Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Tatrzańska 61, Piwne Rozmaitości

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arturmail
    Junior
    • 09-2007
    • 7

    Łódź, Tatrzańska 61, Piwne Rozmaitości

    Sklep przy pijalni piwa, przy postoju Taxi, fajnie zaopatrzony. Sprzedają:

    - Czarnków w bączkach (Noteckie Jasne, także niepasteryzowane, Eire),
    - Grudziądz (Dobre Niepasteryzowane, Dobre Lekkie, Dobra Dziewiątka, Gotyckie Krzepkie),
    - Amber (Żywe, Koźlak, Harde),
    - Ciechanów (Ciechan Wyborne, Mocne, Miodowe, Pszeniczne),
    - Krajan (Porter, Speciał, Irlandzkie),
    - teraz już grupa Żywiec - Elbląski Specjał, Kujawiak, Królewskie,
    - piwa angielskie: Bishop's Finger, Abbot Ale, Bombardier, Spitfire,
    - trochę standardu czeskiego i niemieckiego: Paulaner, Erdinger, Fischer, Samson, 1795 Budweiser, Starovar),
    - Litwa i Ukraina (Obolon, Lwowskie, Svetyrus, Czernichowskie),
    - trochę innej, małej 0,3 zagranicy (Grolsch, Miller, Dab, Guiness, Fosters, jakieś japońskie).
  • sylvek333
    Junior
    • 01-2008
    • 2

    #2
    To ja proponuję zajrzeć na Kopernika 19 ( po przeciwnej stronie lecznicy dla zwierząt). Tam dopiero mają masę rozmaitości. Aż głowa boli))

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sylvek333 Wyświetlenie odpowiedzi
      To ja proponuję zajrzeć na Kopernika 19 ( po przeciwnej stronie lecznicy dla zwierząt). Tam dopiero mają masę rozmaitości. Aż głowa boli))
      to opisz proszę ów sklep w odpowiednim temacie.

      mała podpowiedź - "Łódź, Tatrzańska 61, Piwne Rozmaitości" nie jest odpowiednim tematem
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #4
        Sylvek333 proszę o posłuchanie rady administratora i postępowanie zgodne z zasadami tego działu oraz forum. Z nadzieją różnie bywa, ale w Twoim przypadku na nic się zdała - post został usunięty.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • sylvek333
          Junior
          • 01-2008
          • 2

          #5
          cenzura

          To trudno, boicie się konstruktywnej krytyki co do swojego sklepu, dlatego stosujecie cenzurę.

          A myślałem, że żyjemy w wolnym kraju.

          pozdrawiam

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sylvek333 Wyświetlenie odpowiedzi
            To trudno, boicie się konstruktywnej krytyki co do swojego sklepu, dlatego stosujecie cenzurę.

            A myślałem, że żyjemy w wolnym kraju.

            pozdrawiam
            Taaa...
            Tylko to co napisałes nie było krytyką tego sklepu, a reklamą innego. jeśli masz mi jeszcze coś do przekazania zapraszam na PW.
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • arturmail
              Junior
              • 09-2007
              • 7

              #7
              Na Tatrzańskiej pojawiło się więcej piwa czeskiego, z tego co pamiętam to m.in.: Złoty Bażant (czeski), Primator, Gambrinus, Kozel, Krusovice, Zlatopramen, Pilsner Urquell, Bernard. Posmakowałem też w końcu Naturalnego z Gościszewa.

              Comment

              • strazak75
                Junior
                • 11-2007
                • 22

                #8
                Jeśli można prosić to podajcie kilka przykładowych cen w tym sklepie.
                Pozdr

                Comment

                • arturmail
                  Junior
                  • 09-2007
                  • 7

                  #9
                  Ja jestem zadowolony. Z tego co pamiętam z moich ostatnich zakupów, to wszystkie Zlatoprameny (Premium, Bursztynowe i Ciemne, w marketach są po 3,5) mają po 2,7zł, Sveturysa pszenicznego po 3,3zł, Ciechana po 2zł, bączki niepasteryzowanego Noteckiego po 1,8zł. Tego nie kupowałem, tylko oglądałem, bo nie na moją kieszeń, ale różne angielskie Ale mają po 9zł, a La Trappe po chyba 17zł. Jak interesuje Cię coś konkretnie, to mogę rzucić okiem.

                  Comment

                  • nameles
                    Junior
                    • 09-2005
                    • 10

                    #10
                    Asortyment ujdzie, chociaż znam sklepy, gdzie jest dużo więcej "rozmaitosci".Natomiast co do obsługi, tragedia. Nie potrafią udzielić konkretnych informacji o piwach (np. ilość ekstraktu itd). Wolę całodobowy sklepik po przeciwnej stronie

                    Comment

                    • Sokół83
                      szynkarz
                      • 12-2004
                      • 1598

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nameles Wyświetlenie odpowiedzi
                      Asortyment ujdzie, chociaż znam sklepy, gdzie jest dużo więcej "rozmaitosci".Natomiast co do obsługi, tragedia. Nie potrafią udzielić konkretnych informacji o piwach (np. ilość ekstraktu itd).
                      uważasz, że sprzedawca ma znać na pamięć parametry wszystkich piw ze swojej oferty? tym bardziej że wiele browarów utajnia takie informacje

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nameles Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wolę całodobowy sklepik po przeciwnej stronie
                      a nie swój sklep na Kopernika?
                      Last edited by Sokół83; 28-01-2008, 12:22.
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                        uważasz, że sprzedawca ma znać na pamięć parametry wszystkich piw ze swojej oferty? tym bardziej że wiele browarów utajnia takie informacje
                        Owszem sprzedawca powinien wiedzieć co sprzedaje. To chyba nie jest zaskakujące. W każdym razie nie powinno takim być w sklepie, który ma w nazwie przymiotnik "niszowy". Zawartość ekstraktu to przecież w przypadku piwa najbardziej podstawowy parametr, poza może objętością Domyślam się, że mowa o sytuacji, kiedy jest cała seria piw z jakiegoś małego browaru. W końcu mało kto pyta ile ekstraktu ma Dębowe Mocne, czy Łomża Export
                        Może przykład. Wchodzę do Marii na Kobierzyńskiej w Krakowie. Widzę siakieś nowości przyszły - z browaru powiedzmy Svijany. Więc pytam co to za piwa i słyszę w odpowiedzi, ze niepasteryzowane: "jedynastka", "dwunastka" i "trzynastka". Nawet w przypadku piw polskich operuje się w tym sklepie nie tylko pojęciami "słabsze" - "mocne", ale też zawartoscią ekstraktu, o ile jest podana, choć faktycznie zdarza się to zdecydowanie rzadziej. To akurat ze względu na przeciętnego klienta, który na ogół rozróżnia wyłącznie dwa ww. rodzaje piw.
                        Kolega nameles być może trochę przesadził, tj. o ile nieznajomość zaw. ekstraktu jest jedynym minusem to może jeszcze nie jest to tragedia, ale duży błąd obsługi na pewno.
                        Last edited by delvish; 28-01-2008, 12:41.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • nameles
                          Junior
                          • 09-2005
                          • 10

                          #13
                          ładnie naskoczyliście na mnie)
                          Jesli chodzi o brak kompetencji sprzedawcy, to brak znajomości tego parametru podane zostało przeze mnie, jako przykład (proponuję dokładniej czytać posty
                          Uważam, że obsługa w tym sklepie jest ok, jesli chodzi o podanie konkretnego piwa z półki. Jednak zwiększa się ilość klientów poszukujących nowosci piwnych na rynku. A od kogo ma sie dowiedziec o parametrach, jak nie od sprzedawcy? Znam sklepiki, w których sprzedawane są piwa importowane i sprzedawca potrafi ci udzielić wyczerpujących odpowiedzi na temat każdego gatunku piwa. Od tego odróżnia się sprzedawców od podawaczy. Wyobrażasz sobie kupno telewizora w sklepie, w którym sprzedawca nie potrafi ci udzielić informacji technicznych o interesujacym cię sprzęcie??

                          Ostatnie lata, to bum na otwieranie sklepówz alkoholem. Przekonuję się coraz częściej, ze biorą się za to osoby, które nie maja o tym pojęcia.

                          Życzyłbym i sobie i wam, oprócz mega wielkiego asortymentu piw w sklepach (mozna zauwazyć coraz wiecej nowości), także fachowej obsługi.

                          pozdrawiam

                          Comment

                          • nameles
                            Junior
                            • 09-2005
                            • 10

                            #14
                            Mieszkam po przeciwnej stronie Piwnych Rozmaitości, wiec otwarcie tego sklepu nie uszło mojej uwadze. Zwłaszcza, że jestem smakoszem piwa (zboczenie zawodowe). Zwracam uwagę nie tylko na asortyment, który jest ogólnie dostępny w wielu hurtowniach. Przy takiej konkurencji trzeba klienta przyciagnąć czymś jeszcze. I własnie tego czegoś szukałem)

                            pozdrawiam

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nameles Wyświetlenie odpowiedzi
                              ...Uważam, że obsługa w tym sklepie jest ok, jesli chodzi o podanie konkretnego piwa z półki. ...
                              bez urazy, do tego wystarczy wytresowana małpa.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎