Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

DB Breweries, Tui East India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    DB Breweries, Tui East India Pale Ale

    Moje piwo było akurat z browaru Tui
    Butelka 0,33 litra beczuszka, alkohol 4 %, eks.brak, kapsel z ptaszkiem
    Kolor - ciemnozłocisty, lekko brazowy, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - delikatnie owocowy
    Gaz - okey
    Smak - lekko winny, lekko owocowy, lekko słodkie, delikatna goryczka,
    wytrawne nutki
    Wypijalne Ale, ale bez zachwytów

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1351 (808 opisane na forum ) 708 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      U mnie w puszce, kupione w Drinks of the World w Luzernie. Firma należy pośrednio do Heńka, poprzez joint venture z singapurskim konglomeratem. Jak to jest india pale ale, to ja zjem wytyczne stylu BCJP. Obfita, lagerowa, trwała piana, nagazowanie w normie (tzn. nie przeszkadza, na ale ciut mocne). Kolor wiśniowobrązowy, raczej ciemne, klarowne. W zapachu wyraźne owoce. W smaku aksamitna, wyraźna goryczka i spora owocowość. Dość spory posmak.
      Jak na Heńka, cud nad Pacyfikiem. Jak na IPA, kpina. Jak na cream ale czy coś w porządku.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
        U mnie w puszce, kupione w Drinks of the World w Luzernie. Firma należy pośrednio do Heńka, poprzez joint venture z singapurskim konglomeratem. Jak to jest india pale ale, to ja zjem wytyczne stylu BCJP. Obfita, lagerowa, trwała piana, nagazowanie w normie (tzn. nie przeszkadza, na ale ciut mocne). Kolor wiśniowobrązowy, raczej ciemne, klarowne. W zapachu wyraźne owoce. W smaku aksamitna, wyraźna goryczka i spora owocowość. Dość spory posmak.
        Jak na Heńka, cud nad Pacyfikiem. Jak na IPA, kpina. Jak na cream ale czy coś w porządku.
        No bo to jest "EAST" India Pale Ale a nie zwykłe India Pale Ale

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          Konserwa:
          Attached Files
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Piwo kupione w efekcie pełnej poświęceń i cierpienia wyprawy mojej dziewczyny do Gdańskiego Smaku

            Kolor: mocna herbata, klarowny.
            Piana: zupełnie inna niż ta na zdjęciach zgrozy i sibarha - u mnie niziutka i szybko opadająca. Pozostawiła dosyć grubą otoczkę i kilka wysepek.
            Zapach: Przyjemny palony słód z nutą owoców i karmelu.
            Smak: Zupełnie nie taki jakiego się spodziewałem. Piwo jest bardzo lekki, jak na IPA to wręcz wodniste, ale być może kluczem jest tu przedrostek EAST - nie wiem, nie znam się. Jeśli by jednak oceniać piwo w oderwaniu od nazewnictwa - jest to bardzo smaczne, lekkie i orzeźwiające piwko. Trochę słodkawe, nieco kwaskowe z lekką długo utrzymującą się goryczką na finiszu.
            Nasycenie bardzo wysokie, drobne i szczypiące, ale orzeźwiające.
            Opakowanie to mała buteleczka 0,33l bez krawatki, z fajnym kapselkiem. Szata graficzna nieco uległa zmianie, więc poniżej wklejam aktualną fotkę.

            Smaczne, egzotyczne piwo. Warte spróbowania.
            Attached Files
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎