                        Ja pije piwa ciemne bo je mam właśnie w szklance i nie ma kogo innego kto by je wypił bo moja zona teraz nie ma na nie ochoty ale jak czasem ma ochote to je pije tylko nie to co teraz ja pije bo by sie przeternminowało i zepsuło chociaż jest pateryzowane to może nie.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                        2. TO SAMO pytanie, DO PIWA JASNEGO - lAGER, PILS..., PRZENICZNE.
                        lagera pils pszenicznego wypije za moment bo bardzo lubie piwa typu jasnego i jestem znafca i czasem nawet niepasteryzowane kupuje i kobiety tez to czasem pija tylko ze troche inne niz ja bo ja pije zazwyczaj bardziej nietypowe a kobiety typowe lub inne

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                        3. To samo do piwka TYPU bock.
                        piwa bock pijam zazwyczaj jak mam na nieochote wieczorem albo czasem wcciagu dnia. nigdy nie pijam bocka rano chyba ze akurat mam na nie ochote iwtedy pijam ale potem wieczorem juz nie chyba ze akurat mi przypasi to tak. kobiety nie pijaja bockow bo nie lubia i jest ciemne ale jak juz pija to im smakuje i wtedy pija czesto.


                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                        DZIĘKI ZA POMOC I

                        ZDROWIE! WSZYTSKICH
                        zdrofffieeee
                        Last edited by JAckson; 09-11-2007, 16:03.
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • kony
                          breweriarz
                          • 08-2005
                          • 1701

                          #13
                          Dawno się tak nie ubawiłem
                          Dzięki chłopaki za ten miły akcent w piątkowe popołudnie

                          PS. Kocur - chyba nadużywasz trochę znaków przestankowych, popatrz jak JAckson pięknie potrafi się wysłowić bez ich użycia

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                            PRZENICZNE.
                            Prace pisze i nie wie jak się po polsku pisze?

                            przechmieliny?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • skandal
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1439

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endriu3000 Wyświetlenie odpowiedzi
                              (tylko nie żulerskich marek za zeta!) :
                              Wez się chłopie zastanów zanim napiszesz, wychodzi na to że jestem żulem bo najwięcej pije Rycerza za 1,55 i Imielina Mocnego za 1,45zł. To jak? Jestem żulem czy nie?
                              Komentarz co do formy treści sobie daruje bo widze że wprawni koledzy już to zrobili wcześniej

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎