Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Du Mont Blanc, La Blanche

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    Du Mont Blanc, La Blanche

    Udało się Francuzom zrobić całkiem fajne pszeniczne piwo, szkoda że zapomnieli zrobić do niego piany
    Ale cóż, trudno może innym razem. Samo piwo bardzo fajne. Leciutkie, orzeźwiające o wyraźnie owocowym charakterze.
    Informacje na butelce mówią, że piwo warzone jest na wodzie pochodzącej z lodowców Mont Blanc a konkretnie ze źródła l'Enchapleuze - 2074 m npm. W składzie słód jęczmienny, pszenica, kolendra i skórki curacao.

    Alk. 4,7% vol.
    Opakowanie: butelka 0,33 z firmowym kapselkiem.
    Cena 2,22 EUR
    Attached Files
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Kolega bawiąc we Francji zrobił mi miłą niespodziankę i przywiózł w prezencie to piwo. O cenie nie chciał się wypowiadać ale sądzę, że skoro Kony 2,5 roku temu płacił za 0,3 l 2,22 €, to darowana mi wielka butla 0,75 l spokojnie kosztowała 5 €. Jest dość oryginalna gdyż choć zamknięta firmowym kapslem, ma też plastikową "porcelankę". Widocznie dla tych co nie dadzą rady całej zawartości spożyć na jeden raz. A poza tym butelka ma bardzo ciekawy kształt szyjki i etykietę - idzie na półkę do kolekcji.
    Piwo jest barwy słomkowo - blado - żółtej, całkiem mętne jak na pszenicę przystało. Piana praktycznie nie istnieje, w czasie nalewania nawet rokowała nadzieje, ale już w 10 sekund później nawet najmniejszy ślad po niej nie pozostał. Nie zdążyłem nawet fotki zrobić.
    Zapach bardzo ładny, wyraźne banany i lekka kwiatowość. W smaku także typowa pszeniczna bananowość, poparta świeżą orzeźwiającą nutą owocową. Trochę brakuje goździków, bo była by pełnia doznań.
    Piwo jest lekkie i przyjemne w piciu, nie epatuje alkoholem ani zbytnim wysyceniem. Butla 0,75 l "poszła" mi szybciej niż niejedna 0,5 l. Chętnie powtórzę jeśli będzie okazja.
    Na kontrze informacje o browarze ale ni w ząb nie znam francuskiego i nie wiem która to nazwa, a która siedziba. Napisano Brasserie: 1460 av. de la Motte - Servolex, 73000 Chambéry. Data przydatności też tajemnicza: 24 AOU 11. Z niemieckiego August to sierpień ale czy i tu o to chodzi? Bo trochę długo by to było...

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      I jeszcze fotka piwa i butelki 0,75 l.
      Attached Files

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Na kontrze informacje o browarze ale ni w ząb nie znam francuskiego i nie wiem która to nazwa, a która siedziba. Napisano Brasserie: 1460 av. de la Motte - Servolex, 73000 Chambéry.
        To wyłącznie adres.
        Data przydatności też tajemnicza: 24 AOU 11. Z niemieckiego August to sierpień ale czy i tu o to chodzi? Bo trochę długo by to było...
        Août to po francusku sierpień.

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Butelka z porcelanką, ale co robi na dole ten kapsel?? Też był dołączony?

          Comment

          • Tapir
            Senior
            • 10-2009
            • 730

            #6
            Wystarczy przeczytać:
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
            Jest dość oryginalna gdyż choć zamknięta firmowym kapslem, ma też plastikową "porcelankę". Widocznie dla tych co nie dadzą rady całej zawartości spożyć na jeden raz.
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • Snus
              Senior
              • 03-2008
              • 128

              #7
              Blanche.
              Najlepsze piwo francuskie jakie piłem. Z tego co zauważyłem dostępne tylko w wysokich Alpach.
              Za 0,75l z kapslem + korek - około 2,70EUR
              Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎