Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lidskoje Piwo, Barchatnoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    Lidskoje Piwo, Barchatnoje

    Ciemne piwo z browaru w Lidzie. Ekstr. 12% zaw. alk. nie mniej niż 4,6% obj. Mój egzemplarz był w szklanej, zielonej butelce.

    - Piana drobna, beżowa, ale "niska" i krótkotrwała.
    - Kolor wpadający w wiśnię wyciągniętą z kompotu: ciemny popadający w romans z czerwienią, ale bardzo delikatnie i matowo.
    - Zapach delikatny, lekko słodowy, jakby śladowo owocowy.
    - Nagazowanie jak dla mnie nieco małe, ale jest ok.
    - Smak wytrawny - zupełny brak słodkości, którą mógł sugerować zapach. Mimo niskiej zawartości alkoholu czuję delikatne, alkoholowe szczypanie w język. Delikatnie sugeruje się goryczkowa paloność , która przywodzi mi na myśl nieco nasze portery "18".


    W sumie fajne, ciemne piwo. Mój egzemplarz posiadał na kontrze info o jakimś konkursie smsowym - pod kapslem kod do wysłania. Etykieta jak dla mnie brzydka - matowobordowa z białymi, srebrnymi oraz żółtymi elementami (a wszystko na zielonej butelce ). Kapsel no name.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Piwo zakupione na giełdzie bialskiej. W sumie nawet miałem w planach wypad na Białoruś, ale innym razem...
    Parametry bez zmian. Pasteryzowane. Butelka tym razem brązowa i bordowa kolorystyka bardziej pasuje. Piwo właśnie w tym kolorze, nie bardzo ciemne, ale w smaku jak wspominał nikita czuć palone nuty jak z portera. dla mnie dość łagodne, mimo braku słodowości w smaku. Ów posmak przyjemnie zostaje na języku. Reszta zbliżona do tego o czym pisał przedmówca, czyli ciemniaczek poprawny, ale bez fajerwerków.
    Attached Files

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Parametry jak wyzej, piana bardzo obfita, dość długo trzyma, zapach lekki ale wyczuwalne niedojrzałe owoce z zapachem słodu, w smaku dość treściwe, pełne, goryczka połączona z owocowym posmakiem z tym, że dominują raczej gorzkie owoce, np granat
      jak dla nie bardzo dobre ciemne piwo
      Last edited by sibarh; 28-06-2010, 17:49.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        #4
        Piwo przytachałem z giełdy w Żywcu. Alkohol podskoczył do 4,8%. Doznania smakowe bardzo podobne do opisów poprzedników.
        Zmienił się troszkę wygląd etykiety, ale nie będę wklejał kolejnego zdjęcia w temacie.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualne foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            Przyjemny ciemniaczek! Piana to ładna czapa, opadająca do cienkiej, acz solidnie trzymającej się pierzynki. Nagazowanie spore, długie. W smaku łagodna słodycz karmelowa łamana wytrawnością. Goryczka niezauważalna, choć po przełknięciu pozostaje delikatny posmak ciemnych słodów. W zapachu jakaś dziwna nuta, która ulotniła się w trakcie picia.
            Opakowanie zmieniło się we wszystkich piwa lidskich. Butelka smuklejsza, wyższa, tłoczona z napisem premium beer. Przywiezione z BY. Cena ok 7000 rubli.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Alkohol nie mniej niż 4,8%
              Aktualne foto:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19165

                #8
                Sibarh, wrzucasz już drugą fotkę tego piwa i ani słowa komentarza. Zacznę wierzyć w to, że ty nie pijesz tych piw a jedynie je nalewasz dla much do szklanki

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎