Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Anderson Valley, Winter Solstice Seasonal Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4998

    Anderson Valley, Winter Solstice Seasonal Ale

    Kolejne doskonale amerykańskie piwo.
    Warzone raz do roku w listopadzie cieszy piwoszy przez cala zimę.
    Zawiera 6,9 % alkoholu wiec dobrze rozgrzewa. Trzeba je trzymać w lodowce, gdyż jest niefiltrowane i niepasteryzowane.
    Ma piękny, ciemno bursztynowy kolor, przyzwoita piane i cudny owocowo, karmelowo ziołowy pełny smak. Tak mnie zauroczyło, ze nie bylem w stanie zrobić mu zdjecia
    PYCHA
    5410 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4998

    #2
    Dopiero przy ostatnim piwie z 6-paka udało mi sie pstryknąć fotkę.
    Attached Files
    5410 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • purc
      Senior
      • 02-2009
      • 650

      #3
      Za bardzo karmelowe i słodowe, za mało skontrowane chmielowością.Nie moja bajka.

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #4
        To dobre piwo na taką pogodę jak dziś za oknem (niby jeszcze październik ale szaleje śnieżyca i leży 10 cm śniegu). Piękny karmelowo-krówkowy aromat aromat. Smak również zdominowany karmelowością i słodowością w stylu koźlakowym. Nie jest wg mnie nadmiernie słodkie, bo smak dopełnia odpowiednia goryczka. Piwo jest gęste i rozgrzewające(nutki alkoholowe). Po prostu winter warmer w dobrym stylu. Po szklaneczce pogoda za oknem już nie doskwiera :-)

        Comment

        • wilko
          Senior
          • 07-2008
          • 226

          #5
          Moje miało słabą pianę (szybko zniknęła doszczętnie) za to urzekającą, opalizująco-miedzianą barwę.
          Zapach słodki, może trochę na siłę, kojarzący mi się z biszkoptem. Nie jest to stuprocentowo trafne skojarzenie, ale najbliższe jakie przychodzi mi do głowy. Z krówki tez coś może mieć.
          W smaku powtarza nuty z zapachu. Piwo jest treściwe, słodowość w nim dominuje, jednak wcale nie przytłacza. Goryczki niewiele, może mógłbym sobie życzyć ciut więcej, choć tak też nie mam na co narzekać.
          Piwo jest dosyć wysoko wysycone, nie w lagerowo-szczypiącym stylu, ale raczej tak kremowo. Trzyma gaz w sobie, język drażniąc w niedużym stopniu. Uwalnia go puchnąc w pianę przy przetoczeniu w ustach.
          Smakowało, zarówno mi jak i żonie. Nie żałuję wydanych na nie pieniędzy. Moje pierwsze piwo ze stanów.

          Comment

          • grew
            Senior
            • 05-2009
            • 766

            #6
            Piwo poprawne, ale bez zachwytów z mej strony. Na myśl przywodzi piwa typu "Christmas Ale", tj. Alebrowarowy Saint No More, czy Renifer z Widawy - które były o klasę lepsze i ciekawsze.

            Za mało zdecydowane w smaku, słaba goryczka, aromat niepiwny. Czyli nie moje klimaty.

            Butelka 355ml, zakupione podczas walentynowego festiwalu piw w Varnsdorfie.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Aktualna fotka:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12201

                #8
                Aromat - słodowy z nutą gorącego kakao do picia lub czekoladą
                Piana - wysoka, gęsta, dość trwała
                Barwa - ciemny bursztyn, lekko mętne
                Wysycenie - dość niskie
                Smak - nuta karmelu i właśnie kakaa z mlekiem, rozgrzewające przyprawy, lekkie owoce (czarna porzeczka, żurawina). Przyjemna goryczka na finiszu. Długo zalega w ustach.
                Treściwość - umiarkowana, a jak na "zimowego ejla" wręcz niska

                Piwo z ciekawymi posmakami, oryginalne, ale jak na tę porę roku przydałoby się więcej treści.
                Drink-Hala, Wrocław

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎