Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

stosowanie pompy pralkowej w instalacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • duzymis
    Junior
    • 12-2006
    • 19

    stosowanie pompy pralkowej w instalacji

    Witam
    Poprzednio pytałem o doświadczenia szanownych kolegów w zakresie średnic rur a w tym wątku chciałem zapytać o stosowanie w instalacji mikro(nano)browarniczej pompy od pralki. Wiem z kilku wątków, że niektórzy stosują tego typu elementy. Ja również zdecydowałem się na to rozwiązanie z przyczyn wiadomych . Moja instalacja jednak ma budowę pionową i w związku z tym pompa będzie musiała pompować brzeczkę na przewyższenie ok 1 - 1,5m. Czy ktoś może ma doświadczenia w tym kierunku? Z tego co wiem pralki pozwalają na przewyższenia ok 70-90cm ale przy dużej średnicy węża i dużej wydajności. I ostatnie pytanie - jak robiliście połączenia wlotu/wylotu pompy z instalacją tzn połączenie plastikowych końcówek ok.20 i 30mm z instalacją miedzianą lub nierdzewką.

    Przepraszam za taki elaborat ale tak mi się napisało

    ps. ponawiam zachętę - jeśli macie instalacje to może warto się pochwalić, na razie jest to rozrzucone po wielu wątkach a z dyskusji można domyślić się, że więcej osób posiada niż się chwali

    ps2. obiecuję, że to przedostatnia zachęta
    W zasadzie to wychodzi, że wiem niewiele
  • maaciej6
    Senior
    • 04-2007
    • 219

    #2
    Widać, że nikt nie używa pompek.
    Znalazłem takie coś http://allegro.pl/item306263345_pomp...ka_.html#photo Ciekawe jak by się spisywało w naszej branży ?
    "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

    Wolsztyński Browar Domowy M & P

    Comment

    • Makaron
      Senior
      • 08-2003
      • 2107

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaciej6 Wyświetlenie odpowiedzi
      Widać, że nikt nie używa pompek.
      Znalazłem takie coś http://allegro.pl/item306263345_pomp...ka_.html#photo Ciekawe jak by się spisywało w naszej branży ?
      Moze i sie naaje pod warunkiem, ze wytrzyma wysokie temperatury
      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

      Comment

      • duzymis
        Junior
        • 12-2006
        • 19

        #4
        Widzę, że się cośkolwiek ruszyło
        Ta pompa z allegro wygląda jak typowa pompa zanurzeniowa, wydaje mi się, że powinna działać na tej samej zasadzie jak pralkowa tylko tyle, że nie ma króćca wlotowego. I tak jak zauważył poprzednik - nie wiadomo jak z temperaturą. Ja zakupiłem pralkową marki ardo za 26 zł . Ma wydajność 20 L/min. i podobnie jak ta z allegro teoretycznie 15 min. pracy i 45 min. odpoczynku. Jak będzie miała jakieś problemy to zrobię jakieś chłodzenie. Na razie doświadczeń brak - jak będą to się podzielę.

        pozdro
        W zasadzie to wychodzi, że wiem niewiele

        Comment

        • maaciej6
          Senior
          • 04-2007
          • 219

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
          Moze i sie naaje pod warunkiem, ze wytrzyma wysokie temperatury
          Zadałem gosciowi pytanko czy można pompować wrzątek, ale jeszcze nic nie odpisał. Chciałbym wyparzać tą pompkę, a służyłaby tylko do przepompowania nachmielonej brzeczki z gara do fermentorów. Dezynfekowałbym ją w pirosiarczynie.
          "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

          Wolsztyński Browar Domowy M & P

          Comment

          • maaciej6
            Senior
            • 04-2007
            • 219

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duzymis Wyświetlenie odpowiedzi
            Widzę, że się cośkolwiek ruszyło
            Ta pompa z allegro wygląda jak typowa pompa zanurzeniowa, wydaje mi się, że powinna działać na tej samej zasadzie jak pralkowa tylko tyle, że nie ma króćca wlotowego. I tak jak zauważył poprzednik - nie wiadomo jak z temperaturą. Ja zakupiłem pralkową marki ardo za 26 zł . Ma wydajność 20 L/min. i podobnie jak ta z allegro teoretycznie 15 min. pracy i 45 min. odpoczynku. Jak będzie miała jakieś problemy to zrobię jakieś chłodzenie. Na razie doświadczeń brak - jak będą to się podzielę.

            pozdro
            Rób jak najszybciej testy duzymisiu i opisz co zauważyłeś
            "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

            Wolsztyński Browar Domowy M & P

            Comment

            • robol
              Junior
              • 04-2006
              • 4

              #7
              Witam

              A używa ktoś takiej pompki ;




              Pozdrawiam

              Comment

              • duzymis
                Junior
                • 12-2006
                • 19

                #8
                czołem
                Bardzo ciekawa rzecz. Tylko trzeba by dobrać odpowiedni silnik (wiertarka to raczej na krótki dystans) i byłaby nawet znakomita pompa do spożywki. I jeszcze zakańczana gwintami Myślę, że to dobra rzecz. Nie używałem więc tylko mówię z oglądu Jak będzie więcej funduszy to może warto będzie spróbować.

                pozdro
                W zasadzie to wychodzi, że wiem niewiele

                Comment

                • maaciej6
                  Senior
                  • 04-2007
                  • 219

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robol Wyświetlenie odpowiedzi
                  Niezła pompka za rozsądną cenę. Myśle, że taka pompka z napędem wiertarki sprawdziłaby się znakomicie, W BA jest podobna z silnikiem, ale cena powalająca.
                  "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

                  Wolsztyński Browar Domowy M & P

                  Comment

                  • zdkoski
                    Junior
                    • 07-2007
                    • 6

                    #10
                    Widać, że nikt nie używa pompek.


                    Ja używam i to z powodzeniem (9warek)do zacierania w powieszonym worku zaciernym, wykonanym w UE-sam uszyłem z materiału pardwa, jeśli nie pokręciłem nazwy, polecam białą, kremowa tak spuchła, że filtracja po wynurzeniu ustała. Teraz to i pszeniczne bez kłopotu.- pompa wymusza cyrkulację wewnątrz worka w sposób ciągły (1,5godziny), 15cm różnicy poziomów, gar nie przerobiony. Zmieniłem tylko wentylator, bo się grzała. Od jakiej pralki to ja nie wiem, dawno temu kupiłem na wyprzedaży. Nie mam cyfrówki i nie ma zdjęć :-(. Ale będę miał....Worek podwieszony na lince pod okapem, zapięty na obręczy -fragment z uszami z niedzewnego garnka. Po wynurzeniu bez kłopotu wysładzanie. Gotowanie bez przelewania. Całość mam wrażenie, trwa krócej. W czasie zacierania, worek leży na 4 dyszach wypływu z pompy. Obieg zamknięty.
                    Ale namotałem...;-).

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10737

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdkoski Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale namotałem...;-).
                      mało powiedziane
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • zdkoski
                        Junior
                        • 07-2007
                        • 6

                        #12
                        Zbyt obudowana dlatego ograniczenie czasu pracy...

                        Comment

                        • hasintus
                          Senior
                          • 07-2006
                          • 850

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdkoski Wyświetlenie odpowiedzi
                          Widać, że nikt nie używa pompek.


                          Ja używam i to z powodzeniem (9warek)do zacierania w powieszonym worku zaciernym, wykonanym w UE-sam uszyłem z materiału pardwa, jeśli nie pokręciłem nazwy, polecam białą, kremowa tak spuchła, że filtracja po wynurzeniu ustała. Teraz to i pszeniczne bez kłopotu.- pompa wymusza cyrkulację wewnątrz worka w sposób ciągły (1,5godziny), 15cm różnicy poziomów, gar nie przerobiony. Zmieniłem tylko wentylator, bo się grzała. Od jakiej pralki to ja nie wiem, dawno temu kupiłem na wyprzedaży. Nie mam cyfrówki i nie ma zdjęć :-(. Ale będę miał....Worek podwieszony na lince pod okapem, zapięty na obręczy -fragment z uszami z niedzewnego garnka. Po wynurzeniu bez kłopotu wysładzanie. Gotowanie bez przelewania. Całość mam wrażenie, trwa krócej. W czasie zacierania, worek leży na 4 dyszach wypływu z pompy. Obieg zamknięty.
                          Ale namotałem...;-).
                          wypiłem tylko 1 piwo a już mam problem z czytaniem ze zrozumieniem
                          Chyba czas przestać pić

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
                            wypiłem tylko 1 piwo a już mam problem z czytaniem ze zrozumieniem
                            Chyba czas przestać pić

                            Od rana pijesz?

                            Bez zdjęcia to ja też nie zakumam o co chodzi
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • hasintus
                              Senior
                              • 07-2006
                              • 850

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              Od rana pijesz?
                              Było po 13.00

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎