Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ustrzyki Górne 1, Gospoda Kremenaros

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gizbern
    Gość
    • 07-2001
    • 89

    Ustrzyki Górne 1, Gospoda Kremenaros

    Wybrałem się w Bieszczady w majowy długi weekend i Ustrzyki były moją bazą wypadową w szczytowe partie polskich Bieszczad.
    Na marginesie - w Bieszczadach się zakochałem. Jak będę chciał uciec od Wrocławka, Warszawki itp. to prysnę właśnie tam.

    Ponieważ nie można śmigać po górach cały czas i trzeba spocząć i zwilżyć gardło - rozpoczynam wątek ustrzykowo-knajpiany.
  • Gizbern
    Gość
    • 07-2001
    • 89

    #2
    1. Gospoda "Kremenaros".

    Nazwa pochodzi prawdopodobnie od granicznego szczytu trzech państw: Polski, Ukrainy i Słowacji - Krzemieńca. Lokal znajduje się przy wylocie z Ustrzyk w kierunku gór: Wielkiej i Małej Rawki, przy drodze do Wetliny.

    Knajpka dosyć ponura, wystrój góralski (chaotyczna zbieranina mebli, elementów końskiej uprzęży i przedmiotów codziennego życia, na ścianach ciekawe, stare mapy okolicy).

    Jedzenie smaczne, rzekłbym: domowe - było mi bardzo miło odmienić swoją dietę po studenckim żarciu. Polecam filet drobiowy, dobrze przyprawiony i kruchy.
    Pierogi są tylko w sezonie (nie załapałem się )

    Piwo: lany Żywiec 0,5 - 2,50PLN. Widziałem też dystrybutor Leżajska, ale widać nie dowieźli.

    Jedzenie tanie, picie tanie. Obsługa sympatyczna i miła.

    Aha, jeszcze jedno: jakby ktoś wylądował w Bieszczadach bez szans na nocleg to właściciel może udostępnić kawałek podłogi.
    (wbrew pozorom znaleźć nocleg w czasie najazdu turystów nie jest wcale łatwo! "Kremenaros" może uratować komuś skórę)

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #3
      Pamiętam czasy, gdy "Kremenaros" nazywał się "Pulpit" na cześć pewnego żubra. Pilem tam Leżajsk po 40-kilometrowj wycieczce na Smerek przez Caryńską i Wetlińską. Jednak w owych czasach najbardziej stylowym przybytkiem był bar "Letni", który nie posiadał ścian, a tylko drewniany dach.
      Nie wiem co mnie tak bierze na wspomnienia, może ten Leżajsk ktorego właśnie piję...
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Parę dni temu odwiedziliśmy tą knajpę.
        O wystroju i klimacie się nie wypowiadam.
        Z dostępnych lanych piw:
        -Palone
        -Okocim Jasny
        -Carlsberg
        -Kasztelan (nalewak był obecny)
        MM961
        4:-)

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #5
          Ostatnio tylko Leżajsk i Żywiec. Nalewaki z Okocimiem niewykorzystywane.
          MM961
          4:-)

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #6
            Cztery nalewaki i wszystkie nieczynne. Butelka po 7 zeta. Ceny obiadu typu schabowy z frytkami i surówką w granicach 30zł. Coś się pop.... w tych Ustrzykach
            MM961
            4:-)

            Comment

            • Basik
              Senior
              • 06-2006
              • 1308

              #7
              Odwiedziłam z Piotrym Kremenaros w długi, sierpniowy weekend. Sympatyczna obsługa, rewelacyjne pierogi ze szpinakiem (listki szpinaku, a nie jakaś papka!, cieniutkie ciasto ), a do tego sos czosnkowy. Bardzo nam smakowały również naleśniki z jagodami.

              Z piw, oprócz koncernów, można napić się Pilsa z Manufaktury i Kormorana Jasnego Mocno Chmielonego po 7 zł (butelki).

              Dla nas bardzo pozytywne miejsce. Wieczorami muzyka na żywo.

              Comment

              • Warzywo
                Senior
                • 08-2016
                • 955

                #8
                Bardzo fajne drewniane wnętrza, na zewnątrz stoły i klimat górsko-wędrowny. Jest klimacik i dobre piwo - lany Racibórz lager i APA (nie wiem skąd). Niestety w cenami pojechali trochę daleko. Placek po Beskidzku za chyba 29 zł a piwo 10 zł za zwykły lager z Raciborza. Mimo to warto tu wpaść.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  #9
                  Obecnie pod kranem nazwanym Kremenaros Pulpit czeski lager 4,7%. Gospodyni schroniska nie była w stanie powiedzieć, który czeski browar dla nich warzy. Hurtownia podobno nie chcę zdradzać tej informacji :-/
                  Na drugim kranie BiesCzadowe Na Szlak ALE z Łańcuta za 12 zł.
                  Są butelkowe piwa z Łańcuta (seria BiesCzadowe), czeski Kozel, Holba, owocowe Litovele.
                  Smaczne posiłki, ale ceny trochę wyższe, można zjeść w Ustrzykach podobne dania nieco taniej w niektórych pobliskich karczmach.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎