Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Literatura fachowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Literatura fachowa

    Dostepne publikacje na temat nas interesujący
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    ... to moje skrzywienie zawodowe
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23791

      #3
      chodzi ci o literaturę do kolekcjonowania?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • celt_birofil
        † 2017 Piwosz w Raju
        • 09-2001
        • 4469

        #4
        ... literaturę o piwie
        Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #5
          ale fachową (naukową) czy popularnonaukową czy jakiekolwiek książki o piwie?
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • Gizbern
            Gość
            • 07-2001
            • 89

            #6
            Są wydawnictwa jubileuszowe poszczególnych browarów (np. Tychy, Żywiec) a poza tym, między innymi:

            - Gilbert Delos, "Piwa Świata", TwójStyl 2000
            - Przemysław Wiśniewski, "Piwa historie niezwykłe", Prego 1993

            Trochę literatury można znaleźć w sklepie piwosza: www.piwosz.com.pl

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              to ja trochę tego mam, także z pragi czeskiej z browaru u fleku np ładnie wydana mini książęczka
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • pivaria
                Senior
                • 03-2001
                • 1538

                #8
                Poszukującym słowa pisanego polecam jedyne polskie pismo dla piwnych kolekcjonerów pt. PIVARIA.
                Na jego łamach można znaleźć ciekawostki i bardzo ciekawe artykuły dotyczące birofilii.
                Zainteresowanych zachęcam do obejrzenia strony www na serwerze browar'u.
                Pozdrawiam:
                Krzysztof Żurawski - redaktor naczelny i wydawca PIVARII.
                PIVARIA - piwny magazyn kolekcjonerski

                pivaria@silesianet.pl

                PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                www.pivaria.pl
                https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                Comment

                • Piwowar
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 2542

                  #9
                  Posiadam kazda ilosc literatury fachowej, od kolekcjonerstwa po pytania i odpowiedzi egzaminacyjne do uzyskania tytulu mistrza piwowarskiego. Niestety wszystko w jezyku niemieckim.
                  Archiwum piwne

                  Poznaj
                  http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                  Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                  Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Re: LITERATURA FACHOWA

                    Originally posted by celt_birofil
                    Dostepne publikacje na temat nas interesujący
                    To jest pytanie? bo nie bardzo rozumiem intencje.

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Ja sam posiadam spis literatury ponad 500 pozycji. Trochę mam w kserokopiach, troche w notatkach. Ale jest takie dzieło pt. "Literaturverzeichnis des Brauwesens" z 1937 r., autora nie pamiętam - ponad 10.000 pozycji literatury, grubość 7 cm. Do dzisiaj jest przynajmniej 5 razy tyle.

                      Comment

                      • Andi
                        Senior
                        • 07-2001
                        • 1915

                        #12
                        Piwowar napisal/a
                        Posiadam kazda ilosc literatury fachowej, od kolekcjonerstwa po pytania i odpowiedzi egzaminacyjne do uzyskania tytulu mistrza piwowarskiego. Niestety wszystko w jezyku niemieckim.
                        Czyzby byla tutaj mowa o CD "Expedition ins Bierreich" gdzie po odpowiedzeniu kilkudziesieciu pytan mozna sobie wydrukowyc tytul mistrza piwowarskiego w sumie dobre wydanie ale nalezaloby sie wznowienie
                        Moze przedstawisz nam kilka tytulöw z Twojej kolekcji-moze i mi cos brakuje?
                        Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                        http://www.andreas-kronkorken.de

                        Comment

                        • Piwowar
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 2542

                          #13
                          Zrobię spis i wtedy wszystko umieszczę. Jest tego tyle, że nie jestem w stanie wszystkich wymienić. Samych książek na temat piwowarstwa domowego mam chyba z 5, a do fachowych zaliczam n. p. "Abriß der Bierbrauerei" Autor Ludwig Narziß. Jest to podręcznik, który kosztował mnie 80 marek.
                          Archiwum piwne

                          Poznaj
                          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                          Comment

                          • prima
                            Senior
                            • 06-2001
                            • 148

                            #14
                            Ostatnio nabyłem w celach edukacyjnych podręcznik wydawnictwa WSIP BROWARNICTWO autorzy Tadeusz Pazera Tadeusz Rzemieniuk. Cena 24,50 zł. Na końcu książki jest spis literatury który z niewielkimi skrótami przytaczam poniżej:
                            1. Czajkowska D. Witkowska-Gwiazdowska A. Higiena w przemyśle spożywczym. Materiały z seminarium dla pracowników przemysłu piwowarskiego i producentów napojów bezalkoholowych. Instytut Biotech. Przem. Rolno-Spożywczego. Warszawa 1995.
                            2. Czajkowska D. Witkowska-Gwiazdowska A. :Mikrobiologia w przemyśle piwowarskim. Materiały z kursu organizowanego przez Zakład Mikrobiologi Technicznej IBPRS i firmę Merk Sp. z.o.o. dla pracowników laboratoriów zakładów piwowarskich. Warszawa 1995.
                            3. Delos G. przełożyli Brudzyński A, Achnio-Brudzyńska A. Księga piw świata. Twój Styl, Warszawa 1994.
                            4. Dubiel Ł, Kargul K , Zaorski T,Nowoczesne przetwórstwo chmielu. IUNiG,Puławy 1990.
                            5. Dylikowski W. Browarnictwo .WSIP Warszawa 1993
                            6. Dylikowski W. Browarnictwo WSIP warszawa 1986
                            7. Dylikowski W. Browarnictwo WNT Warszawa 1974
                            8. Dylikowski W, Gołębiewski T, Technologia browarnictwa cz.1 WPLiS Warszawa 1963
                            9. Genge H.R;; Kuźniarski J.N.S., tłumaczenie: Zespół Tłumaczy Technicznych Euroexpres, Wrocław: Wskazówki dla realizacji procesu warzenia piwa. R.J. Tomilis 1993
                            10. Hlavacek F. Lhotsky A. Piwowarstwo, Praha 1966
                            11. Kaczmarek T. Księga piw i browarów polskich Wydawnictwo "BC" Warszawa 1993
                            12. Kaczmarek T, Rzemieniuk T. Browarnictwo cz.1 WPL Warszawa 1964
                            13. Kunze W. Technoligie Brauer und Malzer VLB Berlin Verlagsabteilung 1994
                            14. Kunze W. Technology Brewing and Malting . VLB Berlin 1996
                            15. Materiały ze spotkania chmielarskiego w Norymbergii 1995, Verlag der VLB Berlin 1994
                            16. Petersen H. Brauereianlagen , Carl Nurnberg 1993
                            17. Praca zbiorowa. II szkoła technologii fermentacji "TEMPUS" Fizykochemiczna i biologiczna stabilnośc piwa i napojów fermentowanych . Akademia Rolniczo-Techniczna , Olsztyn 1997
                            18. Praca zbiorowa: Seminarium "Problemy w technologii i analityce piwa " Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego, Warszawa 1997
                            19. Praca zbiorowa : II Seminarium; Postępy w technologii i analityce piwa . Beckmann Instruments International S.A Akademia Rolniczo-Techniczna , Olsztyn 1996
                            20. Praca zbiorowa : Poradnik piwowara . NOT SIGMA , Warszawa 1983
                            21. Praca zbiorowa : Kontrola chemiczno-technologiczna produkcji słodu i piwa . WPLiS Warszawa 1959
                            22. Praca zbiorowa: Maszyny i urządzenia słodowni i browarów .WPLiS. Warszawa1956

                            mam nadzieję , że się to komuś przyda

                            Comment

                            • celt_birofil
                              † 2017 Piwosz w Raju
                              • 09-2001
                              • 4469

                              #15
                              Berry Verhoef - ENCYKLOPEDIE PIVA

                              Wydana w języku czeskim. Właściwie powinno być "Leksykon" z uwagi na objętość - 304 strony. Trochę zaskakuje brak choćby jednego gatunku naszego piwa tym bardziej, że znalazło się miejsce dla takich "gigantów" światowego piwowarstwa jak Kenia, Zimbabwe czy Wietnam
                              Jest to w zasadzie jedyny mankament. Omówione zostały najważniejsze gatuki w atrakcyjnej formie. Podział wg. krajów z krótkim rysem historycznym. Dalej alfabetycznie wg. gatunków - zdjęcie butelki, "dane techniczne" i jedno zdanie oceny. Język czeski nie jest tu specjalną przeszkodą w zrozumieniu tekstu.
                              Jeśli ART nie będzie gwałtownie protestował, od czasu do czasu wrzucę opisy do działu "Piwo-konkretnie".
                              Zaletą ksiązki jest również jej cena - 311 kC
                              POLECAM
                              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎