Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gdzie w Warszawie można kupić Portera Łódzkiego?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Gdzie w Warszawie można kupić Portera Łódzkiego?

    Właśnie takie pytanie mam do warszawiaków. Chodzi mi o butelkę, puszkę w ostateczności.
    Z góry dzięki za info
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Butelkę to często widywałem w Joli na Koszykowej, a puszkę w Geancie na Pradze, ale teraz jest tam real i nie wiem czy jeszcze to mają.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Potwierdzam,"U Joli"są łódzkie butelkowe,porter także.W dawnym Geancie a obecnie Realu na Gocławku z łódzkich butelkowych na pewno był Cork,na puszki z zasady nie zwracam uwagi.

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Dzięki za ifo .
        Ta Jola dla Warszawy to chyba to co Maria dla Krakowa
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Dzisiaj spenetruję Jolę , to sprawdzę i też nabędę. Zima idzie... .

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #6
            Kiedyś łódzkiego portera nabywałem w całodobowym z alkoholami w pawilonach przy Marszałkowskiej. Sklep w zasadzie znajduje się na rogu Królewskiej i wcześniej wspomnianej ulicy, za budami z kitajcem.
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4552

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
              Dzięki za ifo .
              Ta Jola dla Warszawy to chyba to co Maria dla Krakowa
              U Marii jeszcze nie byłem,ale z tego co czytam na forum,przy najbliższym pobycie w grodzie Kraka trzeba będzie tam zajrzeć.Mam tylko nadzieję że ceny trochę niższe niż u Joli.

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                Mam tylko nadzieję że ceny trochę niższe niż u Joli.
                Spokojna głowa. Ceny są krakowskie = dla centusiów. MarcinKa chodziło w tym porównaniu raczej o wybór asortymentu, a nie wysokość cen. Na ten przykład Ciechan Wyborny kosztuje w Marii po ostatnich dwóch podwyżkach 2,2 zł, Jagiełło Mocny 1,75 zł itd.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #9
                  porteru ani widu...

                  Podczas wczorajszej penetracji Joli Portera Łódzkiego nie stwierdzono. Wreszcie za to kupiłem Korneliusza .
                  Sklep za budami na rogu Królewskiej i Marszałkowskiej funkcjonuje wprawdzie 24h (chyba dokładny, formalny adres to Zielna 10), ale "porteru ani widu" .

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Podczas wczorajszej penetracji Joli Portera Łódzkiego nie stwierdzono. Wreszcie za to kupiłem Korneliusza .
                    Sklep za budami na rogu Królewskiej i Marszałkowskiej funkcjonuje wprawdzie 24h (chyba dokładny, formalny adres to Zielna 10), ale "porteru ani widu" .
                    No to niedobrze. A co powiedzieli w Joli? Kiedy będzie?
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Nic nie powiedzieli (-ła), bo akurat dwóch gentlemanów tokowało z w/w damą i byli zajęci upajaniem się barwą swego głosu, mać.
                      Kupiłem parę ciekawych rzeczy i precz poszłem (gdyż miałem blisko ).

                      Comment

                      • HAKlaus
                        Junior
                        • 11-2007
                        • 1

                        #12
                        Witam Bylem dzisiaj po południu u Joli i bez problemu kupiłem Łódzkiego Portera (4,5zł 0,5l) i Portera Krajan (3,3zł 0,33l). Co do ilości zapasów - nie pytalem. Pozdrawiam serdecznie

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4552

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          Spokojna głowa. Ceny są krakowskie = dla centusiów. MarcinKa chodziło w tym porównaniu raczej o wybór asortymentu, a nie wysokość cen. Na ten przykład Ciechan Wyborny kosztuje w Marii po ostatnich dwóch podwyżkach 2,2 zł, Jagiełło Mocny 1,75 zł itd.
                          Rewelacja!To taniej niż w zwykłych spożywczakach w Warszawce!A z Ciechanowa do Krakowa tylko 300 km dalej niż do nas!Tylko pozazdrościć.

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4552

                            #14
                            Do "Joli"lepiej wpadać raczej pod wieczór jak nie ma tokującej pani (ona chyba zajmuje się winem,piwoszy traktując trochę jako niższy sort -może to rzeczona Jola) a gdy obsługuje przemiły ekspedient z własnej inicjatywy polecający poszczególne gatunki-widać że na piwie się znający.Ceny wyższe niż przeciętnie ale w Warszawie raczej najlepszy wybór piw.Ceny podane są z butelką,jeśli przyniesiemy puste kaucja będzie odliczona.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9732

                              #15
                              Hm, dzięki za radę, może rzeczywiście trzeba zaglądać do Joli przed snem .
                              Przetestuję ten wariant w przyszłym tygodniu, jutro postaram się namierzyć produkty łódzkie u źródła, czyli w miejscowości UĆ na Pomorskiej... .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎