Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

DMS

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bergmann
    Member
    • 11-2007
    • 35

    DMS

    Witam,pierwsze piwo z brew-kita wyszło mi super-chyba dlatego,że rozpuściłem go w gorącej wodzie i dodałem dużo schłodzonej przegotowanej wody w związku z tym wyszło WOW,mimo,że to było (jest)Brown Ale a ja 'rezanych'(tak zdaje się mowią Czesi i Słowacy na ciemne piwo)nie lubię,pozatym w ciemnym słodzie są małe ilości prekursorow(?)DMS,kilka następnych zapowiadało się fajnie ale wyszła straszna gorycz już w butelkach choć w smaku w fermentorach(oczywiście nabierałem wyparzonym nabierakiem do probowki celem zmierzenia cukromierzem-i oczywiście nie wlewałem z powrotem probki do fermentora)także gdy teraz zaopatrzyłem się w chłodnicę-wczoraj schłodziłem 11 litrow brzeczki do temperatury 11 st celsjusza w 25 minut-chłodziłem na dworzu także założyłem ,że ten czas wystarczy i trochę przegiąłem bo 11 st to przegięcie,myślę,że moja chłodnica spokojnie schłodzi 22 litry do 25 st celsjusza w 15-20 minut.Musiałem dolać litr gorącej wody i zrobiło się 20 st celsjusza.
    Powiedziałem sobie ,że jeśli to piwo mi nie wyjdzie to sprzedaję sprzęt na allegro albo na świstaku...Dlatego zrobiłem teraz tylko 12 litrow aby ostatnie piwo nie nadwyrężyło mnie w przelewaniu oraz w noszeniu fermentora.Aha z Blg też teraz przegiąłem bo ma 18st Blg...Lubię generalnie mocne piwa i 'zawiesiste'czyli esensjonalne.
    Dużo dałbym abym nie musiał sprzedawać tego sprzętu...No zobaczymy..jakby co to zamieszczę linka do aukcji na forum;-(Pozdrawiam.
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bergmann Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam,pierwsze piwo z brew-kita wyszło mi super-chyba dlatego,że rozpuściłem go w gorącej wodzie i dodałem dużo schłodzonej przegotowanej wody w związku z tym wyszło WOW,mimo,że to było (jest)Brown Ale a ja 'rezanych'(tak zdaje się mowią Czesi i Słowacy na ciemne piwo)nie lubię,pozatym w ciemnym słodzie są małe ilości prekursorow(?)DMS,kilka następnych zapowiadało się fajnie ale wyszła straszna gorycz już w butelkach choć w smaku w fermentorach(oczywiście nabierałem wyparzonym nabierakiem do probowki celem zmierzenia cukromierzem-i oczywiście nie wlewałem z powrotem probki do fermentora)także gdy teraz zaopatrzyłem się w chłodnicę-wczoraj schłodziłem 11 litrow brzeczki do temperatury 11 st celsjusza w 25 minut-chłodziłem na dworzu także założyłem ,że ten czas wystarczy i trochę przegiąłem bo 11 st to przegięcie,myślę,że moja chłodnica spokojnie schłodzi 22 litry do 25 st celsjusza w 15-20 minut.Musiałem dolać litr gorącej wody i zrobiło się 20 st celsjusza.
    Powiedziałem sobie ,że jeśli to piwo mi nie wyjdzie to sprzedaję sprzęt na allegro albo na świstaku...Dlatego zrobiłem teraz tylko 12 litrow aby ostatnie piwo nie nadwyrężyło mnie w przelewaniu oraz w noszeniu fermentora.Aha z Blg też teraz przegiąłem bo ma 18st Blg...Lubię generalnie mocne piwa i 'zawiesiste'czyli esensjonalne.
    Dużo dałbym abym nie musiał sprzedawać tego sprzętu...No zobaczymy..jakby co to zamieszczę linka do aukcji na forum;-(Pozdrawiam.

    ?ale o co chodzi?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Bombadil13
      • 05-2005
      • 2479

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      ?ale o co chodzi?
      ja też nie wiem
      Poszukuję

      Comment

      • buran
        Senior
        • 12-2005
        • 110

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bergmann Wyświetlenie odpowiedzi
        Witam,pierwsze piwo z brew-kita wyszło mi super-chyba dlatego,że rozpuściłem go w gorącej wodzie i dodałem dużo schłodzonej przegotowanej wody w związku z tym wyszło WOW,mimo,że to było (jest)Brown Ale a ja 'rezanych'(tak zdaje się mowią Czesi i Słowacy na ciemne piwo)nie lubię,pozatym w ciemnym słodzie są małe ilości prekursorow(?)DMS,kilka następnych zapowiadało się fajnie ale wyszła straszna gorycz już w butelkach choć w smaku w fermentorach(oczywiście nabierałem wyparzonym nabierakiem do probowki celem zmierzenia cukromierzem-i oczywiście nie wlewałem z powrotem probki do fermentora)także gdy teraz zaopatrzyłem się w chłodnicę-wczoraj schłodziłem 11 litrow brzeczki do temperatury 11 st celsjusza w 25 minut-chłodziłem na dworzu także założyłem ,że ten czas wystarczy i trochę przegiąłem bo 11 st to przegięcie,myślę,że moja chłodnica spokojnie schłodzi 22 litry do 25 st celsjusza w 15-20 minut.Musiałem dolać litr gorącej wody i zrobiło się 20 st celsjusza.
        Powiedziałem sobie ,że jeśli to piwo mi nie wyjdzie to sprzedaję sprzęt na allegro albo na świstaku...Dlatego zrobiłem teraz tylko 12 litrow aby ostatnie piwo nie nadwyrężyło mnie w przelewaniu oraz w noszeniu fermentora.Aha z Blg też teraz przegiąłem bo ma 18st Blg...Lubię generalnie mocne piwa i 'zawiesiste'czyli esensjonalne.
        Dużo dałbym abym nie musiał sprzedawać tego sprzętu...No zobaczymy..jakby co to zamieszczę linka do aukcji na forum;-(Pozdrawiam.
        W sumie tekst zrozumiay. Nie rozumiem tylko 12,5 % calosci. Nie rozumiem 1 zdania z 8
        Last edited by buran; 20-01-2008, 16:59.

        Comment

        • Bombadil13
          • 05-2005
          • 2479

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika buran Wyświetlenie odpowiedzi
          W sumie tekst zrozumiay. Nie rozumiem tylko 12,5 % calosci. Nie rozumiem 1 zdania z 8
          Jak policzysz wyrazy już nie bedzie tak różowo
          Poszukuję

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Dla mnie ten tekst też jest za trudny - stream of thoughts się Bergmannowi włączył chyba
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Maidenowiec
              Senior
              • 07-2004
              • 2287

              #7
              Jeżeli tu nie ma jakiegoś ukrytego pytania, to chyba zrozumiałem. Ale musiałem przeczytać 2 razy, bo mi się bufor zdaniowy przepełniał
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bergmann Wyświetlenie odpowiedzi
                Witam,pierwsze piwo z brew-kita wyszło mi super-chyba dlatego,że rozpuściłem go w gorącej wodzie i dodałem dużo schłodzonej przegotowanej wody w związku z tym wyszło WOW,mimo,że to było (jest)Brown Ale a ja 'rezanych'(tak zdaje się mowią Czesi i Słowacy na ciemne piwo)nie lubię,pozatym w ciemnym słodzie są małe ilości prekursorow(?)DMS,kilka następnych zapowiadało się fajnie ale wyszła straszna gorycz już w butelkach choć w smaku w fermentorach(oczywiście nabierałem wyparzonym nabierakiem do probowki celem zmierzenia cukromierzem-i oczywiście nie wlewałem z powrotem probki do fermentora)także gdy teraz zaopatrzyłem się w chłodnicę-wczoraj schłodziłem 11 litrow brzeczki do temperatury 11 st celsjusza w 25 minut-chłodziłem na dworzu także założyłem ,że ten czas wystarczy i trochę przegiąłem bo 11 st to przegięcie,myślę,że moja chłodnica spokojnie schłodzi 22 litry do 25 st celsjusza w 15-20 minut.
                A nie sądzicie, że jest to jedno z najdłuższych zdań jakie padło na tym forum?
                Może się mylę
                Poszukuję

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Może wykonamy jakiś konkurs na najtrudniejsze do zrozumienia wypowiedzi i najdłuższe zdania?
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • darko
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 2078

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    Może wykonamy jakiś konkurs na najtrudniejsze do zrozumienia wypowiedzi i najdłuższe zdania?
                    Główną nagrodą będzie banan

                    Comment

                    • bergmann
                      Member
                      • 11-2007
                      • 35

                      #11
                      ?????

                      Gdybym był złośliwy,to powiedziałbym,że sformułowałem tak swoją wypowiedz aby głupcy mieli zagadkę,a że nie jestem złośliwy.....wystarczyłoby trochę dobrej woli to byście zrozumieli,zacytuję Chrystusa:"Kto ma oczy niechaj patrzy kto ma uszy niechaj słucha",pozatym jak się traktuje na poważnie wypowiedzi polskich politykow to normalny sensowny tekst wydaje się bzdurą-kumacie???
                      ...pozatym nie jest najważniejszą rzeczą dla mnie abyście mnie rozumieli,wystarczy,że ja wiem i kilka innych osob,że wypowiadam się sensownie,waham się czy nie wybyć ze środowiska piwowarow domowych i chyba tak uczynię-bo nie jest dla mnie przyjemnością czytanie złośliwych,prymitywnych komentarzy odnośnie moich wypowiedzi...

                      Comment

                      • huanghua
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 1910

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bergmann Wyświetlenie odpowiedzi
                        Gdybym był złośliwy,to powiedziałbym,że sformułowałem tak swoją wypowiedz aby głupcy mieli zagadkę,a że nie jestem złośliwy.....wystarczyłoby trochę dobrej woli to byście zrozumieli,zacytuję Chrystusa:"Kto ma oczy niechaj patrzy kto ma uszy niechaj słucha",pozatym jak się traktuje na poważnie wypowiedzi polskich politykow to normalny sensowny tekst wydaje się bzdurą-kumacie???
                        ...pozatym nie jest najważniejszą rzeczą dla mnie abyście mnie rozumieli,wystarczy,że ja wiem i kilka innych osob,że wypowiadam się sensownie,waham się czy nie wybyć ze środowiska piwowarow domowych i chyba tak uczynię-bo nie jest dla mnie przyjemnością czytanie złośliwych,prymitywnych komentarzy odnośnie moich wypowiedzi...
                        Daj spokój.
                        Ja zrozumiałem wszystko, a nawet to co masz zamiar powiedzieć w nastepnym Twoim poście
                        W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          #13
                          No, teraz to ostro pojechałeś
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • peter007
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 2820

                            #14
                            Fakt. Wypowiedzi niektórych ograniczają się tylko do krytyki pisowni innych użytkowników nie wnosząc nic do tematu. A już to całe FCJP to lekka przesada. Rozumiem, że można wypowiedzieć się w temacie i przy okazji poprawić czyjś błąd. Odnoszę wrażenie, że kilka osób czyta forum tylko po to, żeby wyłapać czyjś błąd, wytknąć go i przewrócić gałami
                            Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              #15
                              Bez przesady. Ja, np. z przyjemnością bym pomógł tylko niby jak skoro pytanie (lakoniczne) jest tylko w tytule, a w samej wypowiedzi nie ma żadnego?
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎