Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Brno, Solniční 8, Zelená kočka - Dalešicka Pivovarská Restaurace

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Brno, Solniční 8, Zelená kočka - Dalešicka Pivovarská Restaurace

    Trudności z dostępnością wyrobów dalesickiego browaru były już opisywane w poniższym temacie:


    Tym bardziej ucieszyłem się, gdy wchodząc do tego firmowego lokalu browaru z Dalešic zobaczyłem, że wszystko pozostało na swoim miejscu. Szyldy reklamowe, firmowe szkło i potwierdzenie obsługi, że dalesickie jest dostępne wprawiło mnie w dobry nastrój. Nastrój ten szybko przerodził się w ekscytację gdy wziąłem pierwsze łyki piwa.

    Jasna jedenastka pachniała wspaniale, w smaku urzekała swoją świeżością. Zupełnie jak piwo z minibrowaru warzone na miejscu a nie przywożone z odległego o kilkadziesiąt kilometrów browaru. Do pełni szczęścia brakowało tylko braku filtracji ale i tak piwo to zasługuje na uznanie.

    Drugim dostępnym tu piwem była ciemna trzynastka. No cóż, jeśli jasne było bardzo dobre to ten ciemniak był wręcz wyśmienity! Lekko przypalany, wytrawny i pełny w smaku został jednym z moich faworytów jeśli chodzi o czeskie ciemne. Z kolei to piwo filtrowane nie było.

    Naprawdę, niejeden czeski minibrowar warzy na miejscu gorsze piwa niż te, które były dostępne w Zelenej kočce. Co do cen i menu odsyłam na www.zelenakocka.cz
    Uwaga! Z tego co się zorientowałem w Brnie działa klub muzyczny o tej samej nazwie (ul. Masarykova) oraz Grand Restaurant Zelená kočka (ul. Kounicova) w której lane jest wyłącznie Plzenskie.
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • cinek2
    Junior
    • 12-2009
    • 15

    #2
    zelena - który to już raz?

    Kolejna wizyta w Zelenej Koćce utwierdziła mnie w przekonaniu że dalesickie piwo bardzo dobre jest. A że lepszego kvasnicovego z trudem szukać (bernard kvasnicovy?) właśnie takowe zamówiłem. Pozytywne wrażenia smakowe szły w parze ze wzrokowymi - kufelek jest super(beczułkowaty) - chciałem zakupić,niestety pani nie chciała mi sprzedać, ponoć nie ma kufli bo ludzie kradną na potęgę... Tak czy inaczej Zelena Koćka to OBOWIĄZKOWY punkt każdej wizyty w Brnie.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Chyba największe rozczarowanie podczas tegorocznej wizyty na Morawach. Po mocno średnich piwach z Líšeňskiego pivovaru i Pegasa udaliśmy się tutaj by zatrzeć złe piwne wrażenie. Nic z tego, jasna 11-tka była przeciętna aż do bólu, a ciemna 13-tka wodnista i bez treści. Wydaje się, że dalešicki browar chwile chwały ma już za sobą...
      Attached Files
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎