Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lindeboom, HerfstBock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Lindeboom, HerfstBock

    Alk. 6.5%, but. 0.3 l. Koźlak górnej fermentacji.
    Jasnobrązowe, całkiem mocno nasycone, piana wysoka, trwała, gruby dywan zostaje bardzo długo.
    Zapach ciemnosłodowy, karmelowy, no i wyraźnie owocowy jak na górnego koźlaka przystało.
    Smak bardzo wytrawny, z dominującą od początku do końca paloną goryczką, w której odróżniam dwie oddzielne nuty – treściwy gorzki ciemny słód i drapieżny chmiel. Po drodze palony słód i trochę owoców.
    Nietypowy ten koźlak ale przez to ciekawy i dobry.
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    piana: bardzo drobna, gęsta, oblepia szkło,
    kolor: rubinowy, klarowne,
    zapach: leciutki karmel,
    smak: bardzo lekkie, wręcz wodniste ale to może efekt picia wczesniej treściwego Jopena, bardzo pijalne, w smaku lekki karmel ale nie ten znany z niemieckich Koźlaków, przyjemna goryczka słodowo chmielowa, smaczne, alkohol zarówno w smaku i zapachu oczywiście nie wyczuwalny,
    wysycenie: ok
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • dreads
      Basowy
      • 09-2009
      • 520

      #3
      Kolor rubinowy, ciemnej, bardzo dojrzałej wiśni - cudny! Piana mięsista, zwarta, pozostaje do końca, nie osadza się na szkle. W zapachu czuć wyraźnie karmel, suszone owoce, a także świeże, górnofermentacyjne nuty. W tle delikatny zapach mokrego, zmurszałego drewna. Smak typowo koźlakowy, karmelowy z solidną szorstką goryczką i palonością. Wysycenie ok, niewysokie. Opakowanie śliczne, kapsel urzekający.
      Kolejny koźlak holenderski, który mi smakuje. Piwo dobre na chłodniejsze wieczory.

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        #4
        Kolor - Rubinowy, klarowny, bardzo ładny.
        Piana - Średnio obfita, gęsta, opada do grubej warstwy, która zostaje do końca.
        Zapach - Intensywny, przede wszystkim mocno owocowy, wyraźny też karmel, lekko palony.
        Smak - Początek słodowo karmelowy, po tym dochodzi wyraźna goryczka, całość uzupełniona przez już nieco mniej wyraźne nuty: owoce (suszona śliwka, rodzynki), orzechy i jakąś przyprawę (cynamon?).
        Wysycenie - Dość niskie.
        Opakowanie - jak na zdjęciu lzkamila.

        Kupione za 7zł w Piwonii.
        Wypiłem raptem kilka górnofermentacyjnych koźlaków więc o stylu nie będę się wymądrzał, powiem tyle że samo piwo mi smakowało.
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Kupione 14 stycznia w wersji butelkowej w Piwotece Narodowej. Kosztowało 10 zł.

          Kolor: Ciemny brąz.
          Zapach: Jak w belgijskich brune - trochę owocowych estrów, trochę orzechów, trochę karmelu. Przyjemny.
          Smak: Stosunkowo treściwy, czuć trochę nut alkoholowych, trochę orzechów, ciut paloności.
          Opakowanie: Jak na zdjęciu lzkamila. Typowa dla Holandii buteleczka 0,3 z prostą etykietą kojarzącą się z jesienią. Dopasowany kapsel.
          Uwagi: Smaczny przedstawiciel lubianych przeze mnie koźlaków holenderskich, ale jednak zbyt alkoholowy.

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Ciekawie zapowiadający się holenderski "koźlak jesienny" buteleczce 0,3 l z iście jesienną etykietą i ładnym kapselkiem.

            Pierwsze co rzuca się w oczy to piękny rubinowo-wiśniowy kolor, który zachwyca i wzmaga apetyt
            Piana dość zbita, ale niewysoka (piwo było mocno schłodzone), średniotrwała. Zostawia po sobie gruby łańcuszek i dużą wysepkę na środku.
            Zapach niezbyt wyrazisty, choć po ogrzaniu pojawiają się nowe ciekawe nuty. Dominuje słód palony, poza tym są owoce, trochę karmelu, alkoholu i orzechów.
            Smak przyjemny, treściwy, rozgrzewający z bardzo intensywną i długoutrzymującą się chmielowo-ziołową goryczką. Wyczuwalny alkohol, ale w bardzo pozytywnej formie.
            Wysycenie odpowiednie, pije się bardzo przyjemnie, choć troszkę podszczypuje.

            Smaczny koziołek idealny na długie jesienne niedzielne wieczory.

            P.S. Dziś jeszcze mam w planach buteleczkę koźlaka żywieckiego, jestem bardzo ciekaw jak wypadnie na tle tego piwa.
            Last edited by wrednyhawran; 30-01-2012, 00:12.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12202

              #7
              Podzielam pozytywne oceny, wysycenie ostrawe, w smaku bardziej od karmelu (tym bardziej orzechów) według mnie na pierszym planie suszone owoce. Raczej lekkie ale smakowo złożone. Nie mam doświadczenia w górnych koziołkach więc i porównania też niezbyt, ale zdecydowanie smakowało. Polecam. U mnie Drink Hala Wrocław

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Barwa ciemnowiśniowo-brązowa. Połyskuje rubinowo.
                Piana mnie rozczarowała, niemal momentalnie odeszła w niebyt.
                Zapach słodowy, z nieznaczną nutą alkoholową i z powiewem waniliowo-karmelowym.
                Wspaniały smak - piękny słodowy bukiet w oprawie suszonych owoców i lekkiego karmelu. Wyważona i lekka goryczka podkreśla charakter tego piwa. Długi i przyjemny finisz. W dłuższej perspektywie rozgrzewające alkoholowe echo.
                Nasycenie jest nieco za wysokie i łapie za język.

                Opakowanie od czasów zdjęcia (jak widać wtedy zapewne lekko nietrzeźwego ) kierowcy bombowca nie uległo zmianie. Przyjemna kieszonkowa (0,3l) butelka z drzewiastym motywem, kapsel-perełka. Wszystko w konwencji czerwono-pomarańczowej, jak to często w holenderskich koźlakach...

                Według mnie zasługuje spokojnie na 8 w skali 1-10.
                Last edited by wpadzio; 03-03-2012, 22:54.
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  HerfstBock

                  Kolor: Ciemnorubinowy, klarowny.
                  Piana: Wysoka, beżowa, głośno sycząca. Dość szybko opada do pierścienia i wysepek.
                  Zapach: Intensywny, głównie owoce leśne, w tle delikatne karmelowe nutki. Nieco za słodki, ale przyjemny. Trochę przypomina mi Delirium Nocturnum.
                  Smak: Słodki początek, w tle posmaki owoców leśnych i palonych słodów. Finisz już mocniej palony, pojawia się nieco kawowych nutek. Brakuje nieco karmelowych smaczków i mogłaby być nieco większa goryczka, ale smaczne. Średniotreściwe.
                  Wysycenie: Średnie.
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Lepsze foto:
                    Attached Files
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎