Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Beczka do fermentacji-ktoś używa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    Beczka do fermentacji-ktoś używa

    Jak w temacie.Chodzi mi o fermentację w czymś dużo większym niż 33 litry ale nie zrobionym z blachy.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<
  • huanghua
    Senior
    • 10-2005
    • 1910

    #2
    Shlangbaum zakupił drzewiej wielgaśną, plastikową beczkę na allegro, ale z efektów organoleptycznych nie był zadowolony. Na forum coś o tym pisał.
    Z kolei mój znajomy fermentuje w takiej samej beczce i nie narzeka na dziwne posmaki.
    Reasumując. Należy dowiedzieć się, co wcześniej w takiej beczce było.
    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

    Comment

    • fidoangel
      Senior
      • 07-2005
      • 3489

      #3
      Też to pamiętałem i datego nie chcę eksperymentować.Chodzi mi o konkretny model/producenta/itd którego ktoś używa.Na pewno niektóre plastiki zawsze "pachną" czymś dziwnym i nie jest to zależne od tego czy coś w nich wcześniej było.
      Pamiętam czajnik bezprzewodowy w pracy,który nie stracił nigdy swoich plastikowych posmaków mimo wielokrotnego gotowania w nim wody.W końcu i tak wylądował w kuble.
      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

      Comment

      • kuczman
        Senior
        • 01-2008
        • 146

        #4
        Osobiscie majac dostep do sporej ilosci sprzetu jak i pewnego doswiadczenia we wszelkich dziedzinach majsterkowania mysle coraz powazniej o skonstruowaniu wszystkiego potrzebnego do warzenia z nierdzewki. Taki zbiornik to wrecz najlatwiejsza z konstrukcji. Owszem, nie najtansze rozwiazanie ale to strzal w dziesiatke i na wiele lat. Plus rozmiary, ksztalt, mozna dopasowac do wymogow pomieszczenia przeznaczonego na warzenie.

        Comment

        • naczelnik
          Senior
          • 08-2003
          • 1884

          #5
          Jeden gosc w Swidnicy chyba w czyms takim fermentuje. Podpytaj u zrodla.
          Nawiasem mowiac, to chyba naprawde sporo zalezy od tego, czy w tej beczce przechowywano kapuste, farbe, albo ocet...

          Generalnie, to te beczki maja szerokie grono odbiorcow-fermentatorow.
          Popieram domowe browary!

          Polakom gratulujemy naczelnika

          Zamykam browar.
          Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

          gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            PRawie wszyscy w czymś takim fermentują - mam na myśli 33-litrowe wiadra, produkowane do farb. Nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na plastikowe posmaki.

            Ja sprawiłem sobie 160-litrowe beczki po koncentratach spożywczych, z wszelkimi możliwymi atestami. Nie zauważyłem wpływu beczki na smak piwa.

            Comment

            • radekam
              Senior
              • 03-2006
              • 165

              #7
              F5. Odświeżam wątek.
              Używam od kilku lat beczek 60-cio litrowych. Takich niebieskich z czarnymi, ruchomymi rączkami i czarnym, zakręcanym deklem. Do kupienia w hurtowniach agd i sklepach ogrodniczych. Podobno są używane do kapusty i ogórków.
              Dekiel nie jest w 100% szczelny, ale to nie szkodzi. Na cichej zakręcam go po prostu na maxa i nie używam rurek fermentacyjnych. I jest wszystko OK.

              Cały czas, mimo wielokrotnego mycia, wyparzania, zalewnia cloroxem i pirosiarczynem ostro wali a nich plastikiem. Szczególnie jak je wypłuczę gorącą wodą. Zapach plastiku jest naprawdę upajający .

              Ale co najdziwniejsze piwko na tym nie cierpi. Żadnych obcych posmaków nie ma.

              Wczoraj (04-04-2009) widziałem podobne beczki (50 l) w sklepie ogrodniczym - 52 zł/szt.

              Acha. Jeden taki znajomy używa ich do robienia wina....które potem przez takie rurki puszcza. I też jest zadowolony.
              Last edited by radekam; 04-04-2009, 21:30.
              Powyższy post wyrażą osobiste poglądy autora i nie jest w żadnym wypadku nakłanianiem do przestępstwa w myśl art. 255 kk.
              W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
              W trakcie sporządzania niniejszego postu nie ucierpiało żadne zwierze, nie używano także organizmów modyfikowanych genetycznie.

              Comment

              • fidoangel
                Senior
                • 07-2005
                • 3489

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radekam Wyświetlenie odpowiedzi
                Cały czas, mimo wielokrotnego mycia, wyparzania, zalewnia cloroxem i pirosiarczynem ostro wali a nich plastikiem. Szczególnie jak je wypłuczę gorącą wodą. Zapach plastiku jest naprawdę upajający .

                Ale co najdziwniejsze piwko na tym nie cierpi. Żadnych obcych posmaków nie ma.
                I to jest ciekawostka dnia. Sam miałem doświadczenia z plastikowym zapachem w czajnikach ale woda w nich gotowana zawsze łapała ten zapach a co oczywiste też i takie posmaki. Mam też fermentor w którym gęstwa została przez całe lato . Po wielokrotnym użyciu ACE oraz wrzątku i tak nadaje się tylko do wybierania młóta po filtracji.
                Last edited by fidoangel; 05-04-2009, 13:39.
                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎