Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Francuska 31, Sax [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1303

    Francuska 31, Sax [zamknięte]

    "...jedno z miejsc na Saskiej Kępie najbardziej kojarzonych z Agnieszką Osiecką. Poetka była tu stałym gościem..."
    nie wiem, co lubiła popijać szanowna pani. słyszałem tylko, że lubiła popijać w ogóle. ale w tym barze chyba by się rozpłakała. zachodzę, staję przy barze, a tam sajgon, jak by nikt od dawna nie zaglądał. nie widać żadnego piwa, brakuje też nalewaka. no, ale widząc, że inni konsumują, proszę o napój i czekam, co będzie dalej. pani udaje się na zaplecze po szklankę, a następnie ujawnia się ustawiony przy oknie wózek-lada z kijem i beczką pod spodem. dostaję tyskie (6zł), od którego moje kubki smakowe trzeszczą i wygląda na to, że nie ma szans na nic innego. kiedyś było lepiej. dziś sax wygląda jak miejsce skazane na zamknięcie. źle, bo w dzielnicy i tak jest słabo z piwem w barach.
    a wracając do osieckiej i dawnych czasów, to może taki lokal zdobyłby jej sympatię tym, że w ogóle można w nim napić się piwa, bo z tym, jak słyszałem, bywało drzewiej krucho. marne pocieszenie
    veni, emi, bibi
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1303

    #2
    bar rozryty. to wyjaśnia tamtejszą niedawną partyzantkę. ciekawe, co się wykluje. może oddział banku? to już lepiej, żeby lokal przejął sąsiedni turek...
    veni, emi, bibi

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2768

      #3
      No to umarła legendarna kawiarenka z Saskiej Kępy.
      Jakby ten pomnik Agnieszki Osieckiej postawili przy Saxie, a nie przy "drogerii" to pewnie jeszcze długo by ciągnęła.

      Zresztą od jakiegoś czasu większość sklepów i knajp przy ul. Francuskiej z "dawnych czasów" zdycha. Ostała się chyba tylko pizzeria Renesans, kebab Efez i cukiernia Irena (choć dzisiaj jest w innym miejscu).

      Kiedyś na ul. Francuskiej w jednym ze spożywczaków można było dostać piwa z Obołonia. Sklep ten jednak od paru lat jest zamknięty i stoi pusty. Na tej ulicy królują obecnie piwa z GŻ i CP (zwłaszcza w czasie Święta Saskiej Kępy).

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
        No to umarła legendarna kawiarenka z Saskiej Kępy.
        e, może nie będzie tak źle. nie poszedłem spytać, co tam zamiarują. a nuż powstanie knajpiana oaza piwna na bezkresie oceanu południowej pragi? czort wie...
        veni, emi, bibi

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1303

          #5
          ś.p.

          w miejscu saxa otwarto cafe baobab, restoran senegalski, ponoć pierwszy w wawie. nie zauważyłem tam piwa, ale tylko zajrzałem do środka.
          veni, emi, bibi

          Comment

          • petrus33
            Gość
            • 01-2008
            • 888

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
            w miejscu saxa otwarto cafe baobab, restoran senegalski, ponoć pierwszy w wawie. nie zauważyłem tam piwa, ale tylko zajrzałem do środka.
            Pewnie serwują steki z hipopotama i szaszłyki ze szczura
            A może jest tam bardzo zacna kuchnia ??? Trzeba sprawdzić koniecznie.
            pozd

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2293

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
              w miejscu saxa otwarto cafe baobab, restoran senegalski, ponoć pierwszy w wawie. nie zauważyłem tam piwa, ale tylko zajrzałem do środka.
              Wczoraj przechodziłem Francuską, zajrzałem do Baobabu. Mają (chyba rotacyjnie) Dawne i Mazowieckie z beczki za złotych 10. Coś tam z butelkowego Konstancina jeszcze jest.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎