Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy w Polanicy Zdroju jest jakieś miejsce przyjazne piwoszom ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Basik
    Senior
    • 06-2006
    • 1308

    Czy w Polanicy Zdroju jest jakieś miejsce przyjazne piwoszom ?

    Wybieram się w przyszłym tygodniu do Polanicy, chciałabym wiedzieć czy jest tam miejsce godne odwiedzenia ( klimatyczny pub, sklep z nietypowym piwem)
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    W Polanicy to sie wodę pije a nie piwo.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Basik
      Senior
      • 06-2006
      • 1308

      #3
      No cóż, podejrzewam, że ludziska z którymi jadę będą piły wodę ...ale ognistą. A ponieważ na drugi dzień dziekan będzie miał wykład, to wolę nie ryzykować

      Na marginesie- z wód wolę Staropolankę

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Kilka razy zasiadałem w Polanicy na beczkowym Bosmanie, ale to było parę lat temu i w dodatku w ogródku piwnym. Nie liczyłbym na jakieś arcydzieła browarnicze, ale może coś się zmieniło (może coś z Czech się pojawiło).
        Last edited by JAckson; 22-11-2007, 21:35.
        MM961
        4:-)

        Comment

        • Cez
          Senior
          • 01-2003
          • 1789

          #5
          Kiedyś był lany Wrocław...ale to było jakieś 8 lat temu...po powodzi w '97 roku odbudowano deptak...i podczas burzy i rzęsistych opadów gradu na bosaka chodziłem po full'a...a teraz to pewnie szkoda gadać...
          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

          Comment

          • Jaroslav
            Senior
            • 10-2005
            • 967

            #6
            Na czeskie piwo bym nie liczył, hurtownia która zajmowała się
            importem zrezygnowała z tego asortymentu. W okolicy z ciekawszych
            piw butelkowych widziałem jedynie Kiper Mocny (mogę śmiało polecić).
            Zimową porą dobrą opcją wydaje się także porter z browaru Zamkowego.

            PS. A tak naprawdę to polecam wziąść piwo ze sobą Osobiście, gdy
            wyjeżdżam do Kotliny Kłodzkiej zawsze staram się porządnie zaopatrzyć
            we Wrocławiu.
            Last edited by Jaroslav; 23-11-2007, 07:34.

            Comment

            • Basik
              Senior
              • 06-2006
              • 1308

              #7
              Dzięki za dobre rady Wprawdzie zbyt wiele czasu nie będę miała na zwiedzanie tego miejsca, to jednak spróbuję, może miejscowych uda się podpytać. No i nie wiem czy samej mi się będzie chciało włóczyć po Polanicy, bo pewnie większość moich koleżanek wybierze uroki hotelu- spa i basen. Dam znać za tydzień czy udało się wyłowić jakąś perełkę.
              A jak ktoś jeszcze coś może poradzić, to niech ratuje -wyjazd w przyszły piątek.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik
                Na marginesie- z wód wolę Staropolankę
                Staropolanka jest własnie z Polanicy. "Polanica Zdrój" jest z Gorzanowa. To jest zresztą to samo złoże.

                W tym roku nie byłem, ale wcześniej nie widziałem tam nic oryginalnego. Same koncerniaki. Kiedyś była restauracja Globus (klasyczny gierkowski giees), ale teraz to chyba jest Biedronka.
                Last edited by Krzysiu; 23-11-2007, 22:29.

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kilka razy zasiadałem w Polanicy na beczkowym Bosmanie, ale to było parę lat temu i w dodatku w ogródku piwnym. Nie liczyłbym na jakieś arcydzieła browarnicze, ale może coś się zmieniło (może coś z Czech się pojawiło).
                  Fakt w tamtych okolicach Bosman przeprowadził ekspansję,ale od kiedy położył na niego łapę Carlsberg to zniknął ze zdolnego Śląska .Co do Polanicy to widziałem samą masówkę.


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • Basik
                    Senior
                    • 06-2006
                    • 1308

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                    Staropolanka jest własnie z Polanicy.
                    A fakt, sorki, zmieszałam się Nie wiem czemu, ale byłam przekonana że Staropolanka jest z Kudowy. Ale w takim razie to dobrze, mogę ją pić litrami, chociaż braku chyba jednak nie zastąpi.

                    Comment

                    • Basik
                      Senior
                      • 06-2006
                      • 1308

                      #11
                      Na zakończenie tego tematu- okazało się, że nie miałam na tyle czasu, aby zwiedzić całą Polanicę i żeby teraz z czystym sumieniem napisać, że piwa nie ma. Barmanka z dyskoteki Colombina poinformowała mnie, że ludzie po dobre piwo wolą raczej sami jechać do Czech. Zdziwiłam się, że w Żabce był spory wybór koncerniaków. Faktycznie, w tym samym sklepie można było nabyć Mocnego Kipera.

                      Comment

                      • Christopherclassic
                        Junior
                        • 02-2013
                        • 12

                        #12
                        Polanica Zdrój ul.Zdrojowa5 "CAFFE KINOL"

                        Caffe KinoL --- oczywiście w kinie , na ul. Zdrojowej5

                        nowo otwarta knajpka z czeskim lanym piwkiem:

                        ZUBR Premium 5 zł, Zubr Schwardzbier (Ciemne) 5zł, Miodowe 6zł ,

                        oraz Żywiec z polski (nie popatrzyłem na cenkę).
                        Last edited by Christopherclassic; 06-03-2013, 18:42.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Załóż nowy temat. Rozumiem, że dowodzisz tym przedsięwzięciem?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1837

                            #14
                            Kiedy tam przechodziłem, lokal robił wrażenie hałaśliwego klubu dla małolatów. Głośna muzyka słyszalna na całym deptaku, grupki gówniarzerii przed lokalem. Raczej ciężko byłoby tam usiąść na piwie. Chyba , że trafiłem na jednorazową imprezę.
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              No i uciekł. Dobra sam założę temat. Rohozecky, wpiszesz swoje uwagi jeszcze raz za chwilę?

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎