PDA

Wersja pełna: : Trapiści, czyli moje pierwsze zbieranie

franekf
07-01-2008, 21:55
Jakiś czas temu stwierdziłem, że fajnie by było zacząć zbierać coś związanego z piwem. "Padło" akurat na browary Trapistów, a że nie ma ich wiele, postanowiłem, przynajmniej na początku, zbierać wszelkie birofilia z nich pochodzące.
Moja kolekcja, którą możecie zobaczyć tu (http://picasaweb.google.pl/yntelektualysta/) - jest póki co bardzo skromna, ale od czegoś w końcu trzeba zacząć.
Jeżeli komuś zbywało by coś, czego jeszcze nie posiadam, prosiłbym o kontakt - chętnie odkupię (bądź też przyjmę ;) ).
Przy okazji chciałem podziękować wszystkim, którzy do tej pory przeprowadzali ze mną wymiany, a w szczególności wdzięczy jestem Koledze Mwa, który zupełnie bezinteresownie wzbogacił moją kolekcję o zestaw etykiet Chimay i śliczną pinkę z tegoż browaru :stout:

franekf
12-01-2008, 22:57
Dodałem jeszcze szkiełka, które posiadam oraz skany podstawek i etykiet na wymianę - być może ktoś sobie coś znajdzie :)

Upiorek
13-01-2008, 07:46
Gratuluję pomysłu, stronka zrobiona bardzo porządnie a i widoczność dobra... ;-)

franekf
13-01-2008, 08:14
Gratuluję pomysłu, stronka zrobiona bardzo porządnie a i widoczność dobra... ;-)

Stronka to co prawda gotowy album Google, ale dzięki :)

Upiorek
13-01-2008, 08:21
Mieliśmy na myśli, że na stronce jest czytelny podział zainteresowań jej Stwórcy i zdjęcia bardzo dobrej jakości :D
I że nic nie szwankuje przy przeglądaniu ;)

franekf
13-01-2008, 09:24
Mieliśmy na myśli, że na stronce jest czytelny podział zainteresowań jej Stwórcy i zdjęcia bardzo dobrej jakości :D

Starałem się, żeby przynajmniej pierwszy kontakt był przyjemny :D
Dodałem jeszcze jedną galerię z wymianami - tym razem troszkę starszych etykiet od naszych południowych sąsiadów.

marcopolok
13-01-2008, 10:09
Temat Trappistów jest bardzo sympatyczny i też mi kiedyś chodził po głowie.
Wbrew pozorom jest bardzo bogaty w fanty zwłaszcza jeśli chodzi o Westmalle.
Miałbym trochę ciekawostek na zbyciu ale muszę kartony przepatrzeć.:)

franekf
13-01-2008, 10:49

Byłbym bardzo wdzięczny :) . Bardzo ładną galerię znalazłem choćby tu (http://www.trappistbeer.net/trappist_portalEN.htm) - jej rozmiar mnie początkowo powalił, ale w sumie jeszcze całe życie przede mną ;)

pieczarek
13-01-2008, 11:09
Bardzo ładną galerię znalazłem choćby tu (http://www.trappistbeer.net/trappist_portalEN.htm) - jej rozmiar mnie początkowo powalił, ale w sumie jeszcze całe życie przede mną ;)
Kolekcja marcopoloka wcale nie musi być mniejsza. Na własne oczy widziałem, jak przyczepami przywoził do Polski powykupowane w Belgii i Holandii kolekcje. I jak marcopolok mówi, że musi "kartony przepatrzeć", to znaczy, że musi się przekopać przez cały garaż zastawiony tymi kartonami.

albeertos
13-01-2008, 11:47
Temat Trappistów jest bardzo sympatyczny i też mi kiedyś chodził po głowie.
Wbrew pozorom jest bardzo bogaty w fanty zwłaszcza jeśli chodzi o Westmalle.

:rolleyes:
Obiecanki, cacanki.... ;)

Algis
13-01-2008, 12:16
Jakiś czas temu stwierdziłem, że fajnie by było zacząć zbierać coś związanego z piwem. "Padło" akurat na browary Trapistów, a że nie ma ich wiele, postanowiłem, przynajmniej na początku, zbierać wszelkie birofilia z nich pochodzące.
Moja kolekcja, którą możecie zobaczyć tu (http://picasaweb.google.pl/yntelektualysta/) - jest póki co bardzo skromna, ale od czegoś w końcu trzeba zacząć.
Jeżeli komuś zbywało by coś, czego jeszcze nie posiadam, prosiłbym o kontakt - chętnie odkupię (bądź też przyjmę ;) ).
Przy okazji chciałem podziękować wszystkim, którzy do tej pory przeprowadzali ze mną wymiany, a w szczególności wdzięczy jestem Koledze Mwa, który zupełnie bezinteresownie wzbogacił moją kolekcję o zestaw etykiet Chimay i śliczną pinkę z tegoż browaru :stout:

Jestem trapistomanem-zbieram szklo browarow trapistowskich,mam do wymiany kilka sztuk szkla+duzo podstawek trapistowskich.Do wymiany zycze ciekawe propozycje otwieraczy z logotypami browarow swiata oraz szklo w formia BUTA..Odpowiem na kazdy list.
Algis z Litwy
algisrusys@delfi.lt

franekf
13-01-2008, 17:02
No tak, Pieczarek narobił mi nadziei, natomiast Albeertos nieco je ostudził ;) W każdym razie cierpliwie czekam, aż Marcopolok zacznie "przepatrzywanie" zawartości kartonów :)

Algis - niestety nie mam niczego, co mogłoby Cię zainteresować, ale dziękuję za odzew.

snorre
16-01-2008, 15:05
Zauważyłem, że nie masz żadnych etykiet z Rochefort - mam parę wolnych, jesteś zainteresowany? I jeszcze jedno pytanie - jak udało Ci się odkleic te przeklęte etykiety od Achela??? Bo ja się strasznie z nimi męczę...

franekf
16-01-2008, 15:09
Zauważyłem, że nie masz żadnych etykiet z Rochefort - mam parę wolnych, jesteś zainteresowany? I jeszcze jedno pytanie - jak udało Ci się odkleic te przeklęte etykiety od Achela??? Bo ja się strasznie z nimi męczę...

Etykietę Achela dostałem od Petrusa(za co oczywiście dziękuję :stout: ), jest jeszcze nieklejona. Etykiety Rochefortów mam na butelkach, ale jakoś mam stracha przed ich odmaczaniem (kupienie 3 teraz to i problem z dostaniem, i duży wydatek ;) ), więc gdyby coś Ci zbywało w kolekcji, to oczywiście jestem zainteresowany.

snorre
16-01-2008, 19:23
Rocheforty schodzą aż miło:) bez żadnych dramatycznych uszkodzeń - daj adres na PW to Ci wyślę 6,8 i 10. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli trapistów:kwiatek:

franekf
28-01-2008, 20:17
W mojej skromnej kolekcji (obejrzyj (http://picasaweb.google.pl/yntelektualysta/)), dzięki pomocy grzecha i pianodive :stout: , pojawiły się nowe podstawki i szkiełka, są też dwie nowe etykiety Orvala. Zachęcam do przejrzenia swoich kolekcji, może macie coś, czym byłbym zainteresowany :)

pianodive
29-01-2008, 23:03
Zdrowie zatem:stout: i niech zbiory rosną w siłę:)

franekf
13-02-2008, 12:41
Odświeżam nieco temat, przy okazji dziękując Gopherowi za etykietkę Orvala i Pezetowi za birofilia i broszury Chimaya. Wasze zdrowie chłopaki :stout:

franekf
21-02-2008, 21:27
Ostatnie zdobycze już wrzucone do mojej galerii, chętnych zapraszam do oglądnięcia.

franekf
12-03-2015, 16:07
Po krótkiej przerwie podbijam temat ;)
Zachęcam do rzucenia okiem na moją kolekcję klik (http://picasaweb.google.pl/yntelektualysta/) , i oczywiście jeśli macie coś, czego tam nie ma, to pewnie będę zainteresowany.
Nie wrzuciłem jeszcze wszystkich szkieł, ale dojdzie ledwie kilka wzorów.