Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O obszczymurkach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • angasc
    Senior
    • 04-2006
    • 977

    O obszczymurkach

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ekonk Wyświetlenie odpowiedzi
    Nikt nie chce? Zastanówcie się...
    Chyba źle trafiłeś.
    Jak mówi nagłówek na stronie głównej: jest to miejsce zrzeszające miłosników piwa, a nie wyrobów koncernowych piwopodobych.
    Wiekszy biznes zrobisz rozmawiając z obszczymurami pod sklepem.
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    I po co takie kwaśne teksty?

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc Wyświetlenie odpowiedzi
      Wiekszy biznes zrobisz rozmawiając z obszczymurami pod sklepem.
      Czy każdy pijący piwo pod sklepem jest obszczymurem?
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • angasc
        Senior
        • 04-2006
        • 977

        #4
        Jeśli wolno - słów kilka do Żąleną i Zajka.
        Nie bardzo wiem czemu mój wpis, który później wylądował w przechmielinach aż tak Was zdenerwował.
        Po pierwsze- piwo Lech uważam za wyrób koncernowy piwopodobny a nie za piwo. Podobnie zresztą jak wielu tu obecnych. Jako dowód mogą slużyć przytoczone przez szanownego kolegę Żąleną statystyki spożycia. W moim odczuciu PIWO to nie tylko napój alkoholowy ze słodu i chmielu wyrabiany na taśmie produkcyjnej. To przede wszystkim mnóstwo serca włożone w jego wyprodukowanie. Poza tym tradycja i dbałość o zadowolenie konsumenta na każdym kroku. Napój piwopodobny różni się od piwa tym samym co fotograf od fotografika. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to ja nie mam zamiaru go uświadamiać. Bo szkoda mojego czasu i zdrowia.
        Po drugie- użyłem słowa obszczymur jako określenia potocznego. Na pewno nie wszyscy pijący piwo pod sklepem na takie miano zasługują. Niemniej wśród zasługujących na takie określenie kolega Ekonk wzbudziły znacznie większe zainteresowanie swoją ofertą.
        Po trzecie - i tu kilka słów do Art-a.
        Czy mógłyś mi wyjaśnic powody dla których mój post wylądował w przechmielinach? Bo jakoś czytując to forum każdego dnia znajduję kilka wpisów zawierających znacznie bardziej nieodpowiednie, uwłaczające, chamskie treści. Na tym tle swoje słowa oceniam na 3,5 w skali do 10.
        Czym zasłużyłem sobie na ten " zaszczyt". Czyżby nadchodziły nowe czasy i nowe kryteria oceny? A może wyrażenie swojej opinii, w żaden sposób nie krzywdzącej żadnego członka naszej społeczności a zawierającej krytyczną ocenę koncernów zaczęło być źle widziane? Czy może użycie słowa " obszczymur " jako określenia pijaka który z chęcią będzie zbierał na śmietniku puszki czy naklejki po piwie żeby dostać 20 groszy tak Cię uraziło? Bardzo proszę o odpowiedź. Nie dlatego że mam Ci za złe. Broń Boże. Twój portal, Twoje prawo. Po prostu z ciekawości. Abym wiedział na przyszłość co wolno pisać a co nie.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Poszło o obszczymura, to chyba jasne. I nie o samo słowo, ale kontekst i sposób jego użycia. Założyciel tematu dostał już kilka odpowiedzi i twój post nie pełnił już żadnej roli informacyjnej, a był tylko wyrazem pogardy i biciem piany.

          Można chyba lepiej działać na rzecz kultury piwnej.

          Comment

          • angasc
            Senior
            • 04-2006
            • 977

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
            Poszło o obszczymura, to chyba jasne. I nie o samo słowo, ale kontekst i sposób jego użycia. Założyciel tematu dostał już kilka odpowiedzi i twój post nie pełnił już żadnej roli informacyjnej, a był tylko wyrazem pogardy i biciem piany.

            Można chyba lepiej działać na rzecz kultury piwnej.
            Taaa.
            W chwili gdy pisałem swój post założyciel tematu dostał tylko jedną odpowiedź w jakikolwiek sposób nawiązującą do Lecha - Twoją.
            Co do roli informacyjnej - w dalszym ciągu uważam że napisałem prawdę: większy odzew byłby ze strony smakoszy Lecha stojących pod sklepem osiedlowym niż wśród członków niniejszego forum. Załozyciel tematu ubolewa nad faktem, że tu nikt nie jest zainteresowany Jego propozycją. Na wsi w której mieszkam są 3 sklepiki, pod każdym z nich w ciągu 5 minut znajdzie się kilku chętnych na wymianę kodu paskowega za 20 groszy.
            W razie zainetresowania zapraszam na PRV, podam adres i kontakt do siebie.
            Co do pogardy - ja tak nie uważam, ani też nie było moim celem wywołanie takiego wrażenia. Widocznie mamy inny stopień wrażliwości.
            Bicie piany - tu się szczerze uśmiałem. Przecież mnóstwo dyskusji które się to odbywają jest tylko i wyłącznie biciem piany. Na podstwie takich kryteriów większość postów należałoby usunąć.
            Niemniej dziękuję za odpowiedź. I szanuję Twoje zdanie, rozumiem że może być inne niz moje. Mimo to nie wiem dlaczego jedni mogą pisać głupoty, obrażac innych uczestników dyskusji nazywając ich np pajacami, w sposób otwarty wyrażać pogardę dla ich przekonań czy np. napiętnować kalectwo, natomiast inni za nieporównanie mniejsze przewinienia skazywani są na niebyt. Czy naprawdę, jak to wynikało z jednego z niedawno napisanych postów, tolerowani są tylko ludzie których znacie osobiście?
            Jeśli tak, to naprawdę wiele tracicie. I tracicie też wielu członków. Patrz np. Coder, czy Wielki_B. Ci niezwykle zasłużeni forumowicze poprzez taką postawę coraz rzadziej tu zaglądają. Dla mnie - wielka szkoda. Ale może ja jak zwykle się mylę i nie mam racji.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              "Bicie piany" to jak już zauważyłem to jest każda myśl tu wypowiedziana, która jest niezgodna z myślą Grupy Trzymającą Władzę lub krócej KLANU

              Mnie też zdziwiło usunięcie Twojej wypowiedzi bo niezgorsze teksty się utrzymują no ale cóż poradzić.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23794

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                "Bicie piany" to jak już zauważyłem to jest każda myśl tu wypowiedziana, która jest niezgodna z myślą Grupy Trzymającą Władzę lub krócej KLANU

                Mnie też zdziwiło usunięcie Twojej wypowiedzi bo niezgorsze teksty się utrzymują no ale cóż poradzić.
                jest taka opcja zgłaszania postu moderatorowi jak masz jakieś pretensje co do treści danego postu. nie obiecuję że usunę każdy zgłoszony post, ale przynajmniej przyjrzę się sprawie. Jak się napotykam na pogardliwe/wulgarne teksty to je wyrzucam. Jeśli coś Ci nie odpowiada, to Twoja w tym głowa żeby dać znać moderatorowi o swych odczuciach.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • angasc
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 977

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jak się napotykam na pogardliwe/wulgarne teksty to je wyrzucam. .
                  Rany Boskie!!!!
                  Czy Ty naprawdę uważasz, że stwierdzenie:
                  " Wiekszy biznes zrobisz rozmawiając z obszczymurami pod sklepem."
                  jest wyrazem pogardy????
                  Arturze drogi, mimo że mieliśmy kilka razy inne zdanie w paru kwestiach, to uważałem cię za człowieka bardzo inteligentnego i zdrowo myslącego.
                  Bardzo Cie proszę: niech Twoimi poczynaniami kieruje zdrowy rozsądek a nie emocje. W moim przypadku, po naszej ostatniej poważnej rozmowie przynosi to dobre efekty. Tobie też powinno pomóc.
                  Last edited by angasc; 15-01-2008, 22:45.

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc Wyświetlenie odpowiedzi
                    Mimo to nie wiem dlaczego jedni mogą pisać głupoty, obrażac innych uczestników dyskusji nazywając ich np pajacami, w sposób otwarty wyrażać pogardę dla ich przekonań czy np. napiętnować kalectwo, natomiast inni za nieporównanie mniejsze przewinienia skazywani są na niebyt.
                    To już nie w mojej gestii leży i jest niezależne od tego tematu. Tak jak napisał Art - jeśli coś jest nie tak, zgłaszaj.

                    Becik, swego czasu wypowiadałeś się negatywnie o nieprzyjemnym traktowaniu nowych użytkowników (co moim zdaniem tu nastąpiło), coś się zmieniło od tamtego czasu, że oburzyłeś się tylko na wyczyszczenie tematu?

                    Comment

                    • angasc
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 977

                      #11
                      ART-cie.
                      Chyba lepiej będzie, gdy jeszcze raz wyczyścisz ten temat.
                      A gdybyś znalazł chwilkę czasu i skrobnął cos na PW, to byłbym zobowiązany.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        jest taka opcja zgłaszania postu moderatorowi jak masz jakieś pretensje co do treści danego postu. nie obiecuję że usunę każdy zgłoszony post, ale przynajmniej przyjrzę się sprawie. Jak się napotykam na pogardliwe/wulgarne teksty to je wyrzucam. Jeśli coś Ci nie odpowiada, to Twoja w tym głowa żeby dać znać moderatorowi o swych odczuciach.

                        Zgłaszam tylko sprawy merytoryczne, raz tylko zgłosiłem post do usunięcia dotyczący tematu pedofilii (chyba z jakimś linkiem do strony) - mocne ścieranie innych użytkowników czytam z mniejszym lub większym smakiem. Ostre teksty, ostro przesadzone i tak wiem, że wylecą.
                        Mi nie chodzi o to żeby zgłaszać wszystko to co mi sie nie podoba, mi chodzi tylko o to, że bardziej pogardliwe wypowiedzi zostają i tu nasuwa mi sie pytanie, jakimi w takim razie kryteriami kieruje sie osoba usuwająca post?
                        Powrócę też do starej sprawy, dlaczego niektóre posty są usuwane całkowicie, a niektóre lecą tylko do przechmielin.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        TBecik, swego czasu wypowiadałeś się negatywnie o nieprzyjemnym traktowaniu nowych użytkowników (co moim zdaniem tu nastąpiło), coś się zmieniło od tamtego czasu, że oburzyłeś się tylko na wyczyszczenie tematu?
                        W sumie w ostatniej naszej dyskusji uciekłeś od odpowiedzi węc ...hmmm....tez mogę ale nie chcę, ja nie uciekam
                        I dalej to potwierdzam, nowi są traktowani beznadziejnie, nie wszyscy i nie zawsze ale są.
                        W przechmielonym tekście Angasca nie podobało mi się to, ze uważa te stronę tylko dla tych którzy piją jedno prawdziwe czyli niekoncernowe piwo. A kupa (zamiast g... żeby mnie ktoś tam nie wyrzucił). Dla jednego piwem jest Czarnków, dla drugiego Lech. I portal powienien skupiać miłośników KAżDEGO piwa, a nie tylko tego jednego słusznego - niekoncernowego. To tyle jeśli chodzi o treśc merytoryczną Angasca.
                        Natomiast, jego stosunek do Ekonka to jedno, a usuwanie postów z nawet niezbyt mocnymi słowami to drugie
                        Last edited by becik; 15-01-2008, 23:12.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • angasc
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 977

                          #13
                          Ludzie kochani.
                          Uspokójmy sie wszyscy, bo to nie ma sensu.
                          Jeśli zaczniemy wgłębiać się w słowa, to dojdziemy do absurdu:
                          Bombadil13 - A ja przyjmę kody za darmo! Ewentualną wygraną podzielę się 50%-50% - sarkazm.
                          Piecia - a ja Lecha nie piję i nie chcę ani ich piwa ani ich wygranej - lekceważenie.
                          Angasc - Wiekszy biznes zrobisz rozmawiając z obszczymurami pod sklepem. - pogarda ( Waszym zdaniem )
                          Przecież takia interpretacja jest kompletnie chora!!!!
                          Beciku - mój stosunek do Ekonka jest jak najbardziej neutralny. Napisałem Mu tylko że lepszy efekt osiągnie idąc pod sklep lub budkę z piwem. Nieco innymi slowami.I nic więcej!!! Nie wkładajcie mi w usta słow i intencji których nie chciałem osiągnąć. Poza tym nie pisałem nigdy że niniejszy portal nie powinien skupiać miłośników piw koncernowych. Napisałem tylko że w moim mniemaniu takie piwa są wyrobem piwopodobnym. I chyba mam prawo mieć własne zdanie? I napisałem też że na miano piwa zasługuje w moim odczuciu tylko wyrób robiony z sercem, z pasją, z zachowaniem pewnych reguł. Tyczy się to zarówno piw domowych jak i piw z małych browarów, restauracji, klasztorów. Z każdej wytwórni w której o smaku i kształcie piwa decyduje człowiek kochający to zajęcie a nie bezduszny komputer.
                          Żąleną - szkoda że Twoja walka o lepsze traktowanie młodych forumowiczów jest tak słabo widoczna na forum. Jest to temat poruszony dawno temu miedzy innymi przeze mnie. Szkoda że wówczas nie wyraziłeś głosu poparcia. Może dzięki temu dziś byłoby lepiej. Ja wówczas dostałem ogólną bardzo mocną zjebkę, a Ty dziś masz pretensje. Pamiętaj, że zaniechanie również jest grzechem.
                          I na koniec: czy ktoś może mi łopatologicznie wyjaśnić w jaki sposób i jakimi slowami uraziłem Ekonka lub okazałem Mu swoją pogardę? Bo za cholerę nie widzę nic takiego w swwojej wypowiedzi.
                          PS.
                          Art, usuń to wszysko w diabły z łaski swojej.

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc Wyświetlenie odpowiedzi
                            Napisałem Mu tylko że lepszy efekt osiągnie idąc pod sklep lub budkę z piwem. Nieco innymi slowami.
                            I w tych "innych słowach" tkwi sedno sprawy.

                            Temat flekowania nowych poruszałem wielokrotnie, jeszcze zanim trafiłeś na forum, więc nie dziw się, że nie chciało mi się go wałkować po raz kolejny.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc Wyświetlenie odpowiedzi
                              (...) Beciku - mój stosunek do Ekonka jest jak najbardziej neutralny. Napisałem Mu tylko że lepszy efekt osiągnie idąc pod sklep lub budkę z piwem. Nieco innymi slowami.I nic więcej!!! Nie wkładajcie mi w usta słow i intencji których nie chciałem osiągnąć. Poza tym nie pisałem nigdy że niniejszy portal nie powinien skupiać miłośników piw koncernowych. Napisałem tylko że w moim mniemaniu takie piwa są wyrobem piwopodobnym. I chyba mam prawo mieć własne zdanie? (..)
                              Odniosłem sie tylko i wyłącznie do jednego Twojego zdania:
                              "jest to miejsce zrzeszające miłosników piwa, a nie wyrobów koncernowych piwopodobych" z którym pozwolę się nie zgodzić zgodnie z prawem do swobodnego wyrażenia swojej opinii Dla mnie to zdanie wyraźnie dyskredytuje osoby lubiące koncernówki, a ze swoim smakiem powinne znaleźć inny portal. Czy z tego zdania nie mozna było wyciągnąć takiego wniosku?
                              Piwem jest zarówno produkt koncernowy, niekoncernowy jak i domowy. Niech każdy ma tu swoje miejsce bez względu na własny gust.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎