Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Praga, Táborská 389/49, Bašta - Sousedský pivovar U Bansethů

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    Czechy, Praga, Táborská 389/49, Bašta - Sousedský pivovar U Bansethů

    Będąc w Pradze 15.II odwiedziliśmy tutejszy najnowszy browarek. Mieści się w dzielnicy Nusle, dojazd tramwajem 18, trzeba wysiąść na pierwszym przystanku po skręcie w ul. Táborską i dojść 100 m w górę. Od razu po wejściu uderza niesamowity, piękny, chlebowy zapach warzonego piwa. Kadzie widać zaraz po prawej stronie od wejścia, za barem. Pomieszczenie dla gości nie jest zbyt obszerne i mieści raptem kilka mniejszych i większych stołów. Goście miejscowi, widać że z sąsiedztwa (jak nazwa wskazuje), można poczuć czeski klimat o co trudno w pełnych angielskiego lub niemieckiego gwaru minibrowarach w centrum. Piwa noszą nazwę Bašta od nazwiska właściciela a zarazem piwowara. Tego dnia można było spróbować světlý ležák 12% Blg i polotmavý 13 Blg. Najpierw jasne. Kufle z piwem zwieńczone piękną czapą sztywnej piany, intensywny zapach, mętny złoty kolor a smak...Niebo w gębie! Wyrazisty, słodowo - owocowy bukiet a po chwili goryczka pozostająca na podniebieniu. Nic lepszego nie trzeba! Męskiej większości naszej grupy opróżnienie kufla zabrało kilka minut i już piliśmy następne. Potem półciemna trzynastka. I tu z mojej strony rozczarowanie. Piana znikła dość szybko, zbyt słodkie, klarowne, jakby ktoś przez pomyłkę podłączył beczkę ciemnego Kozel'a. Może dlatego nie miało wzięcia - wokoło wszyscy miejscowi pili jasne.
    Jadłospis niezbyt długi ale za to prawdziwe czeskie dania w umiarkowanych cenach. Polecam świetną, gęstą dršťkovou polévku (flaki).
    Piwo można też kupić w butelkach 0,5 l z ceramicznym zamknięciem za 40 kč (kuflowe 25 kč) z własną etykietą. Są też podstawki. Można kupić firmowe kufle, szklanki i pokale (0,3 l - 55 kč, 0,5 l - 66 kč).
    Browarek wart odwiedzenia. Ja to zrobię ponownie na pewno. Choćby po to by zweryfikować jeszcze raz półciemną 13 i spróbować warzonego tu także pszeniczniaka i jasnej 15, których w tym momencie nie było.
  • Jurandofil
    Senior
    • 10-2007
    • 976

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
    trzeba wysiąść na pierwszym przystanku po skręcie w ul. Táborską i dojść 100 m w górę
    Wystarczy po wyjściu z tramwaju wyczulić nos na odpowiedni zapach! Z budynku, w którym jest minipivovar, z małych piwnicznych okienek, bije... coś niesamowitego. Zazdroszczę mieszkańcom okolicznych bloków oraz urzędnikom pracującym naprzeciwko w gmachu Mestskeho Uradu.
    Uwaga! Zaglądając na stronę http://www.ubansethu.cz można znaleźć informację o lanym Pilznerze. Rzeczywiście, knajpa OBOK minipivovaru, pierwotny obszar działania Pana Basty, leje ten trunek.
    Także zapraszam do odpowiednich drzwi na pivo Basta!
    Last edited by ART; 27-02-2008, 12:31. Powód: poprawione cytowanie
    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #3
      Będąc w Wielkanoc w Pradze nie mogliśmy odmówić sobie ponownej wizyty w browarku. Na pierwszy ogień zamówiliśmy półciemną 13-kę by zweryfikować nie do końca pozytywne wrażenia z wizyty sprzed miesiąca. I tu ogromna niespodzianka na plus! To było jakby inne piwo! Kolor ciemnobrązowy, mętne, nieprzejrzyste. Smak idealny, wyczuwalny wyraźny bukiet kwiatowy, przy pozostającej na podniebieniu nucie chmielowej goryczki. Może moja teza o przypadkowym podłączeniu beczki Kozel'a była prawdziwa? Ale cóż, to minibrowar, różnice poszczególnych warek mogą być widoczne. Druga niespodzianka to piwo pszeniczne, którego poprzednio nie było. Podawane w pokalach 0,33 l miało dość ciemną jak na pszeniczniaka bursztynową barwę jednak smak słodu pszenicznego był bardzo wyraźny choć z lekką słodyczą. Dla odmiany, trzecie dostępne piwo - jasna 12-ka, smakowała poprzednim razem rewelacyjnie a teraz była jakby mniej treściwa, ze słabszym owocowym posmakiem ale jak najbardziej na mocną 4 zasługiwała. Ciekawe co nas zaskoczy u Bansethů następnym razem?

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        No czas powrócić do życia.
        Może zacznę od opisu tego lokalu/browaru bo mam zupełnie inne wrażenia co do tego miejsca.
        Odwiedziliśmy ten lokal w czasie Świąt Wielkanocnych -
        a) obsługa fatalna, pani kelnerak na każdym kroku dawała nam odczuć, że jesteśmy niemile widziani
        b) Igor sobie grzecznie chodził, nie był zanadto głośny a i tak właściciel (?) na takiego wyglądał i siedział przy taki specjalnym stoliku zaczął się ciągle do nas przywalać, że dziecko chodzi, że powinno siedziec i być całkiem cicho. I robił to w chamskiej formie przeklinając i krzycząc na naszego syna. No cóż czterolatek nie usiedzi długo więc opuściliśmy ten lokal jak najszybciej
        c) piwo może nie fatalne ale i zachwytów nie rozumiem - cięzko wchodziło i było jakby rozwodnione - trochę jak zlewki.
        d) wydtrój tej knajpy nie przypomina sąsiędzkiej gosapody, jest ot typowym lokalem w drewnie jakich tysiące wszędzie.

        Ogólnie nie mam zamiaru tam wracać
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12201

          #5
          Ja nie bylbym tak krytyczny, choc piwo specjalnie mnie zachwycilo. Ogolnie jeszcze wszystko w fazie rozruchu. Uchwycilem moment jak pani malowala na scianie zawolanie piwowarow "Dej Buh setsti", wiec miejmy nadzieje, ze bedzie lepiej Jak na minibrowar w Pradze ceny przyzwoite do 30 kc
          Attached Files

          Comment

          • Jurandofil
            Senior
            • 10-2007
            • 976

            #6
            Krótką relację jednego z kolegów, który był ze mną w tym ciekawym miejscu możecie zobaczyć pod adresem http://pl.youtube.com/watch?v=FQwHEGOJHZA
            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

            Comment

            • peixe
              Senior
              • 03-2008
              • 115

              #7
              Udawszy sie tam, podczas ostatniego dlugoweekendowego pobytu w pieknym miescie Praha. Skosztowalem kwasnicowego oraz polotmavego i byly to zdecydowanie najzacniejsze pozycje poiwowarskie podczas naszej wizyty. Nie wiem Zythum, co zrobiles obsludze, ze tak okrutnie cie potraktowano. Nas do dalszego kosztowania specjalow browaru Basta zachecala caly czas urocza kelnerka. Reasumujac, wrazenia bardzo, bardzo i niechybnie nawiedze ow przybytek nastepnym razem, jako i caly district Nusle.
              Last edited by peixe; 12-05-2008, 20:34.

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                Może po prostu nie lubią dzieci?
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Podczas mojej wizyty były dostępne: 12 jasne, 12 polotmave, 12 pszeniczne i jeszcze jakieś specjalne którego jednak już nie zdążyłem spróbować bo zostałem zaciągnięty przez jednego ze stamgastów na kontynuację piwnego posiedzenia do Klokocnika

                  Wszystkie piwa naprawdę bardzo dobre, a jasne i pszeniczne wręcz wyśmienite. W broszurce browar zapowiada nowe gatunki: Ciemną 13, Jasną 15, Miodowe oraz Rauchbiera. Niedługo trzeba będzie to sprawdzić...
                  Attached Files
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • bastion
                    PremiumUżytkownik
                    • 10-2006
                    • 1117

                    #10
                    Przy ostatnim przejeździe przez Prage trzeba było zaglądnąć do Baszty, aby skonfrontować naocznie tak różne oceny co do lokalu i piwa.
                    Lokal ma swoją atmosferę, chociaż troche tam ciasno, siedzi się jakby w korytarzu. Na dole są również jakieś sale, bo właśnie w tym dniu była tam jakaś zamknięta impreza na którą dwoje chłopa taszczyło na wielkiej patelni, chyba połówkę świniaka.
                    Dostepne były trzy rodzaje miejscowego piwa.
                    Svetla 12*, polotmava 12*, i special 15*.
                    Dwa pierwsze nie zrobiły na mnie wrażenia, były jakieś bez wyrazu, natomiast piętnastka była bardzo dobra, ciemnawy kolor, a smak troszkę mający w tle Maibocka, i co ważne nie czuć było alkoholu.
                    Ceny dwunastek - 28 Kc za 0,5l i 20 za 0,3 Natomiast special odpowiednio - 33 i 20 Kc.
                    Czynne codziennie oprócz Niedziel 11-24
                    Na obsługę nie było co narzekać, jak piwo zbliżało sie do dna kufla, już kelnerka była przy nas.
                    Lokal wart powtórzenia, ale raczej w mojej klasyfikacji ulubionych się nie znajdzie.

                    Comment

                    • Jurandofil
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 976

                      #11
                      Czechy 22-24.08.2008 - część IV

                      Po niepowodzeniu w knajpie Hrom do Police przybyliśmy tutaj, w południową część Pragi.
                      Spodziewałem się braku wolnych stolików, gwaru, piwnej atmosfery, a tymczasem po wejściu do środka... pusto.
                      Kelnerka siedzi przy jednym ze stołów i czyta gazetę. Jednakże wita nas z uśmiechem.
                      Usiedliśmy w ogródku z rewelacyjnie skrzypiącą drewnianą podłgą, w niszy budynków, więc beż żadnych widoków i zieleni, ale z przyjemnym chłodzącym wiaterkiem.
                      Na jednej ze ścian tablica z gatunkami piw - wszystko bez zmian od wizyty bastiona.
                      Zadowoleni widzimy jak zbliża się kelnerka.
                      Zamówiliśmy piwo i już nieźle głodni prosimy o jidelni listek.
                      - Kuchyn dnes nefunguje! Muzete objednat utopenci nebo hermelin v cibuli.


                      I znowu porażka! A zaczęło się tak przyjemnie...
                      Naszą wizytę w tym lokalu ograniczyliśmy do spróbowania wszysytkich gatunków. W przeciwnieństwie do bastiona 15 oceniłem najniżej, a co ciekawe nie svetla, ale polotmava 12 mnie zachwyciła.


                      Niestety piwo w wersji butelkowej "na wynos" nie było dostępne. Puste lehve czekały na napełnienie. Nie trafiliśmy najlepiej.
                      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                      Comment

                      • ex3704
                        Member
                        • 06-2006
                        • 35

                        #12
                        Sylwestrowa wizyta w Baszcie pozostawiła mieszane uczucia. Piwa - jak dla mnie rewelacja, stanowiły doskonałe zaleczenie piwnych nerwów skołatanych praską ofertą sklepową Były dostępne obie dwunastki i jasna 15.
                        Obsługa dziwaczna, pani miała wzrok nindży i snuła się, a nie podchodziła do stolików. Gdzieś tam czasami pałętał się jakiś młodzieniaszek zamiast niej - ten z kolei wyglądał na mocno rozchwianego emocjonalnie. Dziwnie. Jidelni listek fajny, ale tylko dla kogoś wybitnie gustującego w czeskiej kuchni. Podróżując z osobą, która z w/w toleruje w zasadzie smażeny syr i kilka zup (bez gulaszowej i drsztkowej), znalazłem się w niezłej kropce - w karcie same tłuściwo (choć mega tanio, jak na Pragę), żadnej zupy, żadnego syra. Po burzliwych paru minutach spędzonych nad - jak na złość - fantastycznym piwem, podszedłem do owego młodego człowieka i spytałem, czy mimo takiej a nie innej zawartości jidelnego listka nie znalazłby się smażeny syr i hranolki. No i się znalazł... Tylko że hranolki po prostu zimne. Za to żeberka wędzone "z rusztu" (tak naprawdę z wody) z chrzanem - bardzo zacne i ogromne. Dziwne to wszystko i mało budujące ogólnie. Widać, że knajpa balansuje na sinusoidzie jakości, nie tylko w zakresie piwnym, ale również kuchennym i obsługi.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #13
                          Ta "drsztkowa" polevka to co to za jedna?
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • bastion
                            PremiumUżytkownik
                            • 10-2006
                            • 1117

                            #14
                            Drstkova to flaczkowa. Tak, flaczkowa, bo klasyczne flaczki to drstki (czyt. drsztki), natomiast rozwodnione flaczki z symboliczną ilością takowych w talerzu to drstkova.
                            Nieco bardziej ostra, prawie czasem czerwona od papryki (chociaż nie zawsze) w odróżnieniu od robionej u nas.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              #15
                              Dzięki, nie natrafiliśmy chyba wcześniej na taką propozycję w menu różnych czeskich knajpek. Inną rzeczą jest że może w Pradze jest to popularna zupencja, ale Pragę ciągle sobie zostawiamy na kiedyś jak będzie więcej czasu - bo jechać na 2-3 dni to barbarzyństwo
                              Last edited by ART; 10-01-2009, 14:14.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎