Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hofbräu Kaltenhausen, Edelweiss Weissbier Snowfresh

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    Hofbräu Kaltenhausen, Edelweiss Weissbier Snowfresh

    Jasny niefiltrowany pszeniczniak, alk. 5% obj., ekstrakt 12,3%, pasteryzowany, butelka 0,33.
    Kolor słomiany, piwo oczywiście mętne.
    Piana na początku całkiem okazała, zredukowała się niestety szybko do skromnego dywanika. Słabo jak na pszenicę.
    Zapach delikatny, drożdżowy z cytrusami, obok tego coś, co przypomina mi zapach cukierków śmietankowych
    Smak przyjemny, dominuje łagodna, bananowo - śmietankowa nuta (aromat nieco podobny do cukierków Werthers original - chyba za dużo słodyczy jem ostatnio ), na zakończenie bardzo delikatna cierpkość i niezbyt nachalna "apteczka" . Bardzo "łagodna" pszenica, ale przy tym na szczęście nie sprawiła wrażenia wodnistej.
    Opakowanie to jak dla mnie ekstraklasa - piękna butelka z wytłoczonymi szczytami, etykieta to raczej skromy dodatek do szkła. Na szyjce niewielka "banderolka" zachodząca na kapsel. Sam kapsel to twist-off, bez nadruku jeśli nie liczyć strzałek (z resztą widać na fotce). Plus za podanie kompletu informacji o piwie.
    Całkiem fajne piwo, kupione "U Joli" za 4,90.
    Attached Files
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Bardzo przyjemne piwo.
    Rzeczywiście jest coś łagodnie cytrusowego w zapachu. Ja właśnie w zapachu odkrywam tu pewną odległą "apteczność" - czuję ... syrop na gardło.
    Smak złożony (pszeniczne banany i goździki), całość łagodna. Zresztą przymiotnik "łagodny" można odmieniać tu na wszelkie sposoby.
    Tak więc - łagodnie polecam
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Orzeźwiające nuty owocowe powodują, że można je uznać je za kobiece piwo przyjemne piwko, dostępne również w Czechach w sieciach chyba Billi lub Alberta za ok. 25 Kc /butelka 0,33 l./

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Orzeźwiające nuty owocowe powodują, że można je uznać je za kobiece piwo przyjemne piwko, dostępne również w Czechach w sieciach chyba Billi lub Alberta za ok. 25 Kc /butelka 0,33 l./
        Na pewno bywa w sieci hypernova. Cena 25,90 Kc

        Ciekawe, orzeźwiające piwo z dodatkami.

        Kapsel mi się nie podoba
        MM961
        4:-)

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          W zapachu, może i syrop... mnie bardziej cukierki ziołowe. Pszeniczności jako takiej słabo wyraźnie zaznaczono. W smaku dość oryginalne z delikatną ziołową goryczką w tle. Jednocześnie łagodne i mimo wszystko pszeniczne. Dalekie od pszenic zza wschodu, dalekie od bawarskich a w sumie chyba najbliższe jakimś wynalazkom belgów.
          Bardzo gustownie zapakowane w butelkę 0,33 litra z tłoczeniami. Zmyliło mnie, bo po opakowaniu obstawiałem właśnie kraje beneluxu, nie Austrię
          W ceni 5,35 PLN może jeszcze powtórzę

          Comment

          • rad998
            Member
            • 12-2008
            • 52

            #6
            Piwo poprawne jednak w tej cenie można z powodzeniem kupic bardzo dobre piwo pszeniczne w butelce 0,5.
            Nie czuję w tym piwie jakiegos specjalnego aromatu czy smaku o którym poprzednicy wspominali. Jest może ciut ciut ziolowy posmaczek na końcu jednak nie jest on w żaden sposób wybijający się.
            Do zakupu skłoniła mnie ciekawa butelka która zmyliła mnie bo pierwsza myśl - o Belgijski pszeniczniak, a tu jednak Austria.
            Wg. mnie troszke za wodniste co ma jednak swój plusik bo jest ono ożeźwiające latem. Smak nie pozostaje na długo w ustach i z czasem zamienia się w lekką apteczkę.
            Jak wspomnialem wyżej - piwo poprawne jednak nie zachwyca - raczej nie do powtórzenia.
            pozdrawiam !

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rad998 Wyświetlenie odpowiedzi
              ... ożeźwiające .... !
              o ku...a, ale babol......
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                #8
                Bardzo ciekawa wariacja na temat pszenicy, zmierzająca rzeczywiście w stronę belgijskiego witbiera. W smaku wyczuwalne łagodne nuty cytrusowe, goździki, wszystko przyprawione słodkawymi ziołami. Cena trochę ponad 4 zł, więc nie jest źle. Będę do niego czasem wracał.
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎