Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polskie piwo gornej fermentacji?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    Polskie piwo gornej fermentacji?

    Jakie piwo moznabyloby nazwac polskie piwo gornej fermentacji? Czy istnieje jakis gatunek piwa gornej fermentacji, ktore moznabyloby nazwac polskim piwem gornej fermentacji? Albo jakie cechy musialoby miec piwo by nabrac chociaz troche cech polskich?
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
    Jakie piwo moznabyloby nazwac polskie piwo gornej fermentacji? Czy istnieje jakis gatunek piwa gornej fermentacji, ktore moznabyloby nazwac polskim piwem gornej fermentacji? Albo jakie cechy musialoby miec piwo by nabrac chociaz troche cech polskich?
    Odpowiedź brzmi: Grodzisz
    Last edited by delvish; 06-02-2008, 00:58.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • Sherman
      Senior
      • 09-2005
      • 305

      #3
      Istnieje, a właściwie istniał: Grodzisz był przecież piwem górnej fermentacji.

      Spóźniłem się, delvish był pierwszy
      Last edited by Sherman; 06-02-2008, 00:59.

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        Wygrałem coś?
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #5
          Jakie cechy mial grodzisz? Jestem za mlody by miec okazje sprobowac, wiec musze pytac starszych kolegow
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • Sherman
            Senior
            • 09-2005
            • 305

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
            Jakie cechy mial grodzisz? Jestem za mlody by miec okazje sprobowac, wiec musze pytac starszych kolegow
            Ja jestem młodszy od Ciebie (tak wynika z profilu), więc jestem w takiej samej sytuacji jak Ty.
            Może kiedyś spróbujemy ja wznowią produkcję

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
              ... Czy istnieje jakis gatunek piwa gornej fermentacji, ktore moznabyloby nazwac polskim piwem gornej fermentacji? Albo jakie cechy musialoby miec piwo by nabrac chociaz troche cech polskich?
              Nie ma takiego piwa. W dawnej Polsce robiono piwa na równo z jęczmienia i pszenicy, jasne i ciemne, dobre i paskudne.

              Grodzisz jest piwem typowo lokalnym, zresztą nie jestem pewien, czy pomysł na wędzenie słodu nie jest wynalazkiem z XIX w. Żadne wczesniejsze przekazy nie informuja o tej specyfice, a tylko o tym, że grodziskie było wyborne. To tak, jakby ktoś powiedział, że oscypki to narodowa polska potrawa.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎