Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mahou, Mahou Negra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Mahou, Mahou Negra

    Butelka 0,33 litra, alkohol 5 %, eks. brak, kapsel dedykowany piwu, z Madrytu
    Kolor - ciemnobrązowy, klarowny
    Piana - beżowa, średniowysoka i średniotrwała
    Zapach - delikatny karmelowy
    Gaz - okey
    Smak - kawowy, lekko karmelowy i czekoladowe, mało słodkie, palone nuty, minimalna goryczka,
    Smaczne lekkie ciemne piwo.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1490 (873 opisane na forum ) 773 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Piwosz306
      Senior
      • 10-2007
      • 214

      #3
      Mahou Negra Cerveza especial alk.5,5%
      Gęsta, pięknie pachnąca kawowa pianka, kolor ciemno-czerowno-rubinowy. Dobrze nagazowane, mocno kawowe ale nie gorzkie, minimalnie kwaskowe. Piana długo się utrzymuje, Hiszpanie pokazali że oprócz jasnych sikaczy potrafią robić fantastyczne niezobowiązujące ciemne piwo. Do tego ładna butelka, złotko na szyjce ale nie z tych wkurzających przyklejających się do wlotu butli, sygnowany kapsel. Stawiam 5
      Do tego mam dużo ładniejsze zdjęcie ;p - piwo piłem na Wyspach Kanaryjskich W oddali widać horyzont na błękitnym morzu
      Last edited by sibarh; 26-01-2013, 18:38.

      Comment

      • grochal122
        Senior
        • 03-2009
        • 102

        #4
        Mnie jakoś to piwo nie powaliło na kolana,może dlatego,ze piłem je w całkiem odmiennym klimacie.Piana była owszem wysoka,ale po minucie został jedynie 3 mm kożuszek.Zapach słodowo-czekoladowy,w smaku dość wyrazna kwaskowość połączona z delikatną goryczką.Z czasem pojawia karmelowa słodycz,która bardzo długo utrzymuje się w posmaku.Na ściankach szkła nie pozostaje nawet odrobina piany.Wysycenie wysokie.Może smakowałoby lepiej w cieplejszym klimacie Aha,nowe opakowanie wygląda tak:
        Attached Files

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Kupione w markecie hiszpańskiej sieci Cayetano za 0,75€.

          Pite 13 stycznia 2013 r.

          Kolor: Ciemny brąz, pod światło piękna głęboka czerwień.
          Piana: Niska, beżowawa, szybko znika do marnych resztek, niemal nie osiada na ściankach.
          Zapach: Dość silny. czuć karmel, ciemne słody, orzechy, owoce, czerwone wino i alkohol (co dziwne, zważywszy niski zapewne ekstrakt). Całość dość przyjemna.
          Smak: Początkowo treściwy, złożony, z lekką palonością, leciutko kwaskowaty, wytrawny. Po pierwszych łykach i lekkim ogrzaniu całość staje się jednak zbyt wodnista i zbyt kwaskowata od ciemnych słodów.
          Opakowanie: Jak na zdjęciu grochala122.
          Uwaga: Nic specjalnego, po prostu hiszpańska średnia.

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            pite dzisiaj z butelki w plenerze weszlo całkiem przyjemnie, spora palonosc, sa tez zytnie nutki, calkiem smaczne i dosc wytrawne piwo, zdecydowanie do powtorki.
            LP

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #7
              Kolor: Ciemny brąz, nieprzejrzysty.
              Piana: Kremowa, średnio obfita, niezbyt gęsta, niezbyt trwała. Opada do dziurawego kożucha oblepiając szkło.
              Zapach: Słodowość, lekki karmel, suszone śliwki, lekka paloność.
              Smak: Treściwość średnio niska. Lekka słodowość, lekki karmel, suszone śliwki i odrobina paloności. Goryczka niska.
              Wysycenie: Średnie.
              Ogółem: Niezłe. Brakuje trochę treściwości.
              BeerFreak.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎