Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem z kartą Wi Fi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biermann
    Senior
    • 09-2001
    • 2552

    Problem z kartą Wi Fi

    Może ktoś umiałby łopatologicznie opisać jak pokonać problem z WI Fi. System XP karta D-Link G630, siec ogólno dostępna bez zabezpieczeń, karta się łączy, moc sygnału znakomita, szybkośc połączenia 54 Mb/s, jakieś tam pliki są wysyłane a nic mi nie odbiera , przez co nie łączę sie wcale z internetem. Znajomy (z którego kompa teraz korzystam śmiga bez problemu) niestety on ma WiFi wbudowane i nadodatek Viste której się wcale nie łapię)
    "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
    Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
    Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
    Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
    Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Miałem podobnie, gdy kupiłem notebooka z już zainstalowanym Win2000 i SP4. Ni hu, hu nie łączył. Pod nowo zainstalowanym XP bez SP wsio OK. Jak postawiłem oba na nowo to wszystko działało jak trzeba. Nie wiem jednak w czym leżał problem, choć chętnie się dowiem, bo mieszałem w ustawieniach ile mogłem, by to wyczaić.
    U mnie karta PCIMCIA Comtrend/Gigabyte.
    Last edited by e-prezes; 09-03-2008, 13:11.

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
      jakieś tam pliki są wysyłane
      Czyli co konkretnie jest wysyłane? Widzisz cokolwiek w "otoczeniu sieciowym"/"moich miejscach sieciowych"?

      Swoją szosą, trzeba mieć Grande Cojones żeby robić wifi bez zabezpieczeń
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • biermann
        Senior
        • 09-2001
        • 2552

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
        Czyli co konkretnie jest wysyłane? Widzisz cokolwiek w "otoczeniu sieciowym"/"moich miejscach sieciowych"?

        Swoją szosą, trzeba mieć Grande Cojones żeby robić wifi bez zabezpieczeń
        Sieć jest w knajpie i jest dostępna dla klientów
        Natomiast odnośnie pierwszego. Po kliknięciu na ikonke połączenia sieciowego wyskoczyło oknao "Stan: Połączenie sieci bezprzewodowej"
        w zakładce ogólne
        od góry masz "połączenie" a w tym
        stan, sieć, szybkość (54Mb/s) siła sygnału
        poniżej jest "aktywność"
        tam są pakiety wysłane (liczba rosnie ) i pakiety odebrane (stale zero null 0)
        i doopa nie wiem co z tym począć
        "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
        Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
        Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
        Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
        Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #5
          O, to też z chęcią się dowiem o co chodzi. Ja ze swoim Netgear'em dwa dni walczyłem w domu zanim udało mi się go zmusić do działania z routerem Wi-Fi D-link'a właśnie. Natomiast za cholerę nie mogę ustawić laptopa Adeli z WinXP. Objawy są dokładnie takie same jak u Ciebie. Próbowałem już chyba wszystkiego i nie bangla. Zastanawiam się czy aby nie gryzie się z oprogramowaniem Ery. Tyle, że podpięty na sztywno do routera działa bez problemu.
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • underley
            Junior
            • 02-2007
            • 20

            #6
            A czy dostajesz adres IP? Jeśli tak, to jaki?
            Start > Uruchom > w pole Otwórz wpisz: command
            Otworzy się czarne okienko z linią komend.
            Wpisz: ipconfig /all
            Co się wyświetla?

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              Eeee, myślałem, że pod Linuksem...

              Ja miałem trochę jazd z kartą BCM 4318 - łączyła się, a za chwilę połączenie się zrywało. Pomogło zainstalowanie dedykowanych sterowników; winda uruchamia kartę WiFi z własnym sterownikiem "uniwersalnym"...
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • garfunkel
                Senior
                • 04-2005
                • 1068

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
                Sieć jest w knajpie i jest dostępna dla klientów
                Natomiast odnośnie pierwszego. Po kliknięciu na ikonke połączenia sieciowego wyskoczyło oknao "Stan: Połączenie sieci bezprzewodowej"
                w zakładce ogólne
                od góry masz "połączenie" a w tym
                stan, sieć, szybkość (54Mb/s) siła sygnału
                poniżej jest "aktywność"
                tam są pakiety wysłane (liczba rosnie ) i pakiety odebrane (stale zero null 0)
                i doopa nie wiem co z tym począć

                Hmm...trochę szukania po omacku, ale wyglada na to, że brakuje zgodności adresów mac...albo jednak jakieś hasło do tej sieci musi być wpisane? a potem zresetowane ustawienia? ja mam wbudowane wifi i vistę właśnie, ale nie zmienia mi to faktu, że czasami łączy wcale nie-automatycznie, ale po konfiguracjach - znaczy : jak napisałeś - wykrywa sieć, informuje, że dostępna, podaje parametry prędkości i ..nic więcej.. ..i wtedy konfiguracja ręczna z wpisywaniem hasła dostępu - nawet jak wolna sieć, jakoweś hasło mieć musi.

                Comment

                • biermann
                  Senior
                  • 09-2001
                  • 2552

                  #9
                  Dziękuję za wszystkie podpowiedzi... ja jednak wybrałem najłatwiejszą opcję. Kupiłem nową kartę i teraz net mi śmiga. Czyli okazało się, że to nie konfiguracja a wada karty.
                  Last edited by biermann; 16-03-2008, 13:08.
                  "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                  Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                  Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                  Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                  Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi... ja jednak wybrałem najłatwiejszą opcję. Kupiłem nową kartę i teraz net mi śmiga. Czyli okazało się, że to nie konfiguracja a wada karty.
                    nie noooooo zwykle jest to wada instalującego Ja na ten przykład poinstalowałem sobie dodatkową pamięć w taki sposób że otwarcie okna w pokoju i w związku z tym spadek temperatury pwodował samoresetowanie się komputera
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Makaron
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 2107

                      #11
                      Ach te nowe niezawodne technologie
                      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎