Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo o nucie brazylijsko-koreańskiej jakie składniki?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Plesniak
    Member
    • 07-2007
    • 38

    Piwo o nucie brazylijsko-koreańskiej jakie składniki?

    Witam
    Poszukuję pomocy. Z pewnych względów kolejna warka musi mieć związek tematyczny z Brazylią i Koreą - piwa które warzę sa zawsze związane tematycznie z jakimś wydarzeniem.

    Podstawą będzie ekstrakt słodowy 3,2 kg (niestety brak dużego garnka nie pozwala mi jeszcze na zacieranie ) chmiel w granulkach i drożdze + woda Myślałem ew. o ekstrakcie coopers pilzner - ze względu na dume narodową brzylijczyków Piwo Chopp (pilzner)
    Do tego chciałbym dodać składniki związane z brazylia i koreą.

    Z pomysłów które przyszły mi do głowy to orzechy brazylijskie (cynk z tych orzechów wzmaga działanie dehydrogenazy alkoholowej ), może być kawa,
    - ze składników koreańskich sezam, imbir, ew ryż

    Domyślam się że jest tu duzo eksperymentatorów. Czy jest możliwość normalnego połączenia tych składników żeby nie zrobić piwa które będzie trzeba wylać?
    Jak dodać ew. składniki (kawę zaparzyć i wlać na koniec, czy zmielić i wsypać do brzeczki?) Jak z innymi wymienionymi składnikami?
    Last edited by Plesniak; 12-03-2008, 11:02.
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    #2
    Niezłe masz pomysły , o kawie na forum było, wyszukiwarka się kłania.
    Głównie chodzi o zawarte w niej tłuszcze które załatwią pianę do zera, o orzechach i sezamie zapomnij, imbir i ryż można dodać.
    Podsumowując do dużych eksperymentów potrzebna jest duża wiedza (której ja również nie posiadam).
    Poszukałbym na twoim miejscu sprawdzonej receptury pasuącej do twojego założenia.

    Comment

    • Plesniak
      Member
      • 07-2007
      • 38

      #3
      Kawa i ryż wiem

      Już wiem jak z kawa i ryżem - a własciwe z płatkami ryżowymi sobie poradzić, bardziej potrzebuję pomocy czy zmieszanie tylu składników nie zrobi tortilli z jajkiem i majonezem efekt wiadomy. Jakie drożdze do pilznera bvyłyby najlepsze?
      Last edited by Plesniak; 12-03-2008, 11:23. Powód: dopisek

      Comment

      • Kieswy
        Member
        • 07-2006
        • 64

        #4
        Brazylijska erva mate?


        Swoją drogą chciałem zadać nieco mate w swojej warce, niestety nie znalazłem żadnej polskojęzycznej podpowiedzi...
        Oddam się za sękacz!

        Comment

        • mark33
          Idę po piwo do piwnicy.
          • 04-2005
          • 3283

          #5
          Z tego co czytałem na forum nie przypominam sobie aby ktoś łączył kawę z ryżem w jednym zasypie. Według mnie nie bardzo te składniki pasują do siebie ale jest to tylko moje prywatne odczucie. Próbował bym raczej ryż +imbir + słody lub kawa + imbir +słody ale to Twój projekt więc kombinuj.

          Comment

          • pivaria
            Senior
            • 03-2001
            • 1538

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kieswy Wyświetlenie odpowiedzi
            Brazylijska erva mate?
            Swoją drogą chciałem zadać nieco mate w swojej warce, niestety nie znalazłem żadnej polskojęzycznej podpowiedzi...
            Pierwszy raz spotykam się z pisownią ERVA MATE (znam erba mate - keczua).
            Kiedyś można ją było dostać w sklepach zielarskich - dziś może w zdrowej żywności poszukaj.
            PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
            www.pivaria.pl
            https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

            Comment

            • Plesniak
              Member
              • 07-2007
              • 38

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kieswy Wyświetlenie odpowiedzi
              Brazylijska erva mate?


              Swoją drogą chciałem zadać nieco mate w swojej warce, niestety nie znalazłem żadnej polskojęzycznej podpowiedzi...

              Pomysł z erva mate + ryż, ew zamiast ryżu imbir. Bede trzymał się tej wersji, nie ma co przesadzać

              Comment

              • pivaria
                Senior
                • 03-2001
                • 1538

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Plesniak Wyświetlenie odpowiedzi
                Już wiem jak z kawa i ryżem - a własciwe z płatkami ryżowymi sobie poradzić, bardziej potrzebuję pomocy czy zmieszanie tylu składników nie zrobi tortilli z jajkiem i majonezem efekt wiadomy. Jakie drożdze do pilznera bvyłyby najlepsze?
                plesniak - a popróbuj warzyć w rytmie salsy albo samby...
                Można też ponucić the girl from Ipanena...
                PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                www.pivaria.pl
                https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                Comment

                • Plesniak
                  Member
                  • 07-2007
                  • 38

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pivaria Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pierwszy raz spotykam się z pisownią ERVA MATE (znam erba mate - keczua).
                  Kiedyś można ją było dostać w sklepach zielarskich - dziś może w zdrowej żywności poszukaj.

                  Co do pisowni to powinno być Yerba mate - ale to chyba zalezy czy paragwaj, argentyna czy brazylia
                  Last edited by Plesniak; 12-03-2008, 11:43.

                  Comment

                  • pivaria
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 1538

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Plesniak Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co do pisowni to powinno być Yerba mate - ale to chyba zalezy czy paragwaj, argentyna czy brazylia
                    Raczej nie zależy: w prozie iberoamerykańskiej spotykałem zawsze Yerba Mate - bez względu na kraj pochodzenia autora - ale to może już tylko nazwa literacko-botaniczna, która wypierają regionalizmy.
                    Mimo wszystko prawidłowo to oczywiście Yerba mate.
                    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                    www.pivaria.pl
                    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                    Comment

                    • Kieswy
                      Member
                      • 07-2006
                      • 64

                      #11
                      Rzecz w tym, że specjalnie chciałem dać brazylijski akcent.
                      Oddam się za sękacz!

                      Comment

                      • Plesniak
                        Member
                        • 07-2007
                        • 38

                        #12
                        róznie bywa

                        w Kurytybie w restauracji piłem erva mate (w menu) - ale może dlatego że to była polska knajpa w której piło się żywiec i jadło pierogi ruskie - opisane jako tradycyjne polskie danie

                        Comment

                        • Plesniak
                          Member
                          • 07-2007
                          • 38

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kieswy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Rzecz w tym, że specjalnie chciałem dać brazylijski akcent.
                          Zagooglaj mateveza

                          Comment

                          • Kieswy
                            Member
                            • 07-2006
                            • 64

                            #14
                            A w temacie oryginalnego koreańskiego jadła... może takie zielone, sprasowane wodorosty?
                            Oddam się za sękacz!

                            Comment

                            • Plesniak
                              Member
                              • 07-2007
                              • 38

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kieswy Wyświetlenie odpowiedzi
                              A w temacie oryginalnego koreańskiego jadła... może takie zielone, sprasowane wodorosty?
                              Myślałem o tym - nori - krasnorosty

                              Yerba mate + wodorosty, a nie jakiś tam imbir i kawa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎