Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

filtrator - czy to zadziała i "gdzie dostać"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomcio83
    Senior
    • 02-2006
    • 258

    filtrator - czy to zadziała i "gdzie dostać"

    Ostatnio chodzę po sklepach AGD i szukam czegoś, z czego mógłbym zrobić filtrator.

    Mój pomysł na filtrator: kosz/pojemnik w kształcie kadzi zaciernej, ale mniejszy, zrobiony z ... np. z metalowej siateczki (MESH) zamocowanej na metalowych listwach.

    Mam 2 pytania : Czy to może być dobry pomysł?

    Gdzie mógłbym znaleźć taką siateczkę lub od razu gotowy pojemnik.
    (ew. zamówić? ) Przyglądałem się sitkom do gotowania warzyw , lub makaronu.


    Niestety naczynia są za małe, a otwory w nich zbyt duże.

    Co mi radzicie?

    ew. inne pomysły.

    Generalnie szukam takiego patentu, żeby po filtracji brzeczka została od razu w garze do gotowania, a wysładzanie przeprowadzałbym dalej np. w fermentorze
    rowarek esoła
  • michalh
    Senior
    • 12-2002
    • 284

    #2
    Ja radzę pójść najkrótszą ścieżką - kupić kadź filtracyjną w sklepie internetowym lub zrobić sobie samemu ze zwykłego fermentora lub plastikowego wiadra (wystarczy wywiercić dziurki w dnie).

    Comment

    • tomcio83
      Senior
      • 02-2006
      • 258

      #3
      i... co dalej? zacierać w kadzi filtracyjnej włożonej do garnka?

      Bo sam patent: kadź filtracyjna (lub fermentor z dziurkami) wsadzona do fermentora z kranikiem, już przerabiałem
      rowarek esoła

      Comment

      • Marek-C
        Senior
        • 12-2005
        • 848

        #4
        Rurka rurka! Było tyle razy.

        Oplot z rurki do wody, włożyć do gara po zacieraniu i nie trzeba przelewać! Ew. keg i przerobić na stałe.

        Marek
        Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

        Comment

        • Tomek-Pasieka
          Senior
          • 10-2005
          • 197

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek-C Wyświetlenie odpowiedzi
          Rurka rurka! Było tyle razy.

          Oplot z rurki do wody, włożyć do gara po zacieraniu i nie trzeba przelewać! Ew. keg i przerobić na stałe.

          Marek
          Tak! Oplot z węża przyłączeniowego do wody... Poszukaj na forum. znajdziesz instrukcję
          (a niech stracę... tu masz zdjęcie) http://browar.biz/forum/showpost.php...&postcount=260

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎