Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Aliwaryja, Aliwaryja Troickoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    Aliwaryja, Aliwaryja Troickoje

    "Pierwsze piwo Białorusi" z browaru w Mińsku. Piwo ciemne, ekstr. 14%, zaw. alk. nie mniej niż 5,0% obj.

    Kolor - mocny lipton ; jak dla mnie jednak za jasne;
    Piana - słaba, nietrwała, szybko znikła, chociaż przez chwilę była niezła;
    Nagazowanie - w porządku;
    Zapach - nikły, lekko tylko słodkawy, ale dużo za słaby...
    Smak - dominująca średnia goryczkowość, przez, którą nie przebija się niemal nic więcej - jedynie lekka słodowość, ale tylko śladowa. Dość płaskie.


    W zasadzie piwo jest kiepskie - zarówno w smaku jak też pod względem innych parametrów. Mój egzemplarz był w butelce szklanej 0,5l (brązowe szkło). Kapsel no name. Etykieta w ładnej kremowo-brązowej tonacji z czerwonym akcentem. Mnie to piwo nie przekonało.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    kolor jak napisał przedmówca mocnej herbaty; piana ecru, czapowata, dośc szybko opadała; zapach słodowo-owocowy; w smaku przebijała owocowa gorzkowść, goryczkowość chmielowa i lekkie słodowe nuty; gaz ciut za duzo

    Wypite szybko bo strasznie chciało mi się pić, poszlo szybko i gładko wiec musiało smakować
    Last edited by sibarh; 28-05-2010, 22:06.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      Last edited by sibarh; 28-05-2010, 22:06.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        W składzie prawie tradycyjnie: woda, słód jasny, słód karmelowy, chmiel. Bez drożdży (sic!) Jakaś nowa carlsbergowska technologia? Kiedyś pierwsi wyhodowali takie ładne drożdże, a teraz pierwsi(?) wymyślili piwo bez drożdży Czy to może wkład piwowarów błękitnookiej siostry w światową sztukę warzenia piwa?
        Zapach chlebowo-słodowy; delikatny; trochę orzeźwiającej słodyczy.
        Piana ecru. Bąble dość duże i nieszczególnie trwałe. Gaz średni.
        Bardzo ciemne to ono nie jest. Niektóre poltmave prawie takie są. Troickie ma jeszcze rdzawo-ceglasty (koźlakowy) refleks.
        Smak płaski. Słodkawo-miodowo-słodowy, trochę kwasku w drugiej fazie. W sumie raczej mdły. Intensyfikuje się troszeczkę w finiszu, tu wchodzi odrobina goryczki. Mało treściwe, jak na te parametry.
        Bez rażących wad, bez zalet. Produkt.

        Comment

        • CyboRKg
          Senior
          • 04-2010
          • 593

          #5
          Teraz jest w nowej wytlaczanej butelce.
          Kiepski to ciemniak, nawet jak na koncerniaka. Wodniste i plaskie w smaku. Byc moze stalo za dlugo na mrozie?
          "Jedno pivo ne vadi!"
          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Aliwaryja Troickoje

            Kolor: Brąz z rubinowymi przebłyskami pod światło.
            Piana: Beżowa, początkowo wysoka i drobnopęcherzykowa. Po kilku minutach opada do niepełnej warstwy.
            Zapach: Słodki, początkowo nieco porterowy. Po chwili staje się bardziej karmelowy, ale przez moment tło mocno metaliczne. Później w tle nieco palonych słodów, toffi i kawy. Nie zachwyca.
            Smak: Lekko słodki, karmelowy początek, w tle delikatna kwaskowość. Goryczka niewielka, w finiszu delikatna paloność. Ogólnie wydaje się nieco pusty.
            Wysycenie: Średniowysokie.
            Attached Files
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kupione w Rodzince-Bis za 5,00 zł.

              Pite 26 marca 2012.

              Kolor: Ciemny, ale nie bardzo ciemny brąz. Jak brown ale.
              Piana: Wysoka, tworzy ładne pagórki, beżowa.
              Zapach: Fajna kompozycja owocowo-orzechowo-karmelowa. Trochę jak ciemniaki z państw bałtyckich.
              Smak: Niespecjalnie treściwy, lekko kwaskowaty. Trochę smaczków karmelowych i orzechowych, ale piwo jest mocno wodniste jak na swój ekstrakt.
              Opakowanie: Jak na zdjęciu Kwadriego. Fajna tłoczona butelka, ciekawa etykieta.
              Uwagi: Wypić się da, ale piwo jest strasznie wodniste. Smakuje bardziej jak 10 Blg niż 14. Poza tym za kwaśne.

              Comment

              • madu
                Member
                • 03-2011
                • 76

                #8
                Myślałem że będzie gorzej i to sporo.Na początku,chwilę po otwarciu,zaczęło uciekać z butelki,następnie po przelaniu i pierwszym łyku uderzyła kwaśna nuta połączona z goryczką i karmelem.W miarę picia kwasek się schował,reszta pozostała.Lekka ale nie mdląca słodycz zrównoważona delikatną goryczką zostaje na języku.W moim odczuciu nie jest wodniste.Kolor ciemny ale przejrzysty,polotmavy.Piana z początku spora ale z grubymi bąblami została do końca w szczątkowej postaci wianuszka i kilku śladach na szkle.Jak na masową produkcję całkiem ciekawe.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #9
                  Jak dla mnie to ciut za duże rozczarowanie. Może kilka lat temu by mnie olśnił ten trunek, ale nie dziś. Smakuje jak alkoholowa wersja Karmi - zbożowy, słodki w posmaku płyn, z kwaśnawą goryczką od ciemnych słodów. Zakupione za 4,95 w bialskiej Galerii Piwa.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎