Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Legnica, Złotoryjska 45, CPN

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pik67
    Member
    • 06-2007
    • 30

    Legnica, Złotoryjska 45, CPN

    Szoook w Legnicy sklep z mega wyborem piw wszelakich począwszy od dawno nie widzianych bączków z Czarnkowa ( izerskie ,Walońskie ) po cąłą Łomżę z półlitrowym unikatem w postaci Łomży mocnej aż po Ciechany . nie wspomnę o piwach zagranicznych :Primator wszelkiej maści , Rohożec , Opat , piwa z ukrainy i wysp brytyjskich też widziałem . Adres Złotoryjska 45 a i tak fajnie się nazywa ...CPN co kolwiek to znaczy .
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Następnym razem utwórz proszę temat zgodnie z zasadami działu.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Przejeżdżając przez Legnicę chciałem zweryfikować sklep i to czy wytrzymał tyle czasu oferując dobre pivko, no i wyszedłem z kilkunastoma butelkami
      Pełny wybór Fortuny, sporo GABa, niemal cała Witnica, Bosman Specjal i Full czyli w sam raz miejsce na uzupełnienie oferty "moich" krakowskich źródełek Z niepasterów tylko Żywe. Pojedynczych egzemplarzy nie wymieniam.
      Zagranica - Obołonie, pełny zakres Primatora (włącznie z Tatranskym Zamokiem), Rahozce, a nawet Zubr Premium (również w 1,5 l PETach!!), którego nie znalazłem w Czechach będąc przez weekend w okolicach Cieszyna i sporo innych, bardziej zachodnioeurpejskich.

      PS: sklep musi jednak walczyć o każdą klientelę, w ofercie mają też różnego rodzaju nalewki-baryłki miodowo wiśniowe

      Comment

      • pik67
        Member
        • 06-2007
        • 30

        #4
        CPN

        Wczoraj odwiedziłem po długiej przerwie ten zacny przybytek ,nie tylko zacny z faktu
        że edukuje nalewkowe społeczeństwo które jak zaobserwowałem stojąc grzecznie w kolejce ma wyliczone pieniążki i mówi proszę , dziękuję, głęboko się kłania ale także z podziwem patrzy na świadomych piwoszy którzy mogą tutaj zaspokoić Swoje wysublimowane pragnienia.
        Zastałem całą Fortunę ,Ciechana a nawet Janów w wersji premium . Z zagranicy Oczywiście Wszystkie piwa z Primatora oraz Svijany w doskonałym wyborze i Karkonosz a nawet były Jurandy jak się dowiedziałem z etykiety i od uroczego sprzedającego , piwo czeskiego pochodzenia zrobione dla Barlana który jest właścicielem marki.

        Comment

        • Baard
          Senior
          • 01-2010
          • 316

          #5
          Odwiedziłem ten szlachetny sklepik w sobotę 6 lutego. Wybór polskich regionalnych piwek zmniejszył się w porównaniu do tego jaki opisywali koledzy. Z Ciechana pozostały tylko Stout i Porter. Czarnkowa nie było w ogóle. Z Witnicy też nic nie rzuciło mi się w oczy. Mimo tych niedoborów i tak kilkanaście butli zakupiłem. Była więc cała Fortuna i kilka pojedyńczych egzemplarzy innych browarów np. Starodawne z Konstancina czy Fuhrmann z Połczyna. Duży wybór piw czeskich t.j. Primatory, Krakonos i wiele innych. Do dziś promocja na Krakonos Specjal, dwa za 5 zł (termin ważności). Jeszcze tam wrócę mimo 50 km odległości od mojego miasta.

          Comment

          • andszcz
            Senior
            • 07-2008
            • 310

            #6
            Ciechan Wyborny bywa okazjonalnie i znika zaraz po dostawie Lubuskie o wiele rzadziej, ponieważ kosztuje tu ok. 3,3 - 3,5 a w pobliskim PiP - 1,99! Wiadomo więc kto ma większy utarg na tym piwie. Podobna sytuacja jest z produktami Fortuny.
            Czarnkowa dawno nie widziałem, ale nie dziwię się - w Realu długo był po 1,45 (niedawno chyba 2,19!), w PiP chyba 1,99. W CPN już nie pamiętam, ale znacznie droższy.

            Generalnie wybór piw jest tu (jak na Legnicę) olbrzymi
            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

            Comment

            • pik67
              Member
              • 06-2007
              • 30

              #7
              TAK się składa że też tam wczoraj byłem i jak zwykle piwo nabyłem.
              Generalnie wygląda na to że łatwiej jest pozyskać ciekawe piwa zagraniczne
              ( holba , Rohożec , swijany ,primator , kaizer ,bernard ) niż polskie piwa alternatywne
              które występują np w realu w dziiiwnych cenach np. Czarnków sam sobie gola strzelił sprzedając swoje piwo po 1,49 i nagle w sklepach piwnych przestał istnieć (we Wrocławiu też ). Dostrzegłem jednak wczoraj cały asortyment Ciechana a Lubuskie było w butelce bezzwrotnej , może stąd ta cena bo w PiPie jest w but. zwrotnej. Chwali się że mogę tu kupić stale całego Ambera i to taniej niż w Tesco (4,99 ) realu czy carefourze. Widziałem JAKO i coś z Kormorana .Zresztą sklep jest trochę ciasny jak na asortyment który posiada.

              Masz racje wybór piw jest ogromny.
              Pozdrawiam

              Comment

              • andszcz
                Senior
                • 07-2008
                • 310

                #8
                Wiesz, zagranicznych widziałem tu b. dużo, ale że jestem "piwnym patriotą" prawie ich nie pijam (choć nie twierdzę, że są złe - przeciwnie).
                Byłem wczoraj w realu - Czarnków (czerwony i zielony po 1,89).

                Pozdrowienia dla wszystkich klientów Centrali Paliw Naftowych
                Last edited by andszcz; 21-05-2010, 09:53.
                "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                Comment

                • pik67
                  Member
                  • 06-2007
                  • 30

                  #9
                  w niemieckim Realu polski Czarnków w dobrej cenie ... natomiast w CPN-ie Witnica w natarciu .Nowe smaki i nowe etykiety począwszy od zadziwiająco dobrego Lubusza poprzez Lubuskie Naturalne do Miodowego i Wiśniowego ! Jest w czym Wybierać





                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wiesz, zagranicznych widziałem tu b. dużo, ale że jestem "piwnym patriotą" prawie ich nie pijam (choć nie twierdzę, że są złe - przeciwnie).
                  Byłem wczoraj w realu - Czarnków (czerwony i zielony po 1,89).

                  Pozdrowienia dla wszystkich klientów Centrali Paliw Naftowych

                  Comment

                  • andszcz
                    Senior
                    • 07-2008
                    • 310

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pik67 Wyświetlenie odpowiedzi
                    w niemieckim Realu polski Czarnków w dobrej cenie ... natomiast w CPN-ie Witnica w natarciu .Nowe smaki i nowe etykiety począwszy od zadziwiająco dobrego Lubusza poprzez Lubuskie Naturalne do Miodowego i Wiśniowego ! Jest w czym Wybierać
                    No to się wybierz do Piotra i Pawła, tam Celtyckie, Miodowe, Naturalne, Lubuskie są co najmniej od jakiś dwóch miesięcy!
                    A w lubińskim CPNie przy ul. Sowiej na "legalu" (u nas się boją) kupisz lubuskiego Zagłębiaka!
                    "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Proszę się skupić na temacie.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • Baard
                        Senior
                        • 01-2010
                        • 316

                        #12
                        Wpadłem wczoraj do tego sklepiku i jak zwykle parę nowych piwek jest. Cerna Hora, Tas i Pater, Pilsweiser Bock. Wróciły Ciechany ale bez Portera. Największym zaskoczeniem był Żubr Ciemnozłoty jednak kasy już na niego nie starczyło.

                        Comment

                        • jakub_kubek
                          Member
                          • 12-2012
                          • 74

                          #13
                          Ten sklep jeszcze istnieje ???

                          Comment

                          • andszcz
                            Senior
                            • 07-2008
                            • 310

                            #14
                            Tak, przynajmniej był w zeszłym tygodniu
                            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                            Comment

                            • pik67
                              Member
                              • 06-2007
                              • 30

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tak, przynajmniej był w zeszłym tygodniu
                              Wczoraj odwiedziłem ten zacny sklepik , który dzielnie stawia czoło legnickiemu Bimbrownictwu i znów pełen szacunek za asortyment zgromadzony na niewielkiej powierzchni. Ku mojemu zaskoczeniu znalazłem m.in niedostępne KRAKAUERY z Browaru Południe ... oraz PIWO z Browaru Widawa ( parowe , Kruk , Czarny Kur ) w bardzo przyzwoitych cenach . Czasami warto zajrzeć ,choćby z sentymentu ,gdyż z tego co wiem ten sklepik był pionierem piw niszowych na legnickim rynku. SZACUN

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎