Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gdzie do Czech na rower?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Gdzie do Czech na rower?

    Pytanie do forumowych czeskich wyjadaczy Możecie polecić jakiś rejon w miarę płaski, żeby można było z dziewczęciem na rowerach pojeździć, a jednocześnie czegoś ciekawego się napić? Najlepiej jakiś miasteczko z przyrodą dookoła, w którym można kwaterę wynająć.
  • boris-cz
    Member
    • 11-2007
    • 33

    #2
    Rozumiem źe to pytanie do mnie...?Nie ma takiej prostej odpowiedzi.Plasko jest na poludniowej Moravie(jižní Morava).Rejon ten slynie glównie z produkcji wina,ale kilka minibrowarów teź znajdziesz.Bardzo latwe trasy rowerowe znajdziesz wzdluź rzeki Labe-okolice Hradec Králové,Pardubice,Kolín,jest tzw.Labská cyklostezka(trasa rowerowa).Bardzo przyjemnie jest teź w Czeskim raju(Český ráj),jest tam niezla koncentracja browarów średniej wielkości+minibrowary.Teren ten jest chyba najmniej zakaźony Gambrinusem i podobnym świństwem.Najlepiej weź sobie te oto mape http://mapa.pivni.info/ lub http://pivni.info/mapa.php ,dalej zwykla mape Czech lub atlas rowerowy(cykloatlas) i wybieraj i planuj do woli.Ale chyba bedzie lepiej przenieść sie na GG.Mój nr.4703564.Pozdrawiam

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Ooo, bardzo dziękuję.

      Comment

      • Rafcz
        Member
        • 07-2007
        • 53

        #4
        Troche OT ale jakbyś mimo wszystko wybrał sie na Morawy to jednak polecam ten rejon winiarsko - w razie czego służe informacjami na PW. Ale żeby nie odejść od tematu to w zeszłym roku planując wypad na wina morawskie trafiłem na http://www.czecot.com/pl/?id_tema=17 jest tu mowa m.in. o rowerowych trasach piwnych ;-) więc może pójdź dalej za tymi informacjami.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Kruca bomba, mało casu, będę chyba jutro musiał całą logistykę ogarnąć, bo może być za późno.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Ja i Slav być może też z rowerami na Czechy uderzymy, ale to jeszcze zależy od pogody.
            Last edited by Marusia; 29-04-2008, 08:56.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • SupeR_PiwosZ
              Senior
              • 05-2008
              • 307

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Pytanie do forumowych czeskich wyjadaczy Możecie polecić jakiś rejon w miarę płaski, żeby można było z dziewczęciem na rowerach pojeździć, a jednocześnie czegoś ciekawego się napić? Najlepiej jakiś miasteczko z przyrodą dookoła, w którym można kwaterę wynająć.
              Jak będziesz się wybierać to zapraszam do przekroczenia granicy w Paczkowie (polskie carcassone), woj. opolskie, skoczymy razem na piwko znam tam niedaleko klimatową knajpe A przy okazji do najblizszego czeskiego sklepu z pod domu mam 4 km więc zawsze swierzy Pilsnerek czy Gambrinus stoi w lodówce

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SupeR_PiwosZ Wyświetlenie odpowiedzi
                więc zawsze swierzy Pilsnerek czy Gambrinus stoi w lodówce
                Słaba zachęta
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SupeR_PiwosZ Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jak będziesz się wybierać to zapraszam do przekroczenia granicy w Paczkowie (polskie carcassone), woj. opolskie, skoczymy razem na piwko
                  Planuję jakieś rowerki w wakacje, więc może się zdarzy! Ale rzeczywiście nie na Pilsnera czy Gambrinusa się nastawiam.

                  Comment

                  • SupeR_PiwosZ
                    Senior
                    • 05-2008
                    • 307

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                    Słaba zachęta
                    No nie wiem jak ty ale ja bym sie skusił Próbowałem już wielu czeskich piw, no i akurat wyobraź sobie że te 2 są najlepsze Wiec jak ty popijasz jakieś wymyślne drinki z parasolkami, no to na pewno będzie dla ciebie słaba zachęta

                    Comment

                    • SupeR_PiwosZ
                      Senior
                      • 05-2008
                      • 307

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                      Planuję jakieś rowerki w wakacje, więc może się zdarzy! Ale rzeczywiście nie na Pilsnera czy Gambrinusa się nastawiam.
                      Pamiętaj że Pilsner czy Gambrinus kupiony w hiper,super,mega markacie w Wawie to nie to samo co Pilsner Czy Gambrinus kupiony w CZ. Zresztą zrób wypad od Pragi i skocz do knajpy, w której mają lanego Pilsnerka, bedziesz wiedzieć o czym mowie

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #12
                        Nie jest to prawdą to co piszesz!
                        W hipermarketach w Polsce jest przecież dostępny Pilsner pochodzący z Czech (butelki 0,33l).
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • SupeR_PiwosZ
                          Senior
                          • 05-2008
                          • 307

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie jest to prawdą to co piszesz!
                          W hipermarketach w Polsce jest przecież dostępny Pilsner pochodzący z Czech (butelki 0,33l).
                          No ja nie widziałem takich butelek. Guinness'a tak Widziałem za to butelki 0,5l, z polskimi etykietami Próbowałem tego kupowanego w kraju i tego kupowanego w czeskim sklepie. Nie wspomne już o lanym w Pradze. Różnica w smaku ? Kolosalna !!! Ale to jest oczywiście moje prywatne zdanie

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SupeR_PiwosZ Wyświetlenie odpowiedzi
                            No nie wiem jak ty ale ja bym sie skusił Próbowałem już wielu czeskich piw, no i akurat wyobraź sobie że te 2 są najlepsze Wiec jak ty popijasz jakieś wymyślne drinki z parasolkami, no to na pewno będzie dla ciebie słaba zachęta
                            W Czechach jest sporo małych browarów które warzą dobre piwa.Wcale nie trzeba sie zachwycać miejscową masówką rodem z piwnych fabryk w stylu Tychów czy Lecha.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • SupeR_PiwosZ
                              Senior
                              • 05-2008
                              • 307

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                              W Czechach jest sporo małych browarów które warzą dobre piwa.Wcale nie trzeba sie zachwycać miejscową masówką rodem z piwnych fabryk w stylu Tychów czy Lecha.
                              O gustach się nie dyskutuje

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎