Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamojski Mikrobrowar "U Mariana" wystartował

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mariuszz
    Junior
    • 05-2008
    • 22

    Zamojski Mikrobrowar "U Mariana" wystartował

    Witam wszystkich.

    I stało się.
    Początek tradycyjnie od brew-kita. Jako pierwszy John Bull Pilsner, bez gotowania z podgrzanej puszki razem z ekstraktem słodowym wylądował w fermentorze z odpowiednią ilością wody (mineralnej). Drożdże wysypane na powierzchnię. Blg nie zmierzone bo piwowar zielony jak młode piwo .
    Podczas fermentacji piany znikome ilości, tylko bąbelki.
    W międzyczasie czytam i czytam forum...
    Po tygodniu przelałem na cichą i po ok. 10 dniach wylądowało w butelkach razem z ekstraktem do refermentacji. Degustacja młodego piwa wypadła pozytywnie, pomijając fakt, że nie mam żadnej skali porównawczej. Smak piwa, jakiś alkochol jest, więc mam nadzieję, że będzie dobrze.

    Na początku czerwca II warka, tym razem John Bull London Porter.
    Tym razem ekstrakty zagotowałem z częścią wody, nie obyło się bez małego wykipienia - jak obok kręci się 3letni brzdąc to ciężko jest upilnować wszystko
    Po wystudzeniu całość wylądowała w fermentorze, Blg przy temp 22C 12 stopni. Drożdze tym razem rehydrazowane. Po 24 godzinach piana książkowo na 4cm. Po tygodniu przelałem na cichą. W najbliższy weekend zamierzam zabutelkować.

    Myślę, ża bliżej jesieni spróbuję zrobić coś z zacieraniem.
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    #2
    Gratuluję.
    Czas na zacieranie, to dopiero jazda i radocha. I ten zapach słodu-najleszpsze ze wszystkiego.
    Pozdrawiam Cię !!!!

    Comment

    • macas
      Senior
      • 02-2008
      • 680

      #3
      Zapach słodu z chmielem !!!!!
      Właśnie sie taki u mnie po domu roznosi

      I OCZYWIŚCIE WITAJ W KLUBIE
      Piwo jest dowodem, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.
      Beniamin Franklin

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎