Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litwa, Vilno, Ausros Vartu gatve, Naleśnikarnia Gusto

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jurandofil
    Senior
    • 10-2007
    • 976

    Litwa, Vilno, Ausros Vartu gatve, Naleśnikarnia Gusto

    Litwa 17-20.04.2008 - część Ia

    Pierwszy kontakt z litewskim piwem nawiązałem w tej naleśnikarni. Ponad 40 gatunków naleśników można popić beczkowym:

    Tauras "extra" 0,5l - 5Lt; 0,3l - 4Lt
    Kalnapilis "Grand" - 0,5l - 6Lt; 0,3l - 5Lt
    Sidras (wiśniowe) 0,3l - 6Lt.

    Ceny wyższej półki, ale jak na lokalizację (niemalże sąsiedztwo Ostrej Bramy) jest to zrozumiałe.
    Miejsce to najlepiej definiuje język litewski: kavine / baras - barokawiarnia.

    Z tego co się zorientowałem, piwa lane w tym lokalu oraz Svytyrius, Utenos... to litewskie koncerniaki. Proszę forumowiczów o informację w tym temacie, bo być może się mylę. W każdym razie wypity Tauras pasował do masówki, choć dla lubiących pianę (mino, że nie gęsta) mogła zwrócić uwagę.
    Obsługa kelnerska podaje tu piwo w firmowych kuflach, ale bez podstawek.
    Dobre miejsce na drugie śniadanie
    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?
  • Jurandofil
    Senior
    • 10-2007
    • 976

    #2
    Litwa 17-20.04.2008 - część Ib

    I jeszcze dwa ujęcia z opisywanego miejsca
    Attached Files
    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Właśnie naszła mnie ochota na odwiedzenie Matki Bożej Ostrobramskiej

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19165

        #4
        Wystrój dość oryginalny. Zwłaszcza te krzesła, ale lokalizacja sprawia, że jest modnie i drogo. Co prawda ilość rodzajów placków, naleśników budzi respekt (dużej części nie jadłem nigdy) to piwnie niewiele się zmieniło. Svyturys z kranu za dość bandycką cenę jak na Wilno.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎