Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2008.11.1-2 - Ukraina, Lwów - Giełda Birofilów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LenDo
    Senior
    • 09-2006
    • 395

    2008.11.1-2 - Ukraina, Lwów - Giełda Birofilów

    Witam

    Czy posiada ktoś jakieś informacje na temat tegorocznej giełdy we Lwowie?
    ( o ile będzie)
    Z tego co patrzyłem to w tamtym roku o tej porze znany był już prawdopodobny termin.
    "Zbieracze to szczęśliwi ludzie" J.W.Goethe
  • pivaria
    Senior
    • 03-2001
    • 1538

    #2
    Dostałem informację ze Lwowa, że planują tam zrobić giełdę w dniu... 1 listopada 2008r.
    Kolegom z Ukrainy zwróciłem uwagę, że dla Polaków jest to praktycznie data nie do przyjęcia.
    W odpowiedzi usłyszałem, że ponoć była ta data konsultowana z naszymi kolekcjonerami i nikt nie zgłaszał do niej zastrzeżeń.
    Razem z Warszawiakiem 58 dzwoniliśmy do Lwowa, do tamtejszych organizatorów, aby zwrócić im uwagę, że dla wielu w Polsce ta data jest bardzo ważna ze względów narodowych, religijnych i rodzinnych i, że mało kto z naszych - zamiast na cmentarz - pojedzie do Lwowa nawet gdyby lali tam piwo ze złotych kegów...
    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
    www.pivaria.pl
    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pivaria Wyświetlenie odpowiedzi
      Dostałem informację ze Lwowa, że planują tam zrobić giełdę w dniu... 1 listopada 2008r.
      Kolegom z Ukrainy zwróciłem uwagę, że dla Polaków jest to praktycznie data nie do przyjęcia.
      W odpowiedzi usłyszałem, że ponoć była ta data konsultowana z naszymi kolekcjonerami i nikt nie zgłaszał do niej zastrzeżeń.(...)
      Ciekawe z którymi kolekcjonerami ta data była konsultowana
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • pivaria
        Senior
        • 03-2001
        • 1538

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Ciekawe z którymi kolekcjonerami ta data była konsultowana
        Wg. mnie z niekatolickimi - tzn. takimi, którzy dnia 1 listopada nie świętują.
        A tak serio to nie wiem. Powtarzam jedynie tłumaczenie się strony ukraińskiej z doboru takiej daty.
        PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
        www.pivaria.pl
        https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

        Comment

        • pivaria
          Senior
          • 03-2001
          • 1538

          #5
          Poniżej fragment mojej korespondencji z jednym z organizatorów giełdy lwowskiej:
          "...Pana zauwaga sprawila troche niespodzienke, odnosnie terminu na poczatku listopada. Wczesniej juz zawiadamialem poprzednio wszystkich uczestnikow minionej gieldy ze znow we lwowie, odpowiedz byla od dwu i nikt nic o obyczaju swiadczenia pamieci w te dni. Moze dlatego ze sa mlodzi i jakos im latwiej bez tego. Tak ze mozna spodziewac sie ich przyjazdu. A my juz nic nie mozemy zmienic, pomieszczenia i uslugi dla spotkania zamowione na te dni, nastepny weekend zajal ktos inny, moze pod wesele czy cos...".

          I dalej: Ogolnoukrainska i miedzynarodowa gielda birofilii we Lwowie 1-2.11.2008. Wszystkie informacje u organizatora Rostyslawa Lozowjuka: rostpyvo@gmail.com
          PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
          www.pivaria.pl
          https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

          Comment

          • pivaria
            Senior
            • 03-2001
            • 1538

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie tylko jest to zła data dla Polaków ale także dla: Słowaków, Austryjaków, Bawarczyków itp. (...)
            Nie neguję. Ja wypowiadałem się w imieniu własnym. tj. polskim.
            PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
            www.pivaria.pl
            https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

            Comment

            • pivaria
              Senior
              • 03-2001
              • 1538

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
              Trzeba nalegać aby zmienili termin. W dniach 13-14 VI będę we Lwowie - gdzie mam się udać ?
              Nalegaj.
              na Ukrainie najlepszy adres to Berdyczów...
              PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
              www.pivaria.pl
              https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

              Comment

              • pivaria
                Senior
                • 03-2001
                • 1538

                #8
                Pisz Pan na Berdyczów...

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
                ale to jest zły adres we Lwowie !
                Ale świetny do Twojego zapytania.
                Powtórzę jeszcze raz to co powyżej już cytowałem: "...A my juz nic nie mozemy zmienic, pomieszczenia i uslugi dla spotkania zamowione na te dni...".
                Klamka zapadła i termin jest zaklepany. Koniec. Kropka.
                Nalegające zażalenia kieruj więc na Berdyczów.
                Acha - ta data zaczęła już funkcjonować także na Słowacji poprzez inserat w PIVNYM HOBBY - biuletynie SAHP.
                PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                www.pivaria.pl
                https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                Comment

                • Grothesk
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 811

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pivaria Wyświetlenie odpowiedzi
                  Razem z Warszawiakiem 58 dzwoniliśmy do Lwowa, do tamtejszych organizatorów, aby zwrócić im uwagę, że dla wielu w Polsce ta data jest bardzo ważna ze względów narodowych, religijnych i rodzinnych i, że mało kto z naszych - zamiast na cmentarz - pojedzie do Lwowa nawet gdyby lali tam piwo ze złotych kegów...
                  Jak to dobrze być ateistą... Nic człowieka nie ogranicza ;-)


                  Ja do Lwowa jadę, myślę ze jedyne osoby, które mogłyby się obrazić to ŻYWI a nie martwi... :-) Przecież ten dzień to jedynie symbol, tak naprawdę liczy się pamięć a ludzie żyją póki się o nich pamięta. Dzień wcześniej postawię znicze i nie widzę problemu aby wyjazd na giełdę stanowił jakąś przeszkodę, bynajmniej moralną... No, chyba, że ktoś przestrzega zasady "no bo co ludzie we wsi powiedzą" albo ktoś naprawdę wierzy i potrzebuje tego dnia, wtedy całkowicie się zgadzam, że taka osoba powinna zostać i "świętować"...


                  z piwnymi pozdrowieniami,
                  Grothesk

                  Comment

                  • pivaria
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 1538

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jak to dobrze być ateistą... Nic człowieka nie ogranicza ;-)

                    Ja do Lwowa jadę, myślę ze jedyne osoby, które mogłyby się obrazić to ŻYWI a nie martwi... :-) Przecież ten dzień to jedynie symbol, tak naprawdę liczy się pamięć a ludzie żyją póki się o nich pamięta. Dzień wcześniej postawię znicze i nie widzę problemu aby wyjazd na giełdę stanowił jakąś przeszkodę, bynajmniej moralną... No, chyba, że ktoś przestrzega zasady "no bo co ludzie we wsi powiedzą" albo ktoś naprawdę wierzy i potrzebuje tego dnia, wtedy całkowicie się zgadzam, że taka osoba powinna zostać i "świętować"...
                    A jedź! To wolny kraj.
                    Oprócz ludzi we wsi i stawiania znicza dzień wcześniej są też i ważniejsze aspekty. Ty mówisz "ateizm" a ja mówię "tradycja".
                    Ty mówisz "świętować" a ja Ci powiem, że dla wielu jest to dzień kiedy można spotkać się z rodziną - tą dalszą i bliższą.
                    Co jeszcze?
                    Powtórzę myśl z początku: jedź to wolny kraj! Każdy ma swój wybór i swoje poglądy, niekoniecznie ograniczające się do tego co ludzie we wsi powiedzą. Obrażasz tych, których stać na głębsze przemyślenia!
                    P.S. - NA Łyczakowskim postaw Polskim Patriotom świeczkę także w moim imieniu...
                    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                    www.pivaria.pl
                    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                    Comment

                    • Grothesk
                      Senior
                      • 11-2005
                      • 811

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pivaria Wyświetlenie odpowiedzi
                      A jedź! To wolny kraj.
                      Oprócz ludzi we wsi i stawiania znicza dzień wcześniej są też i ważniejsze aspekty. Ty mówisz "ateizm" a ja mówię "tradycja".
                      Ty mówisz "świętować" a ja Ci powiem, że dla wielu jest to dzień kiedy można spotkać się z rodziną - tą dalszą i bliższą.
                      Co jeszcze?
                      Powtórzę myśl z początku: jedź to wolny kraj! Każdy ma swój wybór i swoje poglądy, niekoniecznie ograniczające się do tego co ludzie we wsi powiedzą. Obrażasz tych, których stać na głębsze przemyślenia!
                      P.S. - NA Łyczakowskim postaw Polskim Patriotom świeczkę także w moim imieniu...
                      Ja nikogo nie obrażam, doskonale sobie zdaję sprawę, że święto zmarłych w Polsce - w odróżnieniu od zachodniego pogańskiego "hałołin" jest dniem zadumy, o specyficznej tradycji. To prawda, że poza samym "świętem" w tym dniu można spotkać się z rodziną, bliższą bądź dalszą... Pomijając aspekt duchowo-metafizyczno-religijny, czyli to kto w co wierzy, bez względu na to czy będzie to jedynie podtrzymywanie tradycji czy też głębokie przemyślenia i religijne przeżycia, tak jak napisałem, jedyne osoby, które mogłyby źle odebrać naszą absencję w czasie 1 listopada to na pewno nie będą osoby zmarłe, tylko właśnie te żywe... stąd też to moje stwierdzenie "co ludzie we wsi powiedzą"...

                      Na cmentarz łyczakowski rzecz jasna się wybiorę, postawię kilka zniczy, porobię kilka zdjęć, a jak wrócę do Polski to przejdę się na cmentarz zapalić znicze swoim bliskim.

                      Nie miałem na celu obrażenia niczyich uczuć religijnych, chciałem tylko napisać, że jeśli ktoś odwiedza swoich bliskich faktycznie JEDYNIE 1 listopada - raz do roku, to faktycznie nie powinien jechać do Lwowa...

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        Właśnie dostałem dziś od organizatora giełdy mail z dokładnym info (po rosyjsku i angielsku) nt owego spotu wraz z mapką miejsca giełdy. Niestety plik jest zbyt duży ażeby go tutaj podpiąć i nie da się go skopiować i wkleić z formatu .pdf. Wydaje mi się iż Becik zamieszczał już to info na forum ale nie widzę go w tym temacie. Osoby zainteresowane prosze o maila na cooperbeer(małpa)wp.pl lub podanie swojego na PW - prześlę załącznik od organiztora.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • LenDo
                          Senior
                          • 09-2006
                          • 395

                          #13
                          I jak? Kto się wybiera?
                          "Zbieracze to szczęśliwi ludzie" J.W.Goethe

                          Comment

                          • LenDo
                            Senior
                            • 09-2006
                            • 395

                            #14
                            Tak wszystko aktualne.
                            Jeśli jeszcze nie masz zarezerwowanego noclego mogę Ci napisać e-mail do Pana
                            u którego możesz zarezerwawać(Pan umie po Polsku). Nocleg oczywiście kilka metrów od miejsca giełdy.
                            Kosz noclegu to 17$(w tym śniadanie).
                            "Zbieracze to szczęśliwi ludzie" J.W.Goethe

                            Comment

                            • beny
                              Senior
                              • 03-2001
                              • 984

                              #15
                              jeżeli ktoś jedzie z okolic Katowic proszę o kontakt (032 3312870)
                              Z piwnym pozdrowieniem
                              Radosław Kwiecień

                              http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎