Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o sensie zamieszczania podobnych zdjęć na forum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szefunio
    Senior
    • 01-2007
    • 481

    Przy piwie o sensie zamieszczania podobnych zdjęć na forum

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    A co to jest? Rozrywka gazetowa typu "wytęż wzrok i znajdź iles tam szczegółów"? Jedno zdjęcie co jakiś czas wystarczy, a i tak powinno raczej trafić do galerii.
    Nie krytykuj. Jest wiele osób, które dażą to miejsce wielkim sentymentem. Ja się wychowywałem obok tego browaru i chętnie popatrzę, jak zmienia się teren.
    Robię to co lubię - produkuję piwo.
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie krytykuj. Jest wiele osób, które dażą to miejsce wielkim sentymentem. Ja się wychowywałem obok tego browaru i chętnie popatrzę, jak zmienia się teren.
    OK tylko nie wszyscy są warszawiakami i wklejanie prawie takich samych fotek nie za bardzo ma sens.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Nikt Ci, "niewarszawiaku", nie karze ich oglądać. Moim zdaniem (i dla mnie) taka dokumentacja postępującej demolki jest ciekawa i warta zachowania.
      Poza tym mało który browar dawał możliwość fotografowania z takiej perspektywy. A jeśli dawał, nie było komu tego robić. Więc przestańcie jojczyć jak stare baby, tym bardziej że to już agonia...
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
        Nikt Ci, "niewarszawiaku", nie karze ich oglądać...
        Rzeczywiście już od pewnego czasu w Polsce nie karze się za oglądanie. Sam przyjrzałem się z ciekawością. Jednak trzy prawie identyczne zdjęcia to przesada. Jak chcecie tak precyzyjnie dokumentowac demolkę, to załóżcie konto na Picasie, tam jest 1 giga darmowej przestrzeni na zdjęcia.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie krytykuj. Jest wiele osób, które dażą to miejsce wielkim sentymentem. Ja się wychowywałem obok tego browaru i chętnie popatrzę, jak zmienia się teren.
        To się jeszcze dorzuć na utrzymanie serwisu.
        Last edited by Krzysiu; 17-06-2008, 13:18.

        Comment

        • szefunio
          Senior
          • 01-2007
          • 481

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
          To się jeszcze dorzuć na utrzymanie serwisu.
          Mam wrażenie, że traktujesz ten portal jak swoją własność. Czy chodzi Ci o to, żeby osoby mające zdanie odmienne od Twojego przestały tutaj zaglądać? W takim razie wprowadź na "swoim" portalu zasadę, że nikt, kto nie zapłaci, nie będzie mógł się wypowiedzieć.
          Robię to co lubię - produkuję piwo.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            Chodzi o to, że zdjęcia najbardziej obciążają serwer.

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              Rzeczywiście już od pewnego czasu w Polsce nie karze się za oglądanie. Sam przyjrzałem się z ciekawością. Jednak trzy prawie identyczne zdjęcia to przesada. Jak chcecie tak precyzyjnie dokumentowac demolkę, to załóżcie konto na Picasie, tam jest 1 giga darmowej przestrzeni na zdjęcia.


              To się jeszcze dorzuć na utrzymanie serwisu.

              Krzysiu,

              Bądź łaskaw zaprzestać zabierania głosu na temat śp. Browaru Warszawskiego.
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                A niby dlaczego? Jakaś cenzura? Ja tobie niczego nie zabraniam.

                Art wielokrotnie prosił, żeby nie wstawiać masowo zdjęć do tematów. I co jakiś czas znajdzie się mędrzec, który ma to gdzieś. To już nawet powiedzenie kilku słów prawdy jest obraźliwe?
                Last edited by Krzysiu; 18-06-2008, 05:47.

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Wstawianie zdjeć do konkretnego tematu a nie "rozbijanie" ich po np galerii z tytułami "......45/100" ma sens. Zwlaszcza tutaj gdzie widać fota po focie dokumentacje tego co się dzieje. Jesli komuś to przeszkadza to przedewszystkim nie musi wchodzić w temat ktory go nie interesuje. Ja np nie wchodzę w tematy z zakresu Piwowarstwo Domowe gdzie zapewnie toczą się żarliwe polemiki na temat szczepów drożdzy piwowarskich , rankigów brew-kitów czy też cen ballingometrów być może również okraszone sporą ilością fotek.
                  Zamiast komentować "przesadne" przeładowanie fotografiami tyczącymi danego browaru (tematu) lepiej zwróć uwagę Krzysiu że większość browarów ktore odeszły lub odchodzą w przeszłość wcale nie są dokumentowane mimo że w miastach w ktorych się znajdują mieszkają nasi forumowicze (niedawny przykład -browar Krotoszyn). To smutne.
                  O u3maniu strony/serwera lepiej niech rozmawiają ci którzy choć w minimalnym stopniu na niego się składają lub nim administrują.
                  Wracając do tematu to niestety jest to bardzo smutna wiadomośc jak dla mnie. 1 etap likwidacji browaru czyli zaprzestanie produkcji dokonał się już parę lat temu a 2 i ostateczny czyli zburzenie calkowite budynków dokonuje się właśnie "na dniach"
                  Jak widać nie pokrywa się to z tym co jakiś czas temu podawaly media (patrz zamieszczony wcześniej fragment z "Rzeczpospolitej") a takie stopniowe wyburzanie to dla mnie tylko dowód na działalność korupcjogennego inwestora który krok po kroczku dopina swego wywierając wpływ na służby konserwatorskie idące mu co jakiś czas na rękę
                  Gdyby odbywało się to legalnie cały proces wyburzania odbył by się w jednym cyklu gdyż takie przeciąganie go w czasie na 100 procent nie jest kożystne dla inwestora.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Zejdźcie ludzie z Krzysia, bo akurat tutaj miał rację. Zdjęcia zamieszczone przez pamroz'a są praktycznie identyczne. Nikt nie mówi, żeby nie zamieszczać tu fotek, bo jest prawdą, że fajnie (albo raczej niefajnie) się taki wątek czyta, zawsze można się cofnąć o stronę dalej i zobaczyć stan sprzed roku itd. Rozchodzi się jednak o to, żeby zamieszczana fotka wnosiła coś do tematu, różniła się znacząco od poprzedniej, a nie pokazywała ten sam kawałek placu, tą samą kupkę gruzu i tą samą koparkę, tylko z trochę innego ujęcia. Gdyby zamieszczona była jedna fotka z tego okresu w zupełności by to wystarczyło.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      I tu widzisz właśnie Kopyr się różnimy. Nie chce pisać złośliwie "Warszawiacy" i "nie-Warszawiacy" (zresztą wielu Warszawiaków też nie interesuje to wcale) ale osoby interesujące się powiedzmy bardziej i osoby nie interesujące się wcale lub pobieżnie (jak np Ty lub Krzysiu). Wiele z osób tu piszących - w tym ja- jesteśmy lub byliśmy z browarem związani albo kolekcjonersko (jak ja albo Iron) albo kolekcjonersko-zawodowo (jak np Krzysztof lub Macmon) przez długi czas . Znamy te budynki i - choć ze smutkiem - to chętnie spojrzymy na to co się tam dzieje i nawet z detalami. Fotki z przyczyn technicznych nie są najwyzszej jakości , często na jednej widać pewne detale (np budynków) których nie widać na innych , robione są też czesto z różnych ujęc z różnych budynków. Kto chce zobaczy - kogo to mierzi , powie że fotki takie same. Taka jest nasza strona. Jedni dodają fotki sześciopaków piw z "wielkiej trojki" które przynieśli z supermarketu lub fotki reklam tychże piw z popularnych gazet a inni dokumentują coś co odchodzi w niepamięć. I jedni i drudzy uważają swoje fotki za wartościowe. Chcałbym jedynie ażeby pozostałe browary ktore spotkał czy spotyka podobny los mialy tyle zdjęć które w przyszlości moga okazać się bardzo cenne. Czy Ty Kopyr zainteresowaleś sie np kiedyś historią browarów w swoim mieście (a było ich kilka) , probowaleś dowiedzieć się co obecnie się tam znajduje a jesli coś zachowało się - czy zrobileś chociaż zdjęcia ? Nie prosze o odpowiedź tutaj (lepiej trzymajmy się tematu) ale odpowiedz sam sobie.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #12
                        FCJP

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        gdyż takie przeciąganie go w czasie na 100 procent nie jest kożystne dla inwestora.
                        korzystne
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jest wiele osób, które dażą to miejsce wielkim sentymentem.
                        darzą

                        Moim zdaniem najlepsze jakościowo 2-3 fotki w zupełności by wystarczyły. Reszta śmiało mogłaby się znaleźć w galerii.

                        P.S. Warszawiaków uprasza się o trzymanie się zasad ortografii
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          Ouuuu.... ależ Delvish zabłysnąleś
                          Jak chcesz to zawsze moge pojechać Ci po Twoich 994 postach i sprawdzić ortografię a la rasowy polonista z liceum. Jesteś pewien że żadnego nie znajdę ? Ostatniego postu nie bedę sprawdzał bo założe się że przed zaladowaniem go na serwer 6 razy sprawdzileś pisownie żebym nie mial na Ciebie haka i nie mógł czerwoną czcioneczką wypunktować Twoich błedów. Rozumiem lekkie ciśnionko na nabicie tysięcznego postu ale i tak nie odbierzesz nagrod na stacji Shell dzieki przekroczeniu magicznej liczby wypowiedzi. Zakladam że ta wypowiedz o 2-3 fotkach to takie niby nawiązanie do tematu przynajmniej jednym zdaniem "żeby coś było od Ciebie"
                          Ortografia obowiązuje wszystkich - u mnie nie jest idealnie ale też nie najgorzej porównując się do sporej częsci cudzych postów
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            I tu widzisz właśnie Kopyr się różnimy. Nie chce pisać złośliwie "Warszawiacy" i "nie-Warszawiacy" (zresztą wielu Warszawiaków też nie interesuje to wcale) ale osoby interesujące się powiedzmy bardziej i osoby nie interesujące się wcale lub pobieżnie (jak np Ty lub Krzysiu).
                            Ta wielka litera, to jakieś takie podkreślenie, że stolica, czy o co chodzi? Z tego co kojarzę, to są wrocławianie, poznaniacy, oborniczanie. Skąd naglę Warszawiacy?

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wiele z osób tu piszących - w tym ja- jesteśmy lub byliśmy z browarem związani albo kolekcjonersko (jak ja albo Iron) albo kolekcjonersko-zawodowo (jak np Krzysztof lub Macmon) przez długi czas . Znamy te budynki i - choć ze smutkiem - to chętnie spojrzymy na to co się tam dzieje i nawet z detalami. Fotki z przyczyn technicznych nie są najwyzszej jakości , często na jednej widać pewne detale (np budynków) których nie widać na innych , robione są też czesto z różnych ujęc z różnych budynków.
                            Dobra, skoro forum stwarza ograniczenia względem jakości fotek, to czy nie lepiej byłoby pójść za radą Krzysia. Zamieścić kilka fotek na serwisie zewnętrznym (w lepszej jakości) a tutaj dać tylko 1-2 poglądowo z linkiem do pozostałych?

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kto chce zobaczy - kogo to mierzi , powie że fotki takie same.
                            Ok, jestem otwarty na argumenty, powiedz mi czym różnią się fotki z postu nr 303 i 304? Oprócz tego, że są inaczej wykadrowane. Co widać ciekawego na fotce 304, skoro o wiele lepsze ujęcie jest na tej wcześniejszej?

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            Taka jest nasza strona. Jedni dodają fotki sześciopaków piw z "wielkiej trojki" które przynieśli z supermarketu lub fotki reklam tychże piw z popularnych gazet a inni dokumentują coś co odchodzi w niepamięć. I jedni i drudzy uważają swoje fotki za wartościowe.
                            I tutaj rzeczywiście się różnimy, bo uważam, że tych fotek też nie ma sensu zamieszczać. Ja nie mówię, że nie ma być fotek piw koncernowych, ale jeżeli to jest bezsensowne zdjęcie 6-paka, to moja reakcja byłaby podobna. Umówmy się, ART jest wyrozumiały. Nie chce tutaj kasować ludziom zdjęć, upominać itd. Zwłaszcza, że nie ma na to czasu. To tym bardziej wymaga od nas, jako użytkowników tego portalu, odpowiedzialności. Zastanowienia się 2 razy czy jest sens zamieszczać 2 takie same fotki. Czy jest sens zamieszczać nędznej jakości zdjęcie zrobione telefonem, z komentarzem: wiem, że jakość jest beznadziejna, ale co tam. Oprócz obciążania serwera, takie bezsensowne fotki po prostu zaśmiecają forum i czynią je nieczytelnym.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chcałbym jedynie ażeby pozostałe browary ktore spotkał czy spotyka podobny los mialy tyle zdjęć które w przyszlości moga okazać się bardzo cenne.
                            Jetem za, ale niech to nie będą wszystkie fotki jak leci. Udane i nieudane, wyraźne i nie. Niech to będzie jakaś historia w obrazkach, a nie śmietnik.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czy Ty Kopyr zainteresowaleś sie np kiedyś historią browarów w swoim mieście (a było ich kilka) , probowaleś dowiedzieć się co obecnie się tam znajduje a jesli coś zachowało się - czy zrobileś chociaż zdjęcia ? Nie prosze o odpowiedź tutaj (lepiej trzymajmy się tematu) ale odpowiedz sam sobie.
                            Odpowiem Tobie tak, mój stosunek do historii browarów, jest jak podejrzewam podobny do Twojego stosunku do piwowarstwa domowego. Chyba nic w tym złego?
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10836

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              (...)
                              Odpowiem Tobie tak, mój stosunek do historii browarów, jest jak podejrzewam podobny do Twojego stosunku do piwowarstwa domowego. Chyba nic w tym złego?
                              A czy to czasami nie nazywa się leniwstwo?
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎