Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

średnica rur w instalacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • duzymis
    Junior
    • 12-2006
    • 19

    średnica rur w instalacji

    Witam
    Jestem obecnie w trakcie prac nad instalacją, a właściwie instalacjami nano-browarowymi. Jako, że etap jest właściwy - nadszedł czas na decyzję jakich użyć przewodów do transportu brzeczki. Zdecydowałem się na rury miedziane, jednak zastanawiam się nad ich średnicą. Mam w zamyśle hydrauliczny standard przyłączy 1/2'' i nie wiem czy lepiej będzie z tego przejść na 18 Cu czy na 15 Cu. Nie ukrywam, że wariant mniejszy to spora oszczędność finansowa i większa mobilność w układzie rur. Chciałem zapytać czy ktoś ma może jakieś doświadczenia w tym zakresie i jest w stanie określić czy rura Cu 15x0,7 będzie w stanie bez istotnych problemów transportować brzeczki powiedzmy w rozsądnych granicach - tak do 24 Blg .

    Pozdrawiam wszystkich
    Krzysiek

    Ps. Mała zachęta do osób posiadających tego typu instalacje - może warto byłoby założyć wątek, gdzie pochwalilibyście się swoimi dokonaniami? Sam jak skończę to chętnie się pochwalę - taki ze mnie próżny gość
    W zasadzie to wychodzi, że wiem niewiele
  • rawarawa
    Junior
    • 11-2007
    • 16

    #2
    Cześć
    Ja mam chłodnicę zrobioną z 15ek. Brzeczki w okolicach 12-15Blg. Sposób transportu- grawitacja. Na razie sprawdza się w zupełności. Instalacja b. prymitywna więc za dużo nie pomogę.

    Comment

    • duzymis
      Junior
      • 12-2006
      • 19

      #3
      Dzięki za radę. Na decyzję mam czas do wtorku i jak na chwilę obecną jestem przekonany do 15-tek. Najwyżej sprzęt będzie służył wyłącznie do piw słabszych .
      W zasadzie to wychodzi, że wiem niewiele

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎